Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search pro přepis řeči do textu

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Společnost Nuance Communications přinese příští týden českým uživatelům zcela zdarma zajímavou dvojici aplikací Dragon Dictation a Dragon Search, které slouží k rozeznávání a přepisu řeči do textu v češtině prostřednictvím mobilního telefonu.

Majitelé smartphonu či tabletu si budou moci od příštího týdne zdarma stáhnout mobilní aplikace Dragon Dictation a Dragon Search. Ty umožňují rychleji a snadněji odesílat textové zprávy a e-maily, aktualizovat účty na Twitteru a Facebooku, vyhledávat obsah na webu a mnohé další – to vše prostřednictvím hlasového ovládání, běžně mluvenou češtinou. Aplikace zkrátka přepíše mluvenou řeč do textu.

V první fázi, od 2. května, se obě aplikace objeví zdarma ke stažení pouze na App Storu, čili pro zařízení s iOS, tedy iPhone, iPad a iPod touch. Počítá se však, že software, který společnost Nuance nabízí jako open source, dostane posléze také například na Android či jiné mobilní platformy.

Aplikace si již stáhly desítky milionů uživatelů po celém světě. „Jejich prostřednictvím mohou snadno a rychle diktovat textové zprávy, e-maily, aktualizovat statusy na sociálních sítích či vyhledávat hlasem na internetu. Ovládání telefonu hlasem je takto pětkrát rychlejší než psaní,“ říká Martin Veselka, regionální manažer společnosti Nuance.

Trh s technologiemi pro rozpoznávání mluvené řeči rapidně roste s tím, jak se zabydlují v běžné elektronice: v telefonech, elektronických čtečkách, automobilech či navigačních systémech. Rozpoznávání řeči je masově nasazováno i v podnikové sféře: v bankách, cestovním ruchu a telekomunikacích. „Ve firemních call centrech inteligentní systémy rozeznávání řeči navigují zákazníky a vyřizují jednoduché požadavky. Lékaři je využívají pro diktování lékařských zpráv, u soudu mohou nahradit soudní zapisovatele,“ vyjmenovává Martin Veselka.

V čem tedy spočívá business, když aplikace nabízí společnost (zatím) zcela zdarma? U Nuance říkají, že člověk by neměl platit za službu jako je možnost zadávat text hlasem. Kdo tedy má platit? Důležité je ještě říci, že velkým přínosem pro neustálé zlepšování technologie bude nespočet uživatelů smartphonu. Takřka dokonalé řešení, třeba i upravené (aby fungovalo i offline apod.), pak bude moci Nuance nabídnout firemnímu sektoru. Samozřejmě již zpoplatněné.

ČLÁNKY:,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Martinaspeedenáhodný kolemjdoucíspeedeVojtěch Nedvěd Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anywh
anywh

doporučuji Android, tam je velmi dobře převod na text integrován do jakéhokoliv psaní už více než rok….jestli chcete mít takové vymoženosti brzy, jedině Android

speede
speede

Android není špatná věc , ale jde o to, že oproti iOS, který je v přístrojích apple, je rychlejší a kvalitnější. Rozhodně s telefonem jako je iphone nebudete potřebovat v telefonu antivir. Bez ohledu na to, jaká je kvality apple zařízení oproti ostatním. Mluví ze mně pouze zkušenost.

náhodný kolemjdoucí
náhodný kolemjdoucí

S tou bezpečností bych si tak jistý nebyl, donedávna tvrdili i uživatelé applích ntb. že nepotřebují antivir a zatím: Flashback nakazil 600 tisíc Maců za dva týdny. zdroj: http://tech.ihned.cz/apple/c1-55309840-bezpecne-pocitace-apple-mac-vir-flashback-nakazil-600-tisic-macu-za-dva-tydny

speede
speede

Omlouvám se, mám namysli pouze mobilní telefony Apple

Vojtěch Nedvěd
Vojtěch Nedvěd

Ještě si pamatuju, když jsem zkoušel EN verzi, když poprvé vyšla, a o jak moc se aplikace vždy vylepšila s každým updatem :)

Martina
Martina

Dragon Dictation a Dragon Search v české verzi s plnou podporou češtiny jsou ode dneška (10.5.2012) opravdu reálně ke stažení na App Store !

Základní FAQ jsou na webu Nuance:
http://www.nuancemobilelife.com/global/czech-republic/cse-cze/

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Společně s Xiaomi Redmi 6 Pro dorazí i další dva modely

Společně s Xiaomi Redmi 6 Pro dorazí i další dva modely

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Xiaomi nepředstavila celou řadu zařízení Redmi 6 najednou, takže jsme se prozatím museli spokojit s modelem Redmi 6 a…

Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte "už jen" 47 tisíc

Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte „už jen“ 47 tisíc

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejdražší telefon od čínského Huawei, tedy speciální Mate RS Porsche Design zlevnil na českém trhu ve zvýhodněném setu s…

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Šušká se, že Apple začne nabízet svoji vlastní službu, kde bude poskytovat videoobsah. Nejvážnější konkurencí by mu pak byl…

Mobilní zobrazení