Mobilizujeme.cz

Na světě je již více než 4 miliardy lidí s mobilním telefonem

  |  komentovat  |  autor:

Podle společnosti EITO je na světě již více než 4 miliardy lidí s mobilním telefonem. To znamená, že mobil používá více než 2/3 světové populace.

Podle Evropské observatoře informačních technologií (EITO) v letošním roce přesáhne počet uživatelů mobilních telefonů na celém světě hranici 4 miliard. Společnost uvádí, že se počet uživatelů zvýší z 3,9 miliard z roku 2008 na 4,4 miliard v roce 2009. To je ekvivalent nárůstu o 12 procent.


Graf s narůstajícím počtem uživatelů mobilních telefonů

V současné době tedy používá mobilní telefon 2/3 světové populace. „Nejvýraznější nárůst v používání mobilních telefonů dnes pochází z nově industrializovaných a rozvojových zemí,“ říká předseda EITO Bruno Lamborghini.

V Indii se v roce 2009 očekává zvýšení počtu uživatelů mobilních telefonů o 32 procent na přibližně 457 milionů. V Brazílii se počet uživatelů zvýší o 14 procent na 172 milionů a v Číně o 12 procent na 684 milionů.

Ve vyspělých zemích je tempo růstu podstatně menší. To je způsobeno tím, že je již míra používání mobilních telefonů vysoká. EITO předpovídá, že se v Evropské unii v roce 2009 zvýší počet uživatelů mobilních telefonů o 4 procenta na 641 milionů.

zdroj: EITO

ČLÁNKY:
První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

DNES  |    |  diskuze (0)

Letošní rok si pro nás Samsung připravil dvojici top modelů S8 a S8+. Ty nabízejí přelomový design nebo nekompromisní výbavu. Jinak tomu…

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

VČERA  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Mobilní zobrazení