Návrat ke kořenům? iPhone 8 prý bude vyrobený z nerezové oceli

10. 1. 2017  |    |  4 komentáře

Nejznámější a také nejpřesnější analytik chystaných kroků firmy Apple, Ming-Čch‘ Kchuo, předpověděl už v září, že očekávaný iPhone 8 bude mít rám z nerezové oceli. Jeho slova nyní potvrzuje další zpráva.

Podle portálu Digitimes se Apple ve věci výroby nerezových rámů pro jeho letošní roky obrátil na americkou firmu Jabil. Posledním iPhonem obsahujícím nerezovou ocel byl iPhone 4s, který však využíval odlišný výrobní proces.

Rám pro iPhone 4s byl vyfrézován CNC strojem. Což v zásadě znamená, že rám pro telefon vyřezal z velkého kusu oceli stroj řízený počítačem. Na druhou stranu Jabil má rámy pro iPhone 8 kovat, tedy spíše vylívat horkou roztavenou ocel do formy. Na ocel je pak vyvinut velký tlak, dokud nevychladne a definitivně nepřevezme tvar formy.

Očekává se, že takový ocelový rám pak bude „obalen“ okolo skleněného sendvičového designu, což by mělo napomoci lepší odolnosti vůči poškrábání. Ocel bude pro Apple dražší než hliník, který zpravidla využívá, výsledný telefon by však měl působit „prémiověji“ a robustněji.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , , , , , ,

4 komentáře

 1. Martin
  Napsal(a) 10.1.2017 v 16:45

  No myslím si že je čas co bude mít, protože nedávno se psalo o celoskleněným designu.

  Odpovědět

 2. hate_apple
  Napsal(a) 11.1.2017 v 06:39

  iPhone bude ještě dražší? To bude stát 30 a vejš, Apple se nejspíš úplně zbláznil.

  Odpovědět

   hate-Samsung
   11.1.2017 v 07:02

   Tak jako tvuj Samsung.

   Odpovědět

 3. Carach
  Napsal(a) 11.1.2017 v 11:59

  Neřekl bych že je to nezajímavá informace, na iP8 jsem sám zvědavý a pravděpodobně,kdyz se povede, budu zvažovat koupi, ale už by to chtělo nějaké ověřené zprávy. Spekulace jsou fajn a napomáhají „hypu“,po čase ale začne spíš štvát.
  Ještě se nechme překvapit co vymysli Samsung, připadně jak pokročí Pixel 2.

  Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by stejně jako… (diskuze 3)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete – jeho baterie… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově zajímavý podobně… (diskuze 4)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Komplikace? Čtečka otisků u iPhonu 8 stále nemá své umístění

Apple si už delší dobu pohrává s myšlenkou zabudovat u iPhone 8 čtečku otisků prstů přímo do OLED displeje. Jak se zdá, společnost jednoznačně… (diskuze 5)

Dominik Hlásný  |   publikováno: VČERA

Google Glass dostaly po letech první update. A možná i poslední

Od chytrých brýlí společnosti Google se čekaly velké věci, ovšem čas ukázal, že šlo o nakonec neúspěšný experimentální projekt. Nicméně výrobce nestrká hlavu do… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení