Mobilizujeme.cz

Microsoft v Praze oficiálně uvedl nové Windows Phone 8 na český trh

  |  komentovat  |  autor:

Česká pobočka Microsoftu souběžně s globálním oficiálním uvedením nových Windows 8 a Windows Phone 8 na trh pořádala lokální tiskovkou konferenci. Mohli jsme si vyzkoušet všechny telefony s Windows Phone 8 a dozvědět se nějaké nové informace.

Očekávání byla veliká a mimo étery se dokonce šuškalo, že Microsoft odtajní ještě něco překvapivého, co doposud o Windows Phone 8 nikdy nikde nepadlo. A výsledek? Dozvěděli jsme se nějaké nové informace, ale žádná velká pecka to bohužel není.

Microsoft se v Praze rozhodl pro názornou ukázku některých dle něj klíčových funkcí, kterými osloví zákazníky před konkurencí. Je to zejména úvodní obrazovka s dlaždicemi, které lze nově zvětšovat a zmenšovat, resp. vybírat až ze 3 různých velikostí (ne každá dlaždice ale nabízí všechny 3 velikosti). Dále integrace Facebooku přímo do zamykací obrazovky, dětský koutek (režim pro děti) či zálohování do cloudu. Také padla zmínka, že mapy, resp. mapové podklady, od Nokie jsou součástí Windows Phone 8 jako takových a bude je mít v základu každý telefon.


Prezentace s novými Windows Phone 8 a Windows 8

Vylepšení je ale více a některé mohou být zajímavější. Třeba takové NFC a funkce zvaná „přiblížit a odeslat“, kdy stačí přiblížit k sobě 2 telefony s NFC a mít zapnuté Bluetooth a jednoduše poslat soubory z jednoho do druhého zařízení. Nevýhodou však je, že Bluetooth a NFC musíme mít předem zapnuté, nestačí dát jednoduše u obrázku sdílet přes „NFC“ a data posílat. Také jsme čekali, že se dozvíme více informací o mobilní peněžence a jejím fungování v Česku. Dozvíme se to prý, až na to bude ten správný čas. Ale kdy to bude.. ? A třeba na Skype se zatím nedostalo, uvolněn bude až časem.


Nokia Lumia 820, Lumia 920, Samsung Ativ S a HTC Windows Phone 8X – srovnání při světle a ve tmě

Na tiskovce jsme si mohli znovu prohlédnout a vyzkoušet všechna zařízení s Windows Phone 8, tedy modely HTC Windows Phone 8X, HTC Windows Phone 8S, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920 a Samsung Ativ S. Jednu z očekávaných novinek, HTC Windows Phone 8X, už máme v redakci a testujeme ji, takže pokud máte jakékoliv dotazy, a to nejen k samotnému telefonu, ale operačnímu systému Windows Phone 8 obecně, ptejte se nás.


Vlajková loď HTC Windows Phone 8X pěkně ve všech čtyřech barevných variantách

Dozvěděli jsme se dnes ale pro zákazníky důležité dostupnosti a ceny jednotlivých novinek. HTC začne prodávat Windows Phone 8 smartphone jako první, bude to HTC Windows Phone 8X a do prodeje půjde již tento čtvrtek 1. listopadu 2012 za cenu 13 999 Kč, pouze v černém provedení. Bude v prodeji na pražském HTC obchodě a v pátek pak půjde do prodeje i k některým dalším prodejcům.


Nižší model HTC Windows Phone 8S

Další HTC, model Windows Phone 8S, dorazí o něco později. Výrobce uvádí dostupnost pro Česko až na začátek prosince 2012, cena pak má být 7 999 Kč. Další „na řadě“ pak bude zřejmě Nokia, která pravděpodobně prodej svých Lumií 820 a 920 na českém trhu zahájí až na sklonku roku, i když v Evropě začíná s prodejem již tento týden. Ceny zatím nejsou potvrzené. A jako poslední zřejmě dorazí Samsung Ativ S, a to až v lednu příštího roku, za doposud neuvedenou cenu.

Co na nové Windows Phone 8 telefony říkáte? Který z uvedené pětice modelů by u vás zvítězil a proč?

ČLÁNKY:, ,
Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  diskuze (0)

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

VČERA  |    |  8 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Mobilní zobrazení