Návrat ke kořenům? iPhone 8 prý bude vyrobený z nerezové oceli

10. 1. 2017  |    |  4 komentáře

Nejznámější a také nejpřesnější analytik chystaných kroků firmy Apple, Ming-Čch‘ Kchuo, předpověděl už v září, že očekávaný iPhone 8 bude mít rám z nerezové oceli. Jeho slova nyní potvrzuje další zpráva.

Podle portálu Digitimes se Apple ve věci výroby nerezových rámů pro jeho letošní roky obrátil na americkou firmu Jabil. Posledním iPhonem obsahujícím nerezovou ocel byl iPhone 4s, který však využíval odlišný výrobní proces.

Rám pro iPhone 4s byl vyfrézován CNC strojem. Což v zásadě znamená, že rám pro telefon vyřezal z velkého kusu oceli stroj řízený počítačem. Na druhou stranu Jabil má rámy pro iPhone 8 kovat, tedy spíše vylívat horkou roztavenou ocel do formy. Na ocel je pak vyvinut velký tlak, dokud nevychladne a definitivně nepřevezme tvar formy.

Očekává se, že takový ocelový rám pak bude „obalen“ okolo skleněného sendvičového designu, což by mělo napomoci lepší odolnosti vůči poškrábání. Ocel bude pro Apple dražší než hliník, který zpravidla využívá, výsledný telefon by však měl působit „prémiověji“ a robustněji.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , , , , , ,

4 komentáře

 1. Martin
  Napsal(a) 10.1.2017 v 16:45

  No myslím si že je čas co bude mít, protože nedávno se psalo o celoskleněným designu.

  Odpovědět

 2. hate_apple
  Napsal(a) 11.1.2017 v 06:39

  iPhone bude ještě dražší? To bude stát 30 a vejš, Apple se nejspíš úplně zbláznil.

  Odpovědět

   hate-Samsung
   11.1.2017 v 07:02

   Tak jako tvuj Samsung.

   Odpovědět

 3. Carach
  Napsal(a) 11.1.2017 v 11:59

  Neřekl bych že je to nezajímavá informace, na iP8 jsem sám zvědavý a pravděpodobně,kdyz se povede, budu zvažovat koupi, ale už by to chtělo nějaké ověřené zprávy. Spekulace jsou fajn a napomáhají „hypu“,po čase ale začne spíš štvát.
  Ještě se nechme překvapit co vymysli Samsung, připadně jak pokročí Pixel 2.

  Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Samsung Galaxy S8 a S8+ aneb nic lepšího na trhu nenajdete

A je to tady. Samsung konečně představil své vlajkové lodě pro rok 2017, Galaxy S8 a Galaxy S8+. Smartphony mají bestiální výbavu a nádherný,… (diskuze 0)

Marek Smékal  |   publikováno: DNES

Vyzkoušeli jsme speciální balíček příslušenství pro Huawei P10

V rámci předobjednávek, které potrvají do konce března nebo do vyprodání zásob, obdrží zákazníci k telefonu Huawei P10 zdarma speciální dárkový set v hodnotě 3 000… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

HTC One A9 dostává v Evropě nejnovější Android 7 Nougat

HTC začalo uvolňovat aktualizaci pro svůj smartphone HTC One A9. Aktualizace přináší nejnovější Android 7 Nougat a je dostupná pro evropské modely. Informace, že… (diskuze 0)

Marek Smékal  |   publikováno: DNES

Nové Samsungy S8 a S8+ budou k vyzkoušení u Vodafonu. Už dnes

Dlouho očekávané vlajkové modely Samsung Galaxy S8 a S8+ se blíží i do České republiky. Vodafone jako první s týdenním předstihem před ostatními distributory ukáže fanouškům… (diskuze 11)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Samsung Galaxy S8 bude mít exkluzivní fotoaparát od Sony

Do oficiálního odhalení Samsungu Galaxy S8 už nás dělí pouze pár hodin a nyní unikají další informace, tentokrát o fotoaparátu zařízení. Díky starším únikům… (diskuze 16)

Marek Smékal  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení