Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft končí s experimentem Nokia, ztráty jsou vysoké

  |  4 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Microsoft naznačuje konec experimentu Nokia. Poté, co před dvěma lety odkoupil mobilní byznys finské společnosti, odepsal již 7,6 miliardy dolarů.

Nokia Microsoft

Hodnota akvizice tehdy dosáhla 7,2 miliardy dolarů. Navíc americký gigant zrušil 7 800 pracovních pozic (rozuměj: vyhodil přesně tolik lidí), aby mohl restrukturalizovat své pokusy v oblasti telefonů. Kromě toho dnes odepsal dalších 950 milionů dolarů, takže ho „celá sranda“ stála více než 8 miliard dolarů.

Společnost má v plánu propustit dalších 1 850 zaměstnanců, z toho 1 350 ve své mobilní divizi ve Finsku a zbytek celosvětově. Asi 200 z oněch 950 milionů dolarů použije na odstupné. Nejnovější rušení pracovních pozic znamená, že většina bývalých zaměstnanců Nokie, kteří začali pracovat pro Microsoft, je buďto na úřadu práce nebo u jiného zaměstnavatele. Microsoft má v plánu propouštění dokončit do konce letošního roku. Malý počet finských zaměstnanců zůstane v oblasti výzkumu a vývoje, neboť Microsoft má v severské zemi prodejní dceřinou firmu, kterou restrukturalizace nezasáhne. Microsoft původně v rámci akvizice přejal 25 000 zaměstnanců Nokie.

Americká společnost oznámila, že se chystá zefektivnit a zeštíhlit svoje telefonní portfolio, což ostatně dokázala již před týdnem, když za 350 milionů dolarů prodala svůj byznys s „hloupými“ telefony dceřiné firmě čínského Foxconnu. Spekuluje se také o utlumení značky Lumia, kterou Microsoft převzal právě s Nokií.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kubik
kubik

Opět článek o ….. .ně. Prostě Lumia bude nahrazena telefonem SurfacePhone.

Honza7521
Honza7521

Nemyslím, že tento článek je ničem. Ten článek jasně hovoří o tom co už všichni víme, že pár lidí pohřbilo Nokii takovou jakou jsme jí znaly a jakou ji mělo spoustu lidí rádo. Tady se hold někdo šeredně spletl, když si myslel, že koupí společnost s dobrým jménem a vydělá na ní. Možná by se dařilo, pokud by nepohřbili MeeGo a Symbian. Lidi je měli rádi. A co se týče SurfacePhone, no uvidíme.

sikom
sikom

Nokia měla jméno, ale zaspala vývoj a krachovala. Kdyby ji nekoupil Microsoft, skončila by rychleji a mnohem hůř. Takhle alespoň mají odpůrci Microsoftu klacek v ruce.

Honza7521
Honza7521

Osobně netvrdím, že nezaspala, ale že jí poslaly ke dnu. Myslím, že Symbian měl větší šanci než WM. Vždyť v té době bylo dost lidí, kteří nedaly na ten systém dopustit. Nokia N8 se pro mnohé stala miláčkem. Stačilo dát šanci.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení