Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Mobile World Congress 2012 navštívilo na 67 tisíc zájemců ze 205 zemí světa (MWC 2012)

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Letošní Mobile World Congress (MWC 2012) navštívil opět rekordní počet zájemců z celého světa. Pokud vás zajímají přesná čísla, pak se podívejte do článku. Spokojení panuje jak na straně pořadatelů, tak i na straně města, pro které je akce významným příjmem do kasy.

Brány světového mobilního kongresu se uzavřely, je na řadě bilancování. Jako první přispěchali s čísly pořadatelé akce, která se v posledních letech pevně usídlila v tomto okouzlujícím městě Španělska. K dispozici máme čísla o počtu návštěvníků, vystavovatelé, zastavěné ploše i třeba sumě, která přiteče do kasy městu. Jelikož se MWC konalo na výstavišti Fira de Barcelona Montjuic letos naposledy, je třeba si připomenout i kouzelné momenty tohoto místa a připravit se na zcela nové prostory výstaviště Fira de Barcelona Gran Via, které roste blíže k letišti. Podle organizátorů zde bude až o 50% více plochy k pohybu, která už je akutně potřeba.


Nové výstaviště Fira de Barcelona da Via 

Letošní MWC navštívilo na 67 000 dychtivých zájemců o nejnovější novinky v oblasti mobilních telefonů či tabletů, elektroniky potažmo. Celkem bylo zastoupeno 205 zemí světa. Z tohoto počtu bylo více než 3 300 návštěvníků těch s akreditací Press, tedy novináři. Tentokrát bylo i press centrum značně nafouknuté, a tak zde nebyl větší problém sehnat místo s internetovým kabelem nebo místečko na zemi s Wi-Fi. Wi-Fi navíc po loňské blamáži fungovalo až na výjimky korektně v celém areálu, a tak jsme mohli přinášet novinky bez omezení.

Na výstavišti se tísnilo celkem na 1 500 vystavujících firem, výrobců a dalších artiklů, přičemž zastavěná plocha činila 70 500 metrů čtverečních. Celá akce je velice významnou veličinou i z pohledu města Barcelona, kterému z něj letos přiteče do kasičky přes 300 milionů Eur (nárůst o 25 milionů Eur oproti loňskému roku). V době akce zde navíc vzniká řada krátkodobých pracovních příležitostí.

  
Atmosféra výstaviště a okolí je prostě úžasná (foto: Mobilizujeme.cz)

Poslední zajímavá čísla se týkají samotných návštěvníků – podle toho, jak zájemci vyplňovali žádosti o akreditace, vzrostl meziročně počet vedoucích pozic návštěvníků o 50%, navíc přes 3 500 bylo přímo v pozici CEO.

Za rok se těšíme se zpravodajstvím na našem serveru Mobilizujeme.cz na viděnou, tentokrát ve dnech 25. – 28. února 2013.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Na letošním MWC v Barceloně představí Sony své nové vlajkové modely – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. O těchto telefonech jsme…

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

VČERA  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti…

Mobilní zobrazení