Mobilizujeme.cz

Microsoft žaluje Samsung kvůli nedodržování licenčních smluv

  |  komentovat  |  autor:

Americký gigant Microsoft zažaloval jihokorejského výrobce elektroniky Samsung kvůli údajnému neplacení licenčních poplatků, čímž došlo k porušení již několik let staré licenční smlouvy, se kterou Samsung až donedávna neměl žádný problém. Situace se zmenila až po tom, co Microsoft koupil mobilní divizi finské Nokie.

Microsoft vs Samsung

Samsung je již „proslaven“ svým několikaletým patentovým sporem, který vede rovněž s americkou společností, tentokráte však s kalifornským Applem. Narozdíl od tohoto sporu ale Microsoft svou žalobou nepožaduje žádné odškodné, ale pouze žádá soud, aby donutil Samsung dodržovat již uzavřené patentové smlouvy. Obě společnosti totiž již v roce 2011 uzavřely dohodu a vzájemném sdílení patentů, kterou se ale Samsung rozhodl začít ignorovat po loňském oznámení plánů Microsoftu na převzetí finského výrobce telefonů Nokia. Tyto smlouvy se týkají mimojiné také zařízení s operačním systémem Android, se kterým souvisí mnoho patentů vlastněných Microsoftem a výrobci těchto zařízení tak musí podle uzavřených dohod platit „desátky“ za každý vyrobený kus pravě Microsoftu.

Oznámení o žalobě zveřejnil na svých stránkách přímo Microsoft a jedná se o historicky první soudní spor, který spolu tyto dvě společnosti vedou. Microsoft po Samsungu žádá peněžní náhradu a dodává, že ke sporu nemuselo vůbec dojít, kdyby se Samsung nepokoušel odstoupit od těchto smluv. Zástupce softwarového giganta také dodává, že Microsoft jen nerad podává žalobu na společnost, se kterou zažil léta dlouhého a tolik produktivního partnerství a po několika měsících, ve kterých se snažil celou věc vyřešit mimosoudně pomocí dopisů a jednání, mu nezbývá, než podat dát celou věc k soudu, jelikož dohoda tak už prý ztratila smysl.

Zdroj: Microsoft via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení