Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Mopet přináší peněženku v mobilu Mobito dostupnou i pro starší telefony

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Česká společnost Mopet společně s předními bankami a všemi mobilními operátory v Česku dnes spouští novou službu pro placení mobilem Mobito. Nejde o NFC řešení, ale o mnohem rozsáhlejší, které mohou využívat i lidé se staršími telefony.

Mobito může používat každý nehledě na to, jakou používá banku a mobilního operátora. Mobito funguje v naprosté většině mobilních telefonů a klienti uvedených partnerských bank mohou využívat všech výhod Mobita. Placení Mobitem je zdarma. Jako uživatel pouze platíte v případě, že si chcete svojí mobilní peněženku dobít platební kartou, pokud ale využijete dobití převodem z účtu, neplatíte nic. Celé řešení je tak za určitých okolností zcela zdarma.


Mobilní peněženka Mobito funguje jak na starých telefonech, tak na nejnovějších smartphonech

Od dnešního dne mohou uživatelé s Mobitem provádět celou řadu plateb – dobít kredit telefonu, poslat peníze jeden druhému, zaplatit na webu anebo v kamenných prodejnách. Zákazník Mobitem zaplatí například v e-shopech Kosmas.cz či Lékárna.cz, v rezervačním portále Ticketstream.cz, sázkové kanceláři Tipsport, slevovém portálu Zapakatel.cz.

Společnost Mopet slibuje, že zanedlouho bude možné zaplatit i u taxislužby Profitaxi a Sedop. Další partneři využívající placení Mobitem by měli přibývat. Aktuální výčet všech obchodníků je k nalezení na www.mobitoplatito.cz. Mobito podporuje i neziskové a nadační fondy, ty obdrží příspěvek zaslaný přes Mobito v plné výši. K prvním patří Dobrý anděl a Konto Bariéry.

Uživatelé si Mobito pořídí třemi způsoby: stažením aplikace v AppStoru pro iPhone a v Google Play obchodu pro telefony s operačním systémem Android anebo registrací na www.mobitoplatito.cz v případě ostatních telefonů. Mobito pak ovládají přes aplikaci anebo zprávu na displej. Uživatel pro vstup do Mobita, stejně tak pro potvrzení všech plateb, zadává svůj osobní PIN kód.

Zákazníci partnerských bank (ČS, GE, RB, UCB) si Mobito připojí ke svému bankovnímu účtu přímo v jejich internetovém bankovnictví a využívají naplno všech výhod Mobita – přes Mobito mohou napřímo zaplatit ze svého bankovního účtu nebo si Mobito nejdříve nabijí a až poté s ním platí, popřípadě kombinují oba způsoby podle aktuální potřeby.

Ostatní uživatelé si k Mobitu připojují platební kartu v Mobito portálu nebo Mobito nabíjejí bankovním převodem a Mobito využívají jako mobilní peněženku. Po technologické stránce je placení Mobitem přes aplikaci datový přenos, díky mobilním operátorům jsou pro uživatele tato data zdarma.

Mobito je lokální řešení pro placení mobilem, vyvinuté pro placení v České republice. Díky unikátnímu spojení bank a mobilních operátorů do jedné společnosti zastřešující placení mobilem se služba stejného rozsahu nenachází nikde na světě.

Pokud by se přeci jen stalo, že pošlete peníze někomu, o kom nevíte, že může být momentálně mimo ČR, i tak v některých zemích může příjemce peníze do svého telefonu obdržet. V opačném případě se o tom dozví až po návratu do Česka. Peníze má však v obou případech okamžitě na svém virtuálním účtě.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  10 komentářů

Není to ani týden, co byly na trh vypuštěny nové iPhony, a uživatelé hlásí první potíže týkající se zejména…

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel. Popravdě jsem ze začátku trošku pochyboval o smyslu této kategorie,…

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

Mobilní zobrazení