Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Microsoft nalije téměř 800 milionů korun na marketing kolem Windows Phone

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Podle deníku Mobile Today letos nalije Microsoft svým hlavním partnerům (Nokii a Samsungu) na propagaci nových telefonů s operačním systémem Windows Phone nejméně 28 milionů liber, což je téměř 800 milionů korun.

Microsoft chce udělat vše pro to, aby se jeho mobilním Windows Phone letos konečně zadařilo. Dosavadní zájem o telefony s novým operačním systémem totiž značně pokulhával a rozhodně nesplnil původní očekávání.

Americký gigant tak letos nejprve podpořil partnerství s finskou Nokií jednou miliardou dolarů, během roku se rozhodl věnovat ještě 20 milionů liber na propagaci nových Nokií s Windows Phone 7.5 Mango a nyní se objevila informace, že 8 milionů liber na propagaci mobilních Windows dostane korejský Samsung (mělo by jít o model Omnia W). Celkem tak Microsoft pošle na marketing kolem nových Windows Phone částku nejméně 28 milionů liber, což je v přepočtu téměř 800 milionů korun. Přinese to Microsofu a jeho partnerům úspěch?

zdroj: Mobile Today

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MaxJohnyAsbestMaxadis002David Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pepa
Pepa

Nejlevnější mobil s WP 7 – 6500 Kč
Nejlevnější mobil s Androidem – 2500 Kč

Já se těm prodejům nedivím.

David
David

Pepa: To je ale také dáno tím, že WP 7 mají danou nějakou minimální konfiguraci (1 Ghz, procesor, tolik a tolik paměti atd.) Android nic takového nemá, tudíž se prodávají i telefony se slabším (levnějším) HW. Proto takový velký cenový rozdíl u levnějších modelů.

adis002
adis002

tu jde hlavně vidět to, jak se MS vydal cestou APPLU, kterému se vysmál, a nějak se mu to nevyplácí

Max
Max

Pěkně kecáté. Nejlevnější je třeba HTC 7 Trophy, který se dá u nás sehnat s daní za 4900,- To je docela solidní cena, vzhledem k výbavě a výkonu, ne?

Pepa
Pepa

Šedý dovoz…

Max
Max

A není to jedno? V případě HTC dvojnásob. Podstatné je, že se dá za tu částku pořídit a tím pádem vychází v poměru cena/výkon lépe, než kdejaký android v této cenové relaci.

JohnyAsbest
JohnyAsbest

docela bych do Manga už šel, ale obávám se, že to nebude ještě tak vychytané. Uvažoval jsem o Radaru za necelých 9 klacíků, ale prozatím na pár měsíců si pořizuji ještě SE Xperia Arc S s Androidem, na pár měsíců znamená tak do jara, kdy už snad konečně Nokia začne prodávat své WP. Tak uvidíme.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple Store v Amsterdamu byl po výbuchu iPadu evakuován

Apple Store v Amsterdamu byl po výbuchu iPadu evakuován

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Máme zde opět další incident s bateriemi od Applu. Tentokrát se však nejedná o starý známý problém ohledně baterií v…

Gmail zavádí funkci důvěrných zpráv. Umožní posílat dočasné emaily

Gmail zavádí funkci důvěrných zpráv. Umožní posílat dočasné emaily

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Google do své emailové služby přivádí další z užitečných nástrojů – tajné zprávy s nastavitelnou expirací. Gmail se v posledních letech zasloužil o…

Recenze Samsung Galaxy A6: ideál pro nenáročné

Recenze Samsung Galaxy A6: ideál pro nenáročné

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

K Samsungu nyní upírá zraky celý svět. Má za sebou představení možná nejočekávanějšího smartphonu tohoto roku – Galaxy Note 9.…

Mobilní zobrazení