Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Microsoft v Praze oficiálně uvedl nové Windows Phone 8 na český trh

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Česká pobočka Microsoftu souběžně s globálním oficiálním uvedením nových Windows 8 a Windows Phone 8 na trh pořádala lokální tiskovkou konferenci. Mohli jsme si vyzkoušet všechny telefony s Windows Phone 8 a dozvědět se nějaké nové informace.

Očekávání byla veliká a mimo étery se dokonce šuškalo, že Microsoft odtajní ještě něco překvapivého, co doposud o Windows Phone 8 nikdy nikde nepadlo. A výsledek? Dozvěděli jsme se nějaké nové informace, ale žádná velká pecka to bohužel není.

Microsoft se v Praze rozhodl pro názornou ukázku některých dle něj klíčových funkcí, kterými osloví zákazníky před konkurencí. Je to zejména úvodní obrazovka s dlaždicemi, které lze nově zvětšovat a zmenšovat, resp. vybírat až ze 3 různých velikostí (ne každá dlaždice ale nabízí všechny 3 velikosti). Dále integrace Facebooku přímo do zamykací obrazovky, dětský koutek (režim pro děti) či zálohování do cloudu. Také padla zmínka, že mapy, resp. mapové podklady, od Nokie jsou součástí Windows Phone 8 jako takových a bude je mít v základu každý telefon.


Prezentace s novými Windows Phone 8 a Windows 8

Vylepšení je ale více a některé mohou být zajímavější. Třeba takové NFC a funkce zvaná „přiblížit a odeslat“, kdy stačí přiblížit k sobě 2 telefony s NFC a mít zapnuté Bluetooth a jednoduše poslat soubory z jednoho do druhého zařízení. Nevýhodou však je, že Bluetooth a NFC musíme mít předem zapnuté, nestačí dát jednoduše u obrázku sdílet přes „NFC“ a data posílat. Také jsme čekali, že se dozvíme více informací o mobilní peněžence a jejím fungování v Česku. Dozvíme se to prý, až na to bude ten správný čas. Ale kdy to bude.. ? A třeba na Skype se zatím nedostalo, uvolněn bude až časem.


Nokia Lumia 820, Lumia 920, Samsung Ativ S a HTC Windows Phone 8X – srovnání při světle a ve tmě

Na tiskovce jsme si mohli znovu prohlédnout a vyzkoušet všechna zařízení s Windows Phone 8, tedy modely HTC Windows Phone 8X, HTC Windows Phone 8S, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920 a Samsung Ativ S. Jednu z očekávaných novinek, HTC Windows Phone 8X, už máme v redakci a testujeme ji, takže pokud máte jakékoliv dotazy, a to nejen k samotnému telefonu, ale operačnímu systému Windows Phone 8 obecně, ptejte se nás.


Vlajková loď HTC Windows Phone 8X pěkně ve všech čtyřech barevných variantách

Dozvěděli jsme se dnes ale pro zákazníky důležité dostupnosti a ceny jednotlivých novinek. HTC začne prodávat Windows Phone 8 smartphone jako první, bude to HTC Windows Phone 8X a do prodeje půjde již tento čtvrtek 1. listopadu 2012 za cenu 13 999 Kč, pouze v černém provedení. Bude v prodeji na pražském HTC obchodě a v pátek pak půjde do prodeje i k některým dalším prodejcům.


Nižší model HTC Windows Phone 8S

Další HTC, model Windows Phone 8S, dorazí o něco později. Výrobce uvádí dostupnost pro Česko až na začátek prosince 2012, cena pak má být 7 999 Kč. Další „na řadě“ pak bude zřejmě Nokia, která pravděpodobně prodej svých Lumií 820 a 920 na českém trhu zahájí až na sklonku roku, i když v Evropě začíná s prodejem již tento týden. Ceny zatím nejsou potvrzené. A jako poslední zřejmě dorazí Samsung Ativ S, a to až v lednu příštího roku, za doposud neuvedenou cenu.

Co na nové Windows Phone 8 telefony říkáte? Který z uvedené pětice modelů by u vás zvítězil a proč?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení