Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft nalije téměř 800 milionů korun na marketing kolem Windows Phone

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Podle deníku Mobile Today letos nalije Microsoft svým hlavním partnerům (Nokii a Samsungu) na propagaci nových telefonů s operačním systémem Windows Phone nejméně 28 milionů liber, což je téměř 800 milionů korun.

Microsoft chce udělat vše pro to, aby se jeho mobilním Windows Phone letos konečně zadařilo. Dosavadní zájem o telefony s novým operačním systémem totiž značně pokulhával a rozhodně nesplnil původní očekávání.

Americký gigant tak letos nejprve podpořil partnerství s finskou Nokií jednou miliardou dolarů, během roku se rozhodl věnovat ještě 20 milionů liber na propagaci nových Nokií s Windows Phone 7.5 Mango a nyní se objevila informace, že 8 milionů liber na propagaci mobilních Windows dostane korejský Samsung (mělo by jít o model Omnia W). Celkem tak Microsoft pošle na marketing kolem nových Windows Phone částku nejméně 28 milionů liber, což je v přepočtu téměř 800 milionů korun. Přinese to Microsofu a jeho partnerům úspěch?

zdroj: Mobile Today

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pepa
Pepa

Nejlevnější mobil s WP 7 – 6500 Kč
Nejlevnější mobil s Androidem – 2500 Kč

Já se těm prodejům nedivím.

David
David

Pepa: To je ale také dáno tím, že WP 7 mají danou nějakou minimální konfiguraci (1 Ghz, procesor, tolik a tolik paměti atd.) Android nic takového nemá, tudíž se prodávají i telefony se slabším (levnějším) HW. Proto takový velký cenový rozdíl u levnějších modelů.

adis002
adis002

tu jde hlavně vidět to, jak se MS vydal cestou APPLU, kterému se vysmál, a nějak se mu to nevyplácí

Max
Max

Pěkně kecáté. Nejlevnější je třeba HTC 7 Trophy, který se dá u nás sehnat s daní za 4900,- To je docela solidní cena, vzhledem k výbavě a výkonu, ne?

Pepa
Pepa

Šedý dovoz…

Max
Max

A není to jedno? V případě HTC dvojnásob. Podstatné je, že se dá za tu částku pořídit a tím pádem vychází v poměru cena/výkon lépe, než kdejaký android v této cenové relaci.

JohnyAsbest
JohnyAsbest

docela bych do Manga už šel, ale obávám se, že to nebude ještě tak vychytané. Uvažoval jsem o Radaru za necelých 9 klacíků, ale prozatím na pár měsíců si pořizuji ještě SE Xperia Arc S s Androidem, na pár měsíců znamená tak do jara, kdy už snad konečně Nokia začne prodávat své WP. Tak uvidíme.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení