Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Mopet přináší peněženku v mobilu Mobito dostupnou i pro starší telefony

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Česká společnost Mopet společně s předními bankami a všemi mobilními operátory v Česku dnes spouští novou službu pro placení mobilem Mobito. Nejde o NFC řešení, ale o mnohem rozsáhlejší, které mohou využívat i lidé se staršími telefony.

Mobito může používat každý nehledě na to, jakou používá banku a mobilního operátora. Mobito funguje v naprosté většině mobilních telefonů a klienti uvedených partnerských bank mohou využívat všech výhod Mobita. Placení Mobitem je zdarma. Jako uživatel pouze platíte v případě, že si chcete svojí mobilní peněženku dobít platební kartou, pokud ale využijete dobití převodem z účtu, neplatíte nic. Celé řešení je tak za určitých okolností zcela zdarma.


Mobilní peněženka Mobito funguje jak na starých telefonech, tak na nejnovějších smartphonech

Od dnešního dne mohou uživatelé s Mobitem provádět celou řadu plateb – dobít kredit telefonu, poslat peníze jeden druhému, zaplatit na webu anebo v kamenných prodejnách. Zákazník Mobitem zaplatí například v e-shopech Kosmas.cz či Lékárna.cz, v rezervačním portále Ticketstream.cz, sázkové kanceláři Tipsport, slevovém portálu Zapakatel.cz.

Společnost Mopet slibuje, že zanedlouho bude možné zaplatit i u taxislužby Profitaxi a Sedop. Další partneři využívající placení Mobitem by měli přibývat. Aktuální výčet všech obchodníků je k nalezení na www.mobitoplatito.cz. Mobito podporuje i neziskové a nadační fondy, ty obdrží příspěvek zaslaný přes Mobito v plné výši. K prvním patří Dobrý anděl a Konto Bariéry.

Uživatelé si Mobito pořídí třemi způsoby: stažením aplikace v AppStoru pro iPhone a v Google Play obchodu pro telefony s operačním systémem Android anebo registrací na www.mobitoplatito.cz v případě ostatních telefonů. Mobito pak ovládají přes aplikaci anebo zprávu na displej. Uživatel pro vstup do Mobita, stejně tak pro potvrzení všech plateb, zadává svůj osobní PIN kód.

Zákazníci partnerských bank (ČS, GE, RB, UCB) si Mobito připojí ke svému bankovnímu účtu přímo v jejich internetovém bankovnictví a využívají naplno všech výhod Mobita – přes Mobito mohou napřímo zaplatit ze svého bankovního účtu nebo si Mobito nejdříve nabijí a až poté s ním platí, popřípadě kombinují oba způsoby podle aktuální potřeby.

Ostatní uživatelé si k Mobitu připojují platební kartu v Mobito portálu nebo Mobito nabíjejí bankovním převodem a Mobito využívají jako mobilní peněženku. Po technologické stránce je placení Mobitem přes aplikaci datový přenos, díky mobilním operátorům jsou pro uživatele tato data zdarma.

Mobito je lokální řešení pro placení mobilem, vyvinuté pro placení v České republice. Díky unikátnímu spojení bank a mobilních operátorů do jedné společnosti zastřešující placení mobilem se služba stejného rozsahu nenachází nikde na světě.

Pokud by se přeci jen stalo, že pošlete peníze někomu, o kom nevíte, že může být momentálně mimo ČR, i tak v některých zemích může příjemce peníze do svého telefonu obdržet. V opačném případě se o tom dozví až po návratu do Česka. Peníze má však v obou případech okamžitě na svém virtuálním účtě.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení