Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Mobile World Congress 2012 navštívilo na 67 tisíc zájemců ze 205 zemí světa (MWC 2012)

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Letošní Mobile World Congress (MWC 2012) navštívil opět rekordní počet zájemců z celého světa. Pokud vás zajímají přesná čísla, pak se podívejte do článku. Spokojení panuje jak na straně pořadatelů, tak i na straně města, pro které je akce významným příjmem do kasy.

Brány světového mobilního kongresu se uzavřely, je na řadě bilancování. Jako první přispěchali s čísly pořadatelé akce, která se v posledních letech pevně usídlila v tomto okouzlujícím městě Španělska. K dispozici máme čísla o počtu návštěvníků, vystavovatelé, zastavěné ploše i třeba sumě, která přiteče do kasy městu. Jelikož se MWC konalo na výstavišti Fira de Barcelona Montjuic letos naposledy, je třeba si připomenout i kouzelné momenty tohoto místa a připravit se na zcela nové prostory výstaviště Fira de Barcelona Gran Via, které roste blíže k letišti. Podle organizátorů zde bude až o 50% více plochy k pohybu, která už je akutně potřeba.


Nové výstaviště Fira de Barcelona da Via 

Letošní MWC navštívilo na 67 000 dychtivých zájemců o nejnovější novinky v oblasti mobilních telefonů či tabletů, elektroniky potažmo. Celkem bylo zastoupeno 205 zemí světa. Z tohoto počtu bylo více než 3 300 návštěvníků těch s akreditací Press, tedy novináři. Tentokrát bylo i press centrum značně nafouknuté, a tak zde nebyl větší problém sehnat místo s internetovým kabelem nebo místečko na zemi s Wi-Fi. Wi-Fi navíc po loňské blamáži fungovalo až na výjimky korektně v celém areálu, a tak jsme mohli přinášet novinky bez omezení.

Na výstavišti se tísnilo celkem na 1 500 vystavujících firem, výrobců a dalších artiklů, přičemž zastavěná plocha činila 70 500 metrů čtverečních. Celá akce je velice významnou veličinou i z pohledu města Barcelona, kterému z něj letos přiteče do kasičky přes 300 milionů Eur (nárůst o 25 milionů Eur oproti loňskému roku). V době akce zde navíc vzniká řada krátkodobých pracovních příležitostí.

  
Atmosféra výstaviště a okolí je prostě úžasná (foto: Mobilizujeme.cz)

Poslední zajímavá čísla se týkají samotných návštěvníků – podle toho, jak zájemci vyplňovali žádosti o akreditace, vzrostl meziročně počet vedoucích pozic návštěvníků o 50%, navíc přes 3 500 bylo přímo v pozici CEO.

Za rok se těšíme se zpravodajstvím na našem serveru Mobilizujeme.cz na viděnou, tentokrát ve dnech 25. – 28. února 2013.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte nejprve přihlásit, či registrovat
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  2 komentáře

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  3 komentáře

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení