Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Minirecenze CAT S60: smartphone, který vidí i v noci

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Nejnovější vlajková loď od strojírenské firmy Caterpillar stojí pěkný ranec – necelých 18 tisíc korun, ale ve své speciální kategorii nemá doslova žádnou konkurenci. Superodolný smartphone CAT S60 totiž přináší jako první a jediný na světě termokameru s dokonce nočním viděním, zvýšenou odolnost s armádní certifikací a nezklame ani svou další výbavou.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled, displej, prostředí
» 2. Fotoaparát a termokamera, výdrž, zhodnocení

Fotoaparát a termokamera, výdrž

Tím bezesporu nejzajímavějším na celém telefonu je samozřejmě speciální termokamera, která využívá kromě termočipu (rozlišení výrobce neuvádí, ale nejspíše půjde o čip od Fliru, 80 x 60 px) ještě klasický fotografický snímač (s rozlišením 13 Mpx). Dohromady pak vznikne na displeji telefonu velmi zajímavý obraz, který odhalí větší i menší teplotní rozdíly ze snímané scény. Výsledek můžete ukládat do obrazové i video podoby, vždy ale jen při rozlišení 640 x 480 px (u videa s 8 snímky za vteřinu).

K čemu to v praxi může být? Termokamera by měla podle výrobce sloužit například pro identifikaci mezer v izolaci, pro odhalení elektrických poruch nebo sledování výkonu strojů. Ale se zajímavou vychytávkou se můžete klidně i jen bavit – třeba najít v obchodě to úplně nejčerstvější pečivo nebo naopak v noci sledovat a tajně špehovat své okolí, aniž by o tom vědělo. Využití je jen a jen na každém uživateli.

Jen trochu zamrzí, že se aplikace s termokamerou spouští asi 5 vteřin a další 2 vteřiny pak ještě trvá rekalibrace při výraznější teplotní změně snímané scény. Navíc takto zachycený obraz se na displeji telefonu poměrně trhá a o nějakých obrazových detailech a pokročilých informacích ani nemůže být řeč. V každém případě je to však zajímavé a občas i docela použitelné.

Samotný fotoaparát pak svými výsledky nijak nepřekvapí, ale ani nijak zvlášť nezklame. CAT S60 možná trochu pomaleji ostří, ale na výsledcích to zas takový vliv nemá, pokud si počkáte. Snímky jsou řekněme průměrné, ale spíše na telefon za cenu někde kolem 10 tisíc korun, jiné telefony s cenou kolem 20 tisíc korun fotí podstatně lépe.

cat-s60-lifestyle

Pokud jde o výdrž, s baterií o kapacitě 3800 mAh budete nabíjet většinou po dvoudenním provozu, což je celkem slušné. Ale samozřejmě za předpokladu, že nebudete na každém rohu spouštět termokameru a ukazovat její funkce všem známým. O následné dobití se postará praktické rychlonabíjení Quick Charge 2.0.

Zhodnocení

Ačkoliv nemá CAT S60 ve své kategorii prakticky žádnou konkurenci, která by se mohla pochlubit podobnou výbavou, výrobce by nejspíše neměl čekat, že se z jeho vlajkové lodě stane prodejní bestseller. Telefony podobného ražení mají vždy velmi úzkou zákaznickou klientelu, a i když jde o pomyslný iPhone mezi superodolnými telefony, nebude to mít telefon snadné. Tedy pokud nezačne třetí světová, potom by si možná CAT S60 pořídili nejen některé firmy ze strojírenského oboru, vojáci z armády nebo někteří z řad movitých fanoušků technologií, ale také širší veřejnost. Doufejme, že se to nestane.

Proč koupit?Proč nekoupit?
 superodolné tělo vyšší cena
 termokamera
výdrž baterie
ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Libor
Libor

Tak tenhle kousek se povedl, recenze se mi líbí a tak jen dodám,že po více jak měsíci jsem spokojen. Cena je možná vyšší, ale ve srovnání s tím co zaplatí kuřáci za cigarety je téměř zadarmo.

Michal
Michal

Tak už 2x reklamovany , první reklamace vypadl z kapsy na zámkovou dlažbu přímo na výčnělek s termo kamerou a praskl hliníkový rám,reklamace s problémy uznána, druhá reklamace slezlo antireflexní vrstva z čočky fotoaparátu reklamace uznána, jinak zatím vše funguje jak má, jinak ten hliníkový rám je neštěstí každý ťukanec jde vidět, měli ho udělat pogumovaný a byl by super.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  8 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení