Mobilizujeme.cz

Microsoft: Aktualizace Lumia Denim bude dostupná ve 4. čtvrtletí

  |  9 komentářů  |  autor:

Microsoft ohlásil jednu z hlavních aktualizací pro systém Windows Phone 8.1 pro své telefony. Jedná se o Lumia Denim a přinese řadu vylepšení v oblasti fotoaparátu a svého se dočká i Cortana.

Asistent Cortana tu je, aby zjednodušil a zpříjemnil užívání systému Windows Phone. S novou aktualizací Lumia Denim se uživatelé mohou těšit, že ji vyvolají kdekoli v prostředí. Stačí říci: „Hey, Cortana.“ Mnohým to možná připomene příkaz ze systému Android: „Ok, Google.“ Každopádně se jedná o příjemné vylepšení a posun dále. Nejvíce novinek se však objevilo u fotoaparátu.

Aplikace Nokia Camera dostala jedno výrazné vylepšení. Jedná se o znatelné zrychlení pořízení fotografií. Novinkou je také možnost pořízení fotografie, když je telefon ve spánku. Stačí přidržet tlačítko fotoaparátu. Poté dojde ke spuštění aplikace a fotografie se vyfotí v celkovém čase 1,5 sekundy od stlačení spouště. Pokud stlačíte stejné tlačítko znovu a také ho přidržíte, začne nahrávání videa v maximální kvalitě 4K/24fps. I z videa pak můžete získat kvalitní snímky. 4K video je ale zatím omezené jen na modely Lumia 930, 1520 a Icon.

Nová fotoaplikace umí pořizovat i živé snímky a tzv. Rich Capture. O co jde? Aplikace těsně před vyfocením požadovaného snímku pořídí několik obrázků, které pak vedou v galerii, při zobrazení vašeho obrázku, 1 sekundouvou animaci před zobrazením daného obrázku. Rich Capture vám umožňuje nejen vypnout či zapnout přisvětlovací LED diodu, ale také přizpůsobovat její sílu poté, co jste pořídili obrázek. Snímky se postupně fotí bez blesku, s částečným bleskem a s plným bleskem. Vy si pak můžete vybrat stupeň podsvícení fotografie, jak lze vidět na obrázku níže.

Kdy se na aktualizaci Nokia Denim přichystat? Jedno je jisté, do konce čtvrtého kvartálu ji obdrží modely Lumia 930, 1520 a Icon. Poté ji obdrží ostatní vlastníci telefonů Lumia, přičemž nová aplikace fotoaparátu bude bohužel dostupná pouze pro výše zmíněné 3 modely. Lumia 830 již touto verzí bude disponovat a navíc jí nebude chybět ani vylepšená aplikace fotoaparátu.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení