Návrat ke kořenům? iPhone 8 prý bude vyrobený z nerezové oceli

10. 1. 2017  |  Pavel Kreuziger  |  4 komentáře

Nejznámější a také nejpřesnější analytik chystaných kroků firmy Apple, Ming-Čch‘ Kchuo, předpověděl už v září, že očekávaný iPhone 8 bude mít rám z nerezové oceli. Jeho slova nyní potvrzuje další zpráva.

Podle portálu Digitimes se Apple ve věci výroby nerezových rámů pro jeho letošní roky obrátil na americkou firmu Jabil. Posledním iPhonem obsahujícím nerezovou ocel byl iPhone 4s, který však využíval odlišný výrobní proces.

Rám pro iPhone 4s byl vyfrézován CNC strojem. Což v zásadě znamená, že rám pro telefon vyřezal z velkého kusu oceli stroj řízený počítačem. Na druhou stranu Jabil má rámy pro iPhone 8 kovat, tedy spíše vylívat horkou roztavenou ocel do formy. Na ocel je pak vyvinut velký tlak, dokud nevychladne a definitivně nepřevezme tvar formy.

Očekává se, že takový ocelový rám pak bude „obalen“ okolo skleněného sendvičového designu, což by mělo napomoci lepší odolnosti vůči poškrábání. Ocel bude pro Apple dražší než hliník, který zpravidla využívá, výsledný telefon by však měl působit „prémiověji“ a robustněji.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , , , , , ,

Tip: Zúčastněte se maratonu soutěží na Mobilizujeme.cz při příležitosti 10 let redakce!

4 komentáře

 1. Martin
  Napsal(a) 10.1.2017 v 16:45

  No myslím si že je čas co bude mít, protože nedávno se psalo o celoskleněným designu.

  Odpovědět

 2. hate_apple
  Napsal(a) 11.1.2017 v 06:39

  iPhone bude ještě dražší? To bude stát 30 a vejš, Apple se nejspíš úplně zbláznil.

  Odpovědět

   hate-Samsung
   11.1.2017 v 07:02

   Tak jako tvuj Samsung.

   Odpovědět

 3. Carach
  Napsal(a) 11.1.2017 v 11:59

  Neřekl bych že je to nezajímavá informace, na iP8 jsem sám zvědavý a pravděpodobně,kdyz se povede, budu zvažovat koupi, ale už by to chtělo nějaké ověřené zprávy. Spekulace jsou fajn a napomáhají „hypu“,po čase ale začne spíš štvát.
  Ještě se nechme překvapit co vymysli Samsung, připadně jak pokročí Pixel 2.

  Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci to ovšem vyřešili… (diskuze 2)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé své vstupy rovnou… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: DNES

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít o podobný koncept,… (diskuze 1)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES

Robot Atlas od Boston Dynamics už umí dokonce i salto vzad

Šikovný robot Atlas je jedním z nejostřeji sledovaných robotů. Prošel mnoha stádii vývoje a naučil se chodit ve křivém terénu nebo se vypořádat s… (diskuze 0)

Vlastimil Šlosar  |   publikováno: DNES

Sony opravuje zkreslení i u fotoaparátů Xperií XZ1 a XZ1 Compact

Možná jste zaregistrovali, že Sony používá u svých nejnovějších telefonů širokoúhlý objektiv. Výsledné fotografie tak mnohdy trpí zkreslením výsledného obrazu díky přirozenému chování širokoúhlých… (diskuze 5)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení