Mobilizujeme.cz

Mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search pro přepis řeči do textu

  |  6 komentářů  |  autor:

Společnost Nuance Communications přinese příští týden českým uživatelům zcela zdarma zajímavou dvojici aplikací Dragon Dictation a Dragon Search, které slouží k rozeznávání a přepisu řeči do textu v češtině prostřednictvím mobilního telefonu.

Majitelé smartphonu či tabletu si budou moci od příštího týdne zdarma stáhnout mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search. Ty umožňují rychleji a snadněji odesílat textové zprávy a e-maily, aktualizovat účty na Twitteru a Facebooku, vyhledávat obsah na webu a mnohé další – to vše prostřednictvím hlasového ovládání, běžně mluvenou češtinou. Aplikace zkrátka přepíše mluvenou řeč do textu.

V první fázi, od 2. května, se obě aplikace objeví zdarma ke stažení pouze na App Storu, čili pro zařízení s iOS, tedy iPhone, iPad a iPod touch. Počítá se však, že software, který společnost Nuance nabízí jako open source, dostane posléze také například na Android či jiné mobilní platformy.

Aplikace si již stáhly desítky milionů uživatelů po celém světě. „Jejich prostřednictvím mohou snadno a rychle diktovat textové zprávy, e-maily, aktualizovat statusy na sociálních sítích či vyhledávat hlasem na internetu. Ovládání telefonu hlasem je takto pětkrát rychlejší než psaní,“ říká Martin Veselka, regionální manažer společnosti Nuance.

Trh s technologiemi pro rozpoznávání mluvené řeči rapidně roste s tím, jak se zabydlují v běžné elektronice: v telefonech, elektronických čtečkách, automobilech či navigačních systémech. Rozpoznávání řeči je masově nasazováno i v podnikové sféře: v bankách, cestovním ruchu a telekomunikacích. „Ve firemních call centrech inteligentní systémy rozeznávání řeči navigují zákazníky a vyřizují jednoduché požadavky. Lékaři je využívají pro diktování lékařských zpráv, u soudu mohou nahradit soudní zapisovatele,“ vyjmenovává Martin Veselka.

V čem tedy spočívá business, když aplikace nabízí společnost (zatím) zcela zdarma? U Nuance říkají, že člověk by neměl platit za službu jako je možnost zadávat text hlasem. Kdo tedy má platit? Důležité je ještě říci, že velkým přínosem pro neustálé zlepšování technologie bude nespočet uživatelů smartphonu. Takřka dokonalé řešení, třeba i upravené (aby fungovalo i offline apod.), pak bude moci Nuance nabídnout firemnímu sektoru. Samozřejmě již zpoplatněné.

ČLÁNKY:,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení