Mobilizujeme.cz

Microsoft chce snížit prodlevu při reakci dotykových displejů (video)

  |  komentovat  |  autor:

Dotykové displeje, to je směr, který dnes vládne nejen mobilním telefonům a tabletům, ale i počítačům, kuchyňským spotřebičům nebo automobilům. A protože v této oblasti zřejmě leží budoucnost veškerého ovládání, vědci se snaží dotykové displeje zdokonalit. Třeba snížením prodlevy při jeho reakcích.

Technické oddělení Microsoft Research se nám snaží zpříjemnit zacházení s moderními technologiemi. Jak? Jeho vědci se snaží zmenšit časovou prodlevu mezi dotekem na displeji a samotnou reakcí z dnešních průměrných 100 ms na pouhou 1 ms. Nedokážete si to představit? Doba 100 ms je jinak řečeno desetina vteřiny. Přesně takovou dobu trvá běžnému zařízení s dotykovým displejem, než provede to, co jste vy skrze váš prst zamýšleli. A to je podle Microsoftu prostě moc!

Samozřejmě, v běžném používání to stačí, ale najdou se aplikace, kde je to prostě citelně znát. Ať jde o Angry Birds, nebo aplikaci na úpravu videa či fotografií, či obyčejné malování, jak je ve videu prezentováno. Nezbývá tedy, než doufat, že se toto vylepšení dostane z fáze myšlenek a prototypů do prodeje co nejdříve. No a pro názornou ilustraci slíbené video.

zdroj: Endgadget

ČLÁNKY:
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení