Mobilizujeme.cz

Microsoft v Praze oficiálně uvedl nové Windows Phone 8 na český trh

  |  komentovat  |  autor:

Česká pobočka Microsoftu souběžně s globálním oficiálním uvedením nových Windows 8 a Windows Phone 8 na trh pořádala lokální tiskovkou konferenci. Mohli jsme si vyzkoušet všechny telefony s Windows Phone 8 a dozvědět se nějaké nové informace.

Očekávání byla veliká a mimo étery se dokonce šuškalo, že Microsoft odtajní ještě něco překvapivého, co doposud o Windows Phone 8 nikdy nikde nepadlo. A výsledek? Dozvěděli jsme se nějaké nové informace, ale žádná velká pecka to bohužel není.

Microsoft se v Praze rozhodl pro názornou ukázku některých dle něj klíčových funkcí, kterými osloví zákazníky před konkurencí. Je to zejména úvodní obrazovka s dlaždicemi, které lze nově zvětšovat a zmenšovat, resp. vybírat až ze 3 různých velikostí (ne každá dlaždice ale nabízí všechny 3 velikosti). Dále integrace Facebooku přímo do zamykací obrazovky, dětský koutek (režim pro děti) či zálohování do cloudu. Také padla zmínka, že mapy, resp. mapové podklady, od Nokie jsou součástí Windows Phone 8 jako takových a bude je mít v základu každý telefon.


Prezentace s novými Windows Phone 8 a Windows 8

Vylepšení je ale více a některé mohou být zajímavější. Třeba takové NFC a funkce zvaná „přiblížit a odeslat“, kdy stačí přiblížit k sobě 2 telefony s NFC a mít zapnuté Bluetooth a jednoduše poslat soubory z jednoho do druhého zařízení. Nevýhodou však je, že Bluetooth a NFC musíme mít předem zapnuté, nestačí dát jednoduše u obrázku sdílet přes „NFC“ a data posílat. Také jsme čekali, že se dozvíme více informací o mobilní peněžence a jejím fungování v Česku. Dozvíme se to prý, až na to bude ten správný čas. Ale kdy to bude.. ? A třeba na Skype se zatím nedostalo, uvolněn bude až časem.


Nokia Lumia 820, Lumia 920, Samsung Ativ S a HTC Windows Phone 8X – srovnání při světle a ve tmě

Na tiskovce jsme si mohli znovu prohlédnout a vyzkoušet všechna zařízení s Windows Phone 8, tedy modely HTC Windows Phone 8X, HTC Windows Phone 8S, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920 a Samsung Ativ S. Jednu z očekávaných novinek, HTC Windows Phone 8X, už máme v redakci a testujeme ji, takže pokud máte jakékoliv dotazy, a to nejen k samotnému telefonu, ale operačnímu systému Windows Phone 8 obecně, ptejte se nás.


Vlajková loď HTC Windows Phone 8X pěkně ve všech čtyřech barevných variantách

Dozvěděli jsme se dnes ale pro zákazníky důležité dostupnosti a ceny jednotlivých novinek. HTC začne prodávat Windows Phone 8 smartphone jako první, bude to HTC Windows Phone 8X a do prodeje půjde již tento čtvrtek 1. listopadu 2012 za cenu 13 999 Kč, pouze v černém provedení. Bude v prodeji na pražském HTC obchodě a v pátek pak půjde do prodeje i k některým dalším prodejcům.


Nižší model HTC Windows Phone 8S

Další HTC, model Windows Phone 8S, dorazí o něco později. Výrobce uvádí dostupnost pro Česko až na začátek prosince 2012, cena pak má být 7 999 Kč. Další „na řadě“ pak bude zřejmě Nokia, která pravděpodobně prodej svých Lumií 820 a 920 na českém trhu zahájí až na sklonku roku, i když v Evropě začíná s prodejem již tento týden. Ceny zatím nejsou potvrzené. A jako poslední zřejmě dorazí Samsung Ativ S, a to až v lednu příštího roku, za doposud neuvedenou cenu.

Co na nové Windows Phone 8 telefony říkáte? Který z uvedené pětice modelů by u vás zvítězil a proč?

ČLÁNKY:, ,
Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

DNES  |    |  diskuze (0)

Své vlajkové lodě pro druhou polovinu roku 2017 představila již většina výrobců. Jedinou výjimkou je snad čínské Huawei a Google. Nyní se…

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Mobilní zobrazení