Návrat ke kořenům? iPhone 8 prý bude vyrobený z nerezové oceli

10. 1. 2017  |    |  4 komentáře

Nejznámější a také nejpřesnější analytik chystaných kroků firmy Apple, Ming-Čch‘ Kchuo, předpověděl už v září, že očekávaný iPhone 8 bude mít rám z nerezové oceli. Jeho slova nyní potvrzuje další zpráva.

Podle portálu Digitimes se Apple ve věci výroby nerezových rámů pro jeho letošní roky obrátil na americkou firmu Jabil. Posledním iPhonem obsahujícím nerezovou ocel byl iPhone 4s, který však využíval odlišný výrobní proces.

Rám pro iPhone 4s byl vyfrézován CNC strojem. Což v zásadě znamená, že rám pro telefon vyřezal z velkého kusu oceli stroj řízený počítačem. Na druhou stranu Jabil má rámy pro iPhone 8 kovat, tedy spíše vylívat horkou roztavenou ocel do formy. Na ocel je pak vyvinut velký tlak, dokud nevychladne a definitivně nepřevezme tvar formy.

Očekává se, že takový ocelový rám pak bude „obalen“ okolo skleněného sendvičového designu, což by mělo napomoci lepší odolnosti vůči poškrábání. Ocel bude pro Apple dražší než hliník, který zpravidla využívá, výsledný telefon by však měl působit „prémiověji“ a robustněji.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , , , , , ,

4 komentáře

 1. Martin
  Napsal(a) 10.1.2017 v 16:45

  No myslím si že je čas co bude mít, protože nedávno se psalo o celoskleněným designu.

  Odpovědět

 2. hate_apple
  Napsal(a) 11.1.2017 v 06:39

  iPhone bude ještě dražší? To bude stát 30 a vejš, Apple se nejspíš úplně zbláznil.

  Odpovědět

   hate-Samsung
   11.1.2017 v 07:02

   Tak jako tvuj Samsung.

   Odpovědět

 3. Carach
  Napsal(a) 11.1.2017 v 11:59

  Neřekl bych že je to nezajímavá informace, na iP8 jsem sám zvědavý a pravděpodobně,kdyz se povede, budu zvažovat koupi, ale už by to chtělo nějaké ověřené zprávy. Spekulace jsou fajn a napomáhají „hypu“,po čase ale začne spíš štvát.
  Ještě se nechme překvapit co vymysli Samsung, připadně jak pokročí Pixel 2.

  Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Šéf Samsungu slibuje, že uvede inovativnější a bezpečnější Note 8

Pokud někdo stále nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co Samsung udělal s řadou Note, můžeme vás ujistit, že jihokorejská společnost má s touto řadou ještě velké… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Všechny nové Chromebooky už budou obsahovat Google Play

Sloučení Androidu a Chrome OS je v současné době vcelku diskutované téma, ale velké aktivity okolo něj jsme se zatím nedočkali. Dnes se ale… (diskuze 0)

Jan Hobler  |   publikováno: DNES

Ve Spojených státech se budou vyrábět supermoderní displeje

V polovině minulého roku tchajwanský Foxconn dokončil akvizici společnosti Sharp. Terry Gou, CEO Foxconnu, se médiím svěřil, že celá transakce stála 3,8 miliardy dolarů. Tuto… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Které telefony Xiaomi dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat?

Ve světě Androidů je zcela běžné, že výrobci většinou své starší telefony na nový operační systém neaktualizují. Čínské Xiaomi je však výjimkou, díky čemuž… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Asus bude v Česku prodávat Zenfone 3 Max s lepší výbavou

Tchajwanský výrobce začne do konce ledna prodávat na českém trhu vylepšený model Zenfone 3 Max s označením ZC553KL, který má oproti stejnojmennému současnému modelu s… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení