Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Měsíčník 3G – každý chce pozici jedničky na českém trhu

  |  2 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Pokrytí 3G sítí je v Česku stále za průměrem Evropy, avšak to nevadí, aby nás čeští operátoři nemohli nadále chlácholit zprávami, jak skvěle si v pokrývání vedou a jak si v porovnání s konkurencí stojí. Je na čase zbilancovat měsíc červen, opět spíše s úsměvnou vážností.

Tiskové zprávy, které se týkají pokrývání 3G, už od operátorů nechodí zdaleka v takové intenzitě, jako dříve. Možná tedy už museli potichu uznat, že chlubit se něčím, co široko daleko za našimi hranicemi ja dnešní standard, nemá smysl. I přesto se jednou či vícekrát za měsíc objeví nové informace, jak to pokrývání populace jde pěkně od ruky.

Zatímco dříve jsme byli seznamováni detailně s městy, která dostala status 3G, nyní se už musíme vesměs s mířit s informacemi o nárůstu procent pokrytí populace a celkovým počtem nově pokrytých sídel. Člověk, který tak chce ověřit, jestli opravdu za daný časový úsek bylo pokryto tolik měst, musí podstoupit dlouhosáhlou pátrací akci na „interaktivní mapě“ operátorů. Přiznejme si, že tento způsob je takový ošidný, stejně jako uvádění pokrytí v % populace. A nyní už k samotným tiskovým zprávám. K 5. červenci byly k dispozici pouze od O2 a T-Mobilu, Vodafone se tentokrát do předháněcího závodu nezapojil.


3G síť od O2 již pokrývá 55 % české populace (29.6.2011)
Společnost Telefónica pokračuje v razantním rozšiřování pokrytí 3G signálem. K rychlému a kvalitnímu 3G mobilnímu internetu se tak nyní může připojit až 5,8 milionu obyvatel ČR, což představuje 55 % populace.

Telefónica dále upevňuje pozici jedničky v pokrytí českého území 3G sítí. Dalších 126 lokalit společnost připojila v průběhu června a v současné době disponuje nejrozsáhlejším 3G pokrytím ze všech mobilních operátorů. Výhody, které nabízí vysokorychlostní datové přenosy pomocí mobilního internetového připojení, jsou tak nyní dostupné lidem v celkem 760 městech a obcích.


Červnové 3G skóre: polovina populace pokryta (29.6.2011)
Ani v červnu T-Mobile nezahálel a intenzivně pracoval na zpřístupnění rychlého internetu dalším obyvatelům – za vše hovoří čísla: 26 nových měst; 63 menších obcí; 50,33 % populace. Všechny vysílače postavené operátorem T-Mobile mají vylepšenou technologii HSPA+, za pomoci vhodných koncových zařízení jsou tedy schopny přinést uživatelům nejrychlejší datové přenosy v Česku.

Mezi největší města, kde se obyvatelé mohou od června těšit na nejrychlejší datové připojení, patří například Litoměřice, Havlíčkův Brod, Vyškov, Benešov, Český Krumlov nebo třeba Ústí nad Orlicí. Další vysílače přibyly také v rámci spolupráce na rozšíření 3G sítě se společností Telefónica Czech Republic. Do skupiny sdílených měst se tak nově zařadilo Velké Meziříčí, Pacov, Týnec nad Sázavou a Kamenice nad Lipou.

Nově se zákazníci mohou dotázat, kdy bude 3G v místě jejich bydliště prostřednictvím sociálních sítí, konkrétně facebooku, na www.facebook.com/TmobileCz.


Suma sumárum, O2 dál vsází na informativní větu „je lídrem ve 3G“, T-Mobile jen avizuje novinky v pokrývání, Vodafone už informuje méně často. Rychlostně však situace není zdaleka taková, jako v % pokrytí populace. S FUP limitem jsou si všichni tři operátoři podobní jak vejce vejci, nikdo nechce povolit více. A tak budeme v našem státě dál jen čekat, co přinesou další měsíce, kdy se některý z operátorů rozhodne trošku povolit opasek.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Milankuca1982 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kuca1982
kuca1982

Jedničkou bude ten, kdo zvedne FUP na rozumnou míru a cenu :-/

Milan
Milan

přesně tak. Jsou to zloději. Při těch datových tarifech jsem nepochopil na co je třeba super rychlý internet? To fakt nechápu. Směšný FUP, překročíš a hajdy 16 kbit/s. Zlatej vytáčenej internet. :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Dostali jsme v redakci možnost otestovat cenově dostupné produkty firmy 3MK. Ta se zabývá výrobou a prodejem ochranných folií…

Výřez v uniklém krytu u Galaxy Note 9 není tlačítko závěrky

Výřez v uniklém krytu u Galaxy Note 9 není tlačítko závěrky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Nedávno uniklé rendery obalu na Galaxy Note 9 podle všeho zobrazovaly jedno fyzické tlačítko navíc, nacházející se na rámu…

Instagram vám ukáže, kolik času jste v aplikaci strávili

Instagram vám ukáže, kolik času jste v aplikaci strávili

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Zdá se, že v poslední době je v módě snažit se uživatelům ukázat, kolik času tráví zíráním do displejů…

Mobilní zobrazení