Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Microsoft představil Windows Phone 7 Series (Windows Mobile 7)

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Pondělí je opravdu nabité představeními k prasknutí. V 15 hodin našeho času Microsoft odtajnil očekávaný operační systém Windows Phone 7 Series.

Windows Phone 7 Series jsou na světě, jsou skvělé, přináší řadu inovací a navíc si tak trochu utahují a zároveň kopírují Apple. Prostě americký styl humoru. Nyní už k samotnému systému. Prostředí je kompletně přepracované a umožnuje tak uživateli daleko lepší ovladatelnost nejen prsty. Zároveň vypadá velice podobně jako prostředí přehrávače Zune.

Systém podporuje multi-touch, což bylo prezentováno na jednom z videí. Také další, již dříve avizovaná změna, se stala skutečností – vyhledávač Google přepustil místo pro Bing. Celkově vypadá systém jednoduše a přitom toho tolik dokáže. Svižnost procházení v menu na prezentovaném prototypu neznámého zařízení je důkazem, že se Microsoft poučil a do nového systému vlil zcela novou sílu.

Windows Phone 7 Series – oficiální video

Operační systém sebou přinesl spoustu nových názvů záložek, na které jsme dosud nebyli zvyklí. Adresáři jmen se nyní říká People hub, složce s fotografiemi Picture hub. Soubor prohlížečů Office dokumentů nese název Office hub. Kompatibilita přehrávačů Zune z hlediska multimediálního obsahu bude s Windows Phone 7 Series zajištěna. Naopak podpora Flash byla vyvrácena, o multitaskingu se nehovořilo vůbec.

Microsoft nezapomněl ani na partnery, kteří vytvoří přístroje, do nichž nový systém bude moci integrovat. Smlouvy jsou v současnosti podepsány s výrobci – Asus, Dell, Garmin, HTC, HP, LG, Qualcomm, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba.

Na závěr jsme se z úst Steva Ballmera dozvěděli, že Microsoft nehodlá ustat ani s vývojem Windows Mobile 6.5. Také došlo k prohloubení vztahů mezi Microsoftem a americkými operátory AT&T a Orange. Prvních telefonů s Windows Phone 7 Series se dočkáme ke konci letošního roku, prý v předvánočním čase.

Demo nového operačního systému si můžete prohlédnout na stránkách www.windowsphone7series.com.

ČLÁNKY:
Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple si plácnul se společností Shazam, která má na kontě velepopulární aplikaci pro rozpoznání skladeb na základě poslechu hudby z okolí.…

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

O rychlém nabíjení se v poslední době mluví poměrně dost a není také divu. Nabít svůj telefon až dvakrát rychleji se v situacích,…

Mobilní zobrazení