Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nabíjení smartphonu zvukem? Za pár let realitou

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Neustálý nedostatek energie pro smartphone je nekonečnou těžkostí, která provází takřka každého majitele. Je pravdou, že se za posledních pár let kapacita akumulátorů zvětšila. Ruku v ruce s nimi však šlo zvětšování displejů a výkonnější procesory, a tak se ve výsledku dostáváme skoro na stejný poměr, který znamená, že váš smartphone bude stejně večer nutné „napíchnout“ do nabíječky. Je však možné, že v budoucnu budeme nabíjet smartphony třeba pouhým mluvením.

Výzkumníci z Queen Mary University of London spojili síly s finskou Nokií. Jejich cílem je postavit prototyp smartphonu, který bude možné dobíjet pouhým zvukem. S tímto nápadem poprvé přišli Dr. Joe Briscoe a Dr. Steve Dunn. Všimli si totiž, že přehrávání hudby mírně zvýšilo výkon solárních panelů.

Na základě tohoto zjištění vyvinuli nanogenerátor obsahující oxid zinečnatý, který je schopen vytvářet napětí při roztahování a opětovném stahování. Podařilo se vygenerovat pět voltů, což by mělo stačit k nabíjení mobilního telefonu.

Pokud tedy tento směr nebude zakončen slepou uličkou, je možné, že za pár let budeme své smartphony klidně nabíjet hudbou či pouhým mluveným slovem. Jak by se vám to líbilo?

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Milan
Milan

Obávám se že volty jsou tak trochu o ničem pokud je výsledný výkon 0,000prd Watu a co když aby bylo možné nabíjet alespoň ten mobil bude muset celé to zařízení být velké jako obytná budova :-D To jsou zase vynálezy

Pastelka
Pastelka

Tak mohlo by to být i tričko, že :)

Ladislav
Ladislav

Lepší je hodit na záda solární kryt a je to. Kdykoliv je telefon na přímém světle, tak se nabijí. A ruku na srdce sice to nabijí dlouho, ale aspoň vám to udrží procenta. Zkušenost s LG Pop.

Pastelka
Pastelka

Tohle tu už bylo a nijak dobré řešení to není. Kdo by dobrovolně vystavoval telefon slunci?

lolok
lolok

Pak by se ale v případě poslechu hudby dostatečně nahlas dobíjel? Chápu to správně? V tu chvíli by se jednalo o tzv. perpetum mobile, ne?

loko
loko

dokonce se spekuluje, že půl hodiny poslechu hudby nabije až 50% baterie.
Ideální pro milovníky hudby. Taky velmi vhodné pro zaměstnance u cholerických šéfů. Domácí nabíjení dokáže vyřešit vhodně zvolená partnerka(uječená hysterka nebo zpěvačka)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

16. 3. 2018  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení