Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Microsoft vymyslel nový 3,5 mm Jack, který zabere méně prostoru

  |  8 komentářů  |  autor: Jakub Mokříš

Za postupným rušením jack konektoru, k čemuž značně pomohl Apple, je údajně fakt, že tento konektor zabere příliš mnoho místa. Toho v dnešních plackách s minimálními rámečky kolem displeje skutečně není mnoho. Na druhou stranu všichni dobře víme, že minimálně u Applu je to z větší části obchodní tah a nedostatek místa je spíše výmluva. V Microsoftu se ale očividně někdo zamyslel a přenesl jednoduchý princip z reálného života do světa smartphonů.

Stručně řečeno jde o jack, který se dokáže roztáhnout. Dokud do něj nezasunete konektor, tak zůstane hezky úzký a štěrbinka bude stažená na minimum. V případě potřeby se ale umí roztáhnout natolik, aby pojala 3,5 mm jack. Ti starší a v jistém směru zkušenější z našich čtenářů už asi tuší, kde se pravděpodobně Microsoft inspiroval…

Dost ale dvojsmyslného humoru – toto řešení se zdá na výsost praktické. Rozhodně nebude zabírat tolik místa, jako stávající 3,5 mm jack a teoreticky by nebyl problém s implementací ani do budoucích smartphonů ještě užších, než těch 3,5 mm. Navíc Microsoft si patentoval hned několik variant, kdy je možné mít půlku jacku flexibilní a půlku pevnou. V tomto případě ale platí, že obrázek je za tisíc slov.

Z čeho bych měl obavy, je životnost takového řešení. Pokud se nějaký materiál ohýbá nebo dokonce roztahuje, tak se časem nutně musí unavit. Další věcí je cena, která jistě bude násobně vyšší, než standardní řešení a v neposlední řadě budou muset výrobci platit Microsoftu za použití tohoto patentu. Takže je otázka, jestli se vůbec někdy s tímto flexibilním jackem setkáme. Každopádně Microsoftu tleskám, po dlouhé době přišli se skvělým nápadem.

Zdroj: thenextweb

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Rozhodně nebude zabírat tolik místa, jako stávající 3,5 mm jack? A kolik místa tedy zabere? Bych řekl, že kolík 3,5mm Jacku bude po zasunutí do telefonu vždy vyžadovat stený prostor.

freedom3
freedom3

No přesně, je to strašná hovadina

interpretovací opička
interpretovací opička

Podle mě je to myšlené tak, že se zásuvka pro konektor roztáhne mimo tělo telefonu. Je otázka, kolik by to ve finále vydrželo. Tenčí telefony než nějakých 8 milimetrů z mého pohledu nejsou potřeba a naopak zhoršují ergonomii.

Martin
Martin
Bjørn
Bjørn

Jsou výrobci, co implementují zdířku na jack bez problémů a jsou tací, kteří se jen vymlouvají na prostor. Placky jsou pořád větší a větší, takže i místa přibývá.

freedom3
freedom3

Hlavne iphone, co mám mega rámečky a velikost už několik let stejna :))

Martin
Martin
Max
Max

„Na druhou stranu všichni dobře víme, že minimálně u Applu je to z větší části obchodní tah a nedostatek místa je spíše výmluva.“ Odkud prameni tohle tvrzeni? Je to nekde podlozene fakty, nebo jsou to na sebe nakupene a stokrat opsane novinarske kachny?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané jsou pro své kopírování opravdu známí a pokud jde konkrétně o telefony, nejčastěji se snaží napodobit výrobky…

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  2 komentáře

Doba zvětšování telefonů už pominula a nyní se výrobci soustředí hlavně na to, jak do menšího těla nacpat…

Mobilní zobrazení