Na Temu nebo Shein nakupuji jedině s jednorázovou kartou. A vy byste měli taky

Čínské e-shopy lákají nízkými cenami, ale nákupy s klasickou kartou mohou být rizikové. Použijte jednorázovou virtuální kartu, např. od Revolut.
Čínské e-shopy se těší čím dál větší popularitě a to samozřejmě platí i pro české uživatele. Lákavá nabídka všemožného zboží za ceny, které u tuzemských prodejců prostě nejsou možné, je až moc silné lákadlo a minimálně na AliExpressu určitě někdy něco nakoupil každý z nás. Jenže, čínští prodejci můžou být i poměrně velkou hrozbou a klidně můžete přijít o peníze či data.
Nákupy za pár korun
Kromě extrémně nízkých cen lákají čínské e-shopy i na zboží, které u nás zkrátka a jednoduše není k dispozici a nelze ho sehnat. Kromě AliExpressu, jenž byl takovým průkopníkem nakupování v Číně, se v poslední době dere do popředí i Shein a hlavně Temu, kde jsou ceny sraženy na naprosté minimum. Každá mince má ale dvě strany.
Tyto čínské e-shopy jsou internetová tržiště, což znamená, že neprodávají přímo své produkty, ale že dělají jakéhosi prostředníka prodejcům třetích stran. Kvůli tomu se může stát, že vás některý z nich vezme na hůl a co si budeme povídat, dostat peníze zpátky z těchto obřích čínských molochů je všechno, jen ne rychlé či příjemné. Někdy se to ani nemusí provést.

Korunka ke korunce
Dalším obřím problémem je okrádání uživatelů přes aplikaci. Bylo již několikrát prokázáno, že aplikace Temu nemá problém stáhnout si z účtu uživatele čas od času nějakou částku. Spíše menší, která se snadno ve všech těch standardních nákupech v bankovnictví ztratí a uživatel tak nenabyde žádné podezření. Při nákupech v Číně je zkrátka nutné mít se na pozoru.
Nehledě na potenciální únik dat týkajících se vašich platebních platforem, což je také velmi tenký led. Jak se před těmito potenciálními problémy bránit? Je to velmi jednoduché – když už budete přes čínské e-shopy něco nakupovat, udělejte tak přes jednorázovou virtuální kartu, což je věc, která se v poslední době dostává hodně do popředí.
Nakupujte snadno a hlavně bezpečně
Virtuální jednorázová karta, kterou nabízí například Revolut nebo Česká spořitelna, je stvořena k bezpečným nákupům na internetu. Kartu si vytvoříte, zaplatíte s ní a po nákupu automaticky zanikne.
Tím eliminujete riziko zneužití platebních údajů v případě úniku dat a samozřejmě také možnou krádež financí ze strany podezřelého e-shopu. Je to zkrátka taková bezpečnostní vrstva navíc, která se rozhodně hodí.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.