Mobilizujeme.cz

Měsíčník 3G – každý chce pozici jedničky na českém trhu

  |  2 komentáře  |  autor:

Pokrytí 3G sítí je v Česku stále za průměrem Evropy, avšak to nevadí, aby nás čeští operátoři nemohli nadále chlácholit zprávami, jak skvěle si v pokrývání vedou a jak si v porovnání s konkurencí stojí. Je na čase zbilancovat měsíc červen, opět spíše s úsměvnou vážností.

Tiskové zprávy, které se týkají pokrývání 3G, už od operátorů nechodí zdaleka v takové intenzitě, jako dříve. Možná tedy už museli potichu uznat, že chlubit se něčím, co široko daleko za našimi hranicemi ja dnešní standard, nemá smysl. I přesto se jednou či vícekrát za měsíc objeví nové informace, jak to pokrývání populace jde pěkně od ruky.

Zatímco dříve jsme byli seznamováni detailně s městy, která dostala status 3G, nyní se už musíme vesměs s mířit s informacemi o nárůstu procent pokrytí populace a celkovým počtem nově pokrytých sídel. Člověk, který tak chce ověřit, jestli opravdu za daný časový úsek bylo pokryto tolik měst, musí podstoupit dlouhosáhlou pátrací akci na „interaktivní mapě“ operátorů. Přiznejme si, že tento způsob je takový ošidný, stejně jako uvádění pokrytí v % populace. A nyní už k samotným tiskovým zprávám. K 5. červenci byly k dispozici pouze od O2 a T-Mobilu, Vodafone se tentokrát do předháněcího závodu nezapojil.


3G síť od O2 již pokrývá 55 % české populace (29.6.2011)
Společnost Telefónica pokračuje v razantním rozšiřování pokrytí 3G signálem. K rychlému a kvalitnímu 3G mobilnímu internetu se tak nyní může připojit až 5,8 milionu obyvatel ČR, což představuje 55 % populace.

Telefónica dále upevňuje pozici jedničky v pokrytí českého území 3G sítí. Dalších 126 lokalit společnost připojila v průběhu června a v současné době disponuje nejrozsáhlejším 3G pokrytím ze všech mobilních operátorů. Výhody, které nabízí vysokorychlostní datové přenosy pomocí mobilního internetového připojení, jsou tak nyní dostupné lidem v celkem 760 městech a obcích.


Červnové 3G skóre: polovina populace pokryta (29.6.2011)
Ani v červnu T-Mobile nezahálel a intenzivně pracoval na zpřístupnění rychlého internetu dalším obyvatelům – za vše hovoří čísla: 26 nových měst; 63 menších obcí; 50,33 % populace. Všechny vysílače postavené operátorem T-Mobile mají vylepšenou technologii HSPA+, za pomoci vhodných koncových zařízení jsou tedy schopny přinést uživatelům nejrychlejší datové přenosy v Česku.

Mezi největší města, kde se obyvatelé mohou od června těšit na nejrychlejší datové připojení, patří například Litoměřice, Havlíčkův Brod, Vyškov, Benešov, Český Krumlov nebo třeba Ústí nad Orlicí. Další vysílače přibyly také v rámci spolupráce na rozšíření 3G sítě se společností Telefónica Czech Republic. Do skupiny sdílených měst se tak nově zařadilo Velké Meziříčí, Pacov, Týnec nad Sázavou a Kamenice nad Lipou.

Nově se zákazníci mohou dotázat, kdy bude 3G v místě jejich bydliště prostřednictvím sociálních sítí, konkrétně facebooku, na www.facebook.com/TmobileCz.


Suma sumárum, O2 dál vsází na informativní větu „je lídrem ve 3G“, T-Mobile jen avizuje novinky v pokrývání, Vodafone už informuje méně často. Rychlostně však situace není zdaleka taková, jako v % pokrytí populace. S FUP limitem jsou si všichni tři operátoři podobní jak vejce vejci, nikdo nechce povolit více. A tak budeme v našem státě dál jen čekat, co přinesou další měsíce, kdy se některý z operátorů rozhodne trošku povolit opasek.

ČLÁNKY:, ,
Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  diskuze (0)

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

VČERA  |    |  8 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Mobilní zobrazení