Mobilizujeme.cz

Motorola Moto X: smartphone dle vašich představ

  |  5 komentářů  |  autor:

Motorola Moto X je prvním skutečným počinem po odkoupení mobilní divize Googlem. A jaký je výsledek? Smartphone se nežene za zbytečně vysokým výkonem, ale snaží se oslovit díky personalizaci každého jedince s jeho představami. Nečekejte jeden kus stejný jako druhý.

Znovuzrozená Motorola začíná ve spolupráci s Googlem budovat tzv. American Dream. V domovské Americe bude kompletně vyrábět nový smartphone Motorola Moto X. Dostupný bude skrze americký obchod Google Play v široké škále provedení, které si navíc zákazník bude moci sám sestavit a mít tak telefon právě podle jeho představ. Je tu ovšem jedno „ale“, Moto X se zatím nedostane za oceán. V Evropě i dalších trzích tak zatím zákazníci zaplesají. Podle informací by měla za hranice států vycestovat až odlehčená verze. Co ale na to řeknou zákazníci, když už Motorola Moto X není žádnou přehlídkou nejsilnějšího hardwaru?

Zpátky ale k Motorole Moto X, o které tu je řeč. Výrobce telefon prezentuje ze strany rozsáhlé a poněkud neobvyklé personalizace. Díky nástroji Motomaker si zákazníci mohou sestavit telefon podle svých představ, konkrétně si vybrat z dvojice barev přední strany a z mnoha barev strany zadní (celkem 18 barev), dále si pohrát s barvami doplňků (tj. tlačítka a okolí fotoaparátu, celkem 7 barev), nebo si nechat vygravírovat určitý text na zadní stranu (např. Designed by Mobilizujeme.cz apod.) a dokonce je možnost nechat si do telefonu nahrát určitou zprávu při spouštění telefonu, zvolit si předem tapetu (z celkem 16 unikátních tapet) a u příslušenství pak barevně sladit nabíječku a sluchátka Sol Republic s telefonem. To vše je v ceně za telefon, nyní dostupné jen pro zákazníky amerického operátora AT&T a později v tomto roce i u dalších amerických operátorů. Vyřízení celé objednávky a zaslání telefonu nemá trvat déle než 4 dny.

Moto X je tedy díky rozsáhlejším možnostem personalizace rozhodně dostatečně odlišen od dennodenních Androidů. A to pokračuje i po stránce designu a konstrukce. Díky zaoblené zadní straně k okrajům je telefon v nejtenčím místě tenký jen 5,6 mm, v nejtlustším pak 10,4 mm. Celkové oficiální rozměry 129 x 65 x 10,4 mm pak s přičtením velkého 4,7″ dotykového displeje znamenají, že obrazovka využívá notnou část přední strany, takže nejde o nijak zvlášť přerostlý smartphone. Hmotnost se zastavila na hranici 130 gramů.

  

Personalizace a design není vše. Stále je důležitá i funkční výbava. A tady už první předpoklady ukazují, že nepůjde o výkonnově top smartphone. Výrobce u Motoroly Moto X používá svojí architekturu Motorola X8 postavenou na dvoujádrovém čipsetu Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktem 1,7 GHz a grafikou Adreno 320, doplňovanou operační pamětí 2 GB RAM a vnitřní pamětí 16 GB či 32 GB (v závislosti na zvolené verzi) + 50 GB úložného prostoru na Google Disku na 2 roky. Operačním systémem je možná překvapivě ještě Android verze 4.2.2 Jelly Bean, aktualizace na novější Android 4.3 Jelly Bean se novinka zřejmě teprve dočká.

  

4,7″ displej typu RGB AMOLED dosahuje HD rozlišení 720p (tedy 1280 x 720 px), což dělá na dané úhlopříčce velmi pěknou jemnost 316 ppi. Obrazovka je krytá včetně celé přední strany odolným sklem Gorilla Glass se zakřivením ke stranám. Motorola se také pochlubila systémem tzv. aktivního displeje, který ukazuje na části displeje notifikace, i když je samotný displej vypnutý. Stejně tak funkcí pro hlasové ovládání telefonu, které funguje i při vypnutém displeji. Řeknete „Ok, Google Now“ a můžete pokračovat s pokyny jako je nastavení budíku, vyhledání informací a další funkce ze služby Google Now.

10 Mpx fotoaparát Motoly Moto X nese marketingový název Clear Pixel a podobně jako například fotoaparát Ultra Pixel od konkurenčního HTC dokáže pojmout výrazně více světla, než běžné smartphony. Samozřejmostí je přítomnost autofocusu a LED blesku. Video dokáže telefon natáčet ve Full HD kvalitě (rozlišení 1920 x 1080 px, 30 snímků za vteřinu) s hlavní kamerou na zadní straně a s 2 Mpx přední kamerkou si pak s Full HD taktéž poradí. Zbývá doplnit datovou výbavu, ve které neschází rychlá mobilní data HSPA, LTE, Wi-Fi (a/g/b/n/ac) – po Galaxy S4 teprve druhý telefon se standardem „802.11ac“, dále Bluetooth 4.0 LE (low energy) a NFC. Výdrž má zajistit baterie s kapacitou 2 200 mAh. Zajímavostí je slot na nejmenší nanoSIM kartu, kterou doposud používal jen konkurenční iPhone 5.

Motorola Moto X se začne prodávat v Americe u operátora AT&T, kde si zákazníci budou moci vybrat z různých personalizovatelných možností v rámci nástroje Motomaker, později v tomto roce půjde do prodeje i u dalších operátorů. K dispozici telefon bude také na Google Play. Za oceán se však podle aktuálních informací (zatím) jen tak nepodívá.

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení