Mobilizujeme.cz

Motorola Moto E je rychlejší než Samsung Galaxy S5!

  |  11 komentářů  |  autor:

Motorola Moto E, levný a šikovný smartphone, který sice svým výkonem asfalt nestrhá, ale za nízkou cenovku vám nabídne opravdu hodně muziky. Mezi hlavní lákadla patří i velmi dobře odladěný téměř čistý Android ve verzi KitKat. Na internetu se teď objevilo zajímavé srovnání tohoto telefonu a vlajkového modelu Samsungu Galaxy S5.

Motorola Moto E je telefonem ze tříd nejnižších, minimálně cenou. Považte, za zhruba tři tisíce korun dostanete 4,3 palcový displej s qHD rozlišením, který je kryt ochraným sklíčkem Gorila Glass 3. generace, 2-jádrový procesor, 1 GB RAM nebo baterii o kapacitě těsně pod hranicí 2000 mAh a hlavně téměř čistý a aktuální Android 4.4. Za tuto cenu je to velice nadějný telefon.

Naproti tomu je Samsung Galaxy S5. Špička dnešních technologií s velkým 5.1 palcovým Full HD Super AMOLED displejem a 4-jádrovým procesorem s více než dvojnásobným taktem na jádro než má Moto E. Operačním systémem je taktéž Android ve verzi 4.4, ale tentokrát již s uživatelskou nadstavbou TouchWiz.

A teď se vžijme do situace, kdy postavíme tyto telefony vedle sebe k vzájemnému porovnání. Prakticky každý z nás by si vsadil na Samsung Galaxy S5 jakožto na favorita ve všech kategoriích, ale…

Na internetu se objevilo video srovnávající právě tyto dva zmíněné telefony v plynulosti systému a prostředí a nutno dodat, že výsledek leckoho překvapí, a to i přes ne úplně dobrou pověst uživatelské nadstavby od Samsungu. Jen upozorňuji, že následující video není pro slabé povahy.

Moto E překvapila svojí plynulostí, která byla vyšší, než u již zmíněné „eS pětky.“ Jen pro srovnání, za jeden Samsung Galaxy S5 si můžete pořídit 6 kusů smartphonu Moto E. Navíc Motorola Moto E je prezentována jako naprostý low-end pro nenáročné uživatele, kdežto Samsung Galaxy S5 jako absolutní špička.

A závěr? Není všechno zlato co se třpytí aneb Samsung by měl zapracovat na optimalizaci své nadstavby, protože ta je místy opravdu strašná. Naopak Motorola si od nás odnáší palec nahoru, takto by měl být odladěn každý Android.

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení