Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Na co si majitelé dnešních top smartphonů nejvíce stěžují?

  |  8 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Nikdo není dokonalý, což se týká také mobilních zařízení. Server Fixya udělal průzkum veřejného mínění, kdy se zeptal uživatelů top smartphonů, s jakými největšími problémy se svými miláčky potýkají. Výzkum se zaměřuje na čtveřici nejoblíbenějších hráčů dnešního mobilního světa, a to Samsung Galaxy S4, Apple iPhone 5s, Motorola Moto X a HTC One. Výzkum zveřejňuje pět největších problémů jednotlivých zařízení. Co si tedy publikum o těchto mašinách myslí?

V následujících řádcích se na tuto problematiku podíváme podrobněji.

Samsung Galaxy S4

Tip: Podívejte se na naši recenzi Samsungu Galaxy S4.

U nás velice oblíbený a funkcemi nabušený telefon, jak si vedl? Na co si uživatelé vlajkové lodi Samsungu nejvíce stěžovali, bylo přehřívání, pro volilo 25 % majitelů “esčtyřky“. Nejvíce se tak stávalo při prohlížení internetu a hraní her. Někteří příčinu svádějí na plastovou konstrukci telefonu. 20 % respondentů má problémy s vybíjením baterie, kdy musí nabíjet i jednou během dne při náročnějším užívání. Dalších 20 % lidí je nespokojeno s obrazovkou, S4 má bez pochyby krásný displej, problémy jsou však především proto, že je tmavší než na jiných přístrojích, což postihuje surfování na internetových stránkách, hraní her, čtení textů či zobrazení obrázků.

Přehřívání 25%
Problémy s baterií 20%
Problémy s obrazovkou 20%
Telefonní a textové problémy 15%
Ostatní 20%

Motorola Moto X

Tip: Přečtěte si naše preview Motoroly Moto X.

Telefon, který ještě do našich luhů a hájů nezavítal, s čím se potýkají jeho uživatelé? Největší problém, celkem 30 % uživatelů, dělá nedostatek vnitřní paměti, který činí ve finále pouhých 12 GB, nenapraví to ani dostatek cloudové paměti. A rozšíření paměti u tohoto modelu nepřipadá v úvahu, nemá totiž slot na microSD karty ani jiná paměťová média. 20 % respondentů si stěžovalo na displej, který poskytuje na dnešní poměry top smartphonů poněkud nižší rozlišení 720 x 1280 px. Na přístroji jsou viditelné pixely a uživatelé se také negativně zmiňují o sytosti barev. Fotoaparát Motoroly také neslaví velký úspěch, 20 % lidí ho zmínilo v průzkumu. Je průměrný až lehce podprůměrný, nezaznamenal velké zlepšení oproti předchozím modelům a nepodává výsledky hodné high-end modelům, a to i co se týče kamery.

Úložný prostor 30%
Kvalita displeje 20%
Kvalita fotoaparátu a kamery 20%
Problémy s GPS 15%
Ostatní 15%

Apple iPhone 5s

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi Applu iPhone 5s.

V našich končinách oblíbený, prémiově vypadají telefon se spolehlivým systémem, jak ten si vedl? Uživatelé iPhonu 5s si nejvíce stěžují, celkem z 25 %, na výdrž baterie, která při náročnějším užívání není takový držák a na míru soukromí s Touch ID senzorem. Tento snímač otisků prstů by však neměl být hrozbou pro soukromí, jelikož jeho data nejsou uploadována na iCloud, Applu či užívána některými aplikacemi, nýbrž pouze ukládána do čipu A7. Navíc Touch ID nemusí být nutně použita, dá se vypnout a nahradit např. číselným heslem. Z 15 % si lidé stěžovali na velikost displeje a pády (crashe) aplikací. Zatímco problém s aplikacemi lze vyřešit updatem, displej se sám nezvětší, některým “jablíčkářům“ nevyhovuje kvůli nekomfortní práci s určitými aplikacemi. Apple údajně pracuje na implementaci větších displejů do svých mobilů, nechme se tedy překvapit.

Problémy s baterií 25%
Problematika soukromí senzoru otisků prstů 25%
Velikost displeje 15%
Pády aplikací 15%
Ostatní 20%

HTC One

Tip: Podívejte se na naši recenzi HTC One.

Telefon s prémiovým vzhledem a luxusním zvukem, co se na něm uživatelům nelíbí? Nejvíce, celkem 30% uživatelů HTC One, si stěžuje na výdrž baterie, což má vlastně společné s většinou top smartphonů. HTC se s tímto problémem potýkalo u mnoha svých zařízení. Délka času do plného nabití přístroje 5 hodin také sympatie nepřidala. Fakt, že baterie je neodjímatelná, díky unibody konstrukci, se spojuje s nízkou výdrží a delším nabíjením. Na problémy se zvukem si stěžovalo 20 % respondentů. Toto se týká jemného syčení v pozadí během poslechu hudby a volání. Dalších 20 % není spokojena s výkony fotoaparátu. Ultrapixely zjevně nepřinesly slíbené ovoce. Kvalita fotek je horší než u jiných high-end zařízení a to i za horších světelných podmínek, ačkoli právě výše proklamovaná technologie by měla do senzoru dostat více světla.

Výdrž baterie 30%
Problémy se zvukem 20%
Kvalita fotoaparátu 20%
Vlastnost Blinkfeed 10%
Ostatní 20%

A jaké jsou vaše zkušenosti? Ztotožňujete se s tímto průzkumem? Nebo byste dodali ještě jiné problémy, se kterými se s vašimi přístroji setkáváte?

Zdroj: PhoneArena, Fixya

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Podle velmi spolehlivého zdroje Evana Blasse alias Evleaks se dočkáme nových vlajkových Samsungů na začátku roku 2018, již za necelých 7…

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Největší nákupní svátek se blíží. Černý pátek sice u nás v ČR není tak rozsáhlý jako například ve Spojených státech, ale…

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Česko začíná být zemí zaslíbenou předním technologickým společnostem, které zde natáčejí své spoty, zejména pokud jde o ty předvánoční. V České…

Mobilní zobrazení