Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Microsoft končí s experimentem Nokia, ztráty jsou vysoké

  |  4 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Microsoft naznačuje konec experimentu Nokia. Poté, co před dvěma lety odkoupil mobilní byznys finské společnosti, odepsal již 7,6 miliardy dolarů.

Nokia Microsoft

Hodnota akvizice tehdy dosáhla 7,2 miliardy dolarů. Navíc americký gigant zrušil 7 800 pracovních pozic (rozuměj: vyhodil přesně tolik lidí), aby mohl restrukturalizovat své pokusy v oblasti telefonů. Kromě toho dnes odepsal dalších 950 milionů dolarů, takže ho „celá sranda“ stála více než 8 miliard dolarů.

Společnost má v plánu propustit dalších 1 850 zaměstnanců, z toho 1 350 ve své mobilní divizi ve Finsku a zbytek celosvětově. Asi 200 z oněch 950 milionů dolarů použije na odstupné. Nejnovější rušení pracovních pozic znamená, že většina bývalých zaměstnanců Nokie, kteří začali pracovat pro Microsoft, je buďto na úřadu práce nebo u jiného zaměstnavatele. Microsoft má v plánu propouštění dokončit do konce letošního roku. Malý počet finských zaměstnanců zůstane v oblasti výzkumu a vývoje, neboť Microsoft má v severské zemi prodejní dceřinou firmu, kterou restrukturalizace nezasáhne. Microsoft původně v rámci akvizice přejal 25 000 zaměstnanců Nokie.

Americká společnost oznámila, že se chystá zefektivnit a zeštíhlit svoje telefonní portfolio, což ostatně dokázala již před týdnem, když za 350 milionů dolarů prodala svůj byznys s „hloupými“ telefony dceřiné firmě čínského Foxconnu. Spekuluje se také o utlumení značky Lumia, kterou Microsoft převzal právě s Nokií.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Honza7521sikomHonza7521kubik Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kubik
kubik

Opět článek o ….. .ně. Prostě Lumia bude nahrazena telefonem SurfacePhone.

Honza7521
Honza7521

Nemyslím, že tento článek je ničem. Ten článek jasně hovoří o tom co už všichni víme, že pár lidí pohřbilo Nokii takovou jakou jsme jí znaly a jakou ji mělo spoustu lidí rádo. Tady se hold někdo šeredně spletl, když si myslel, že koupí společnost s dobrým jménem a vydělá na ní. Možná by se dařilo, pokud by nepohřbili MeeGo a Symbian. Lidi je měli rádi. A co se týče SurfacePhone, no uvidíme.

sikom
sikom

Nokia měla jméno, ale zaspala vývoj a krachovala. Kdyby ji nekoupil Microsoft, skončila by rychleji a mnohem hůř. Takhle alespoň mají odpůrci Microsoftu klacek v ruce.

Honza7521
Honza7521

Osobně netvrdím, že nezaspala, ale že jí poslaly ke dnu. Myslím, že Symbian měl větší šanci než WM. Vždyť v té době bylo dost lidí, kteří nedaly na ten systém dopustit. Nokia N8 se pro mnohé stala miláčkem. Stačilo dát šanci.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení