Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

MWC 2014 za dveřmi: co kdo a kdy představí?

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Mobilní kongres MWC 2014 se rychle blíží a postupně se tak rýsuje i harmonogram toho, co kdy který výrobce představí.

Pokud si nenecháváte utéct žádnou mobilní novinku, barcelonský kongres pro vás znamená nejdůležitější mobilní svátek. Výrobci zde i letos představí své vlajkové lodi, jmenovitě Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, LG G2 Pro či HTC One 2. Nokia by pak měla odhalit i svůj první smartphone s Androidem. K vidění a vyzkoušení ale budou i jiné mobilní novinky, než jen smartphony a tablety.

Představení před zahájením MWC

V předvečer mobilního kongresu (23. února) budou již tradičně představeny některé novinky, se kterými nechtějí výrobci čekat na samotné oficiální představení kongresu a získat tak veledůležitý prostor jen pro sebe. Na letošním MWC 2014 má na neděli naplánovanou tiskovku čínské Huawei, a to od 15:00. Očekáváme zde představení nové vlajkové lodi Ascend P7, chytrých hodinek a dvojice tabletů.

První den na MWC 2014

Na první den kongresu MWC 2014 (24. února) mají nachystané tiskové konference výrobci Nokia, Sony, Samsung a ZTE. Začíná se již od rána, v 8:30 poběží souběžně tiskovky Nokie a Sony. Zatímco u Nokie bychom se měli dočkat zřejmě pokračovatele Lumie 925 s Windows Phone a prvního smartphonu s Androidem – Nokie X (Normandy), Sony údajně představí pokračovatele vlajkové lodi Xperia Z1, tedy model Z2 (Sirius), dále levný smartphone D230X či nástupce tabletu Xperia Tablet Z. Ani další novinky však nejsou vyloučené.

Dopoledne tiskovku stihne také ZTE, od 10:30, kde má výrobce dle slov z naší pozvánky představit zejména horké produktové novinky. Navečer prvního kongresového dne pak své novinky ukáže také Samsung. Tiskovou konferenci má naplánovanou na 20:00 a největším tahákem je bezesporu Galaxy S5 či jeho druhé chytré hodinky Galaxy Gear 2. generace. U těchto novinek ale zcela určitě neskončí a očekáváme spoustu dalších překvapivých modelů, třeba i prvního zařízení se systémem Tizen.

Další dny MWC a výrobci

V dalších dnech kongresu (25. až 27. února) již tiskovky předních mobilních výrobců nebudou na programu, místo toho bude čas vyzkoušení všech možných produktů, třeba i od méně známých společností. Rozhodně ale očekáváme, že ani výrobci jako LG a HTC, kteří nemají na letošní MWC 2014 naplánované tiskové konference, nepřijdou zkrátka a na svém stánku budou vystavovat nové produkty. U LG to bude zřejmě vylepšená vlajková loď LG G2 Pro či nová série L series III, u HTC se pak možná dočkáme vlajkové lodi HTC One 2.

Vše definitivně odhalí až samotný kongres MWC 2014 ve dnech 24. až 27. února, na kterém vás budeme s redakcí Mobilizujeme.cz provázet a vše podstatné vám přineseme na stránkách.

ČLÁNKY:, , ,
Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme se dozvěděli, že HTC zve na událost, která proběhne 2. listopadu. Pravděpodobně představí vlajkovou loď jménem HTC U11 Plus.…

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

VČERA  |  Tomáš Drahoňovský  |  4 komentáře

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Mobilní zobrazení