Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search pro přepis řeči do textu

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Společnost Nuance Communications přinese příští týden českým uživatelům zcela zdarma zajímavou dvojici aplikací Dragon Dictation a Dragon Search, které slouží k rozeznávání a přepisu řeči do textu v češtině prostřednictvím mobilního telefonu.

Majitelé smartphonu či tabletu si budou moci od příštího týdne zdarma stáhnout mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search. Ty umožňují rychleji a snadněji odesílat textové zprávy a e-maily, aktualizovat účty na Twitteru a Facebooku, vyhledávat obsah na webu a mnohé další – to vše prostřednictvím hlasového ovládání, běžně mluvenou češtinou. Aplikace zkrátka přepíše mluvenou řeč do textu.

V první fázi, od 2. května, se obě aplikace objeví zdarma ke stažení pouze na App Storu, čili pro zařízení s iOS, tedy iPhone, iPad a iPod touch. Počítá se však, že software, který společnost Nuance nabízí jako open source, dostane posléze také například na Android či jiné mobilní platformy.

Aplikace si již stáhly desítky milionů uživatelů po celém světě. „Jejich prostřednictvím mohou snadno a rychle diktovat textové zprávy, e-maily, aktualizovat statusy na sociálních sítích či vyhledávat hlasem na internetu. Ovládání telefonu hlasem je takto pětkrát rychlejší než psaní,“ říká Martin Veselka, regionální manažer společnosti Nuance.

Trh s technologiemi pro rozpoznávání mluvené řeči rapidně roste s tím, jak se zabydlují v běžné elektronice: v telefonech, elektronických čtečkách, automobilech či navigačních systémech. Rozpoznávání řeči je masově nasazováno i v podnikové sféře: v bankách, cestovním ruchu a telekomunikacích. „Ve firemních call centrech inteligentní systémy rozeznávání řeči navigují zákazníky a vyřizují jednoduché požadavky. Lékaři je využívají pro diktování lékařských zpráv, u soudu mohou nahradit soudní zapisovatele,“ vyjmenovává Martin Veselka.

V čem tedy spočívá business, když aplikace nabízí společnost (zatím) zcela zdarma? U Nuance říkají, že člověk by neměl platit za službu jako je možnost zadávat text hlasem. Kdo tedy má platit? Důležité je ještě říci, že velkým přínosem pro neustálé zlepšování technologie bude nespočet uživatelů smartphonu. Takřka dokonalé řešení, třeba i upravené (aby fungovalo i offline apod.), pak bude moci Nuance nabídnout firemnímu sektoru. Samozřejmě již zpoplatněné.

ČLÁNKY:,
Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Nejnovější cenově nejdostupnější smartphone od Xiaomi už se dá předobjednat u předního zahraničního eshopu Geekbuying. A cena je velmi sympatická, vzhledem k…

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  8 komentářů

Společnost DXOmark již několik let testuje fotoaparáty v mobilech. Tentokrát se jim do rukou dostal model Mate 10 Pro. Stal se novým…

Mobilní zobrazení