Mobilizujeme.cz

Mělo jít o supertelefony z budoucnosti, svůj osud ale nenaplnily

  |  13 komentářů  |  autor:

Přístrojů, které měly „změnit pravidla hry“ a stát se průkopníky své doby, byla celá řada. Jen málokterým se to ale opravdu povedlo. Těch neúspěšných bylo pochopitelně více, přestože třeba přinášely velmi zajímavé nápady nebo funkce, které často naprosto předběhly svou dobu a uživatelé by je dokázali ocenit až mnohem později. Pojďme se nyní v krátkém přehledu podívat na ty, od kterých si výrobci slibovali mnohem více, než se jim podařilo dosáhnout.

Kapitoly článku:

» 1. První pětka neúspěšných smartphonů
» 2. Druhá „polovina“ neúspěšných smartphonů

1. Amazon Fire Phone

datum představení: 2014

Fire Phone je prvním a zatím posledním dílem v produktovém portfoliu internetového obchodního giganta – Amazonu. Jeho vývoj stál nemalé prostředky a trval bezmála tři roky. Nejvíce času spolkla příprava 3D rozhraní, které na první pohled vypadá sice efektivně, ale většinou uživatelů bylo vnímáno tak, že nemá žádný podstatný význam. Prodejním výsledkům nepomohla ani nadstavba Amazonu nad operačním systémem Android, či průměrná hardwarová výbava, která se však ale prodávala za cenu vlajkových lodí. Amazon po prvním neúspěchu sice cenu snížil a navázal k prodeji svou úspěšnou službu Amazon Prime, ale ani to nepomohlo. Po ani ne jednom roce tak neslavně skončil jeho prodej a černá můra manažerů Amazonu.

2. HTC First

datum představení: 2013

Často také označován jako první „facebookový telefon“. Přístroj samotný běžel na OS Android, na kterém byl přítomen velmi „agresivní“ launcher, který prostupoval prakticky celým telefonem. Mimochodem, tento launcher je stále přístupný v obchodě Google Play, kde má mezi launchery jedno z nejnižších hodnocení. Přestože na Facebooku tráví miliony lidí denně velké množství času, ideu Facebook-telefonu tak pohřbila špatná uživatelská přívětivost launcheru.

3. Ubuntu Edge

datum představení: Nikdy oficiálně nepředstaven (představení bylo plánováno na rok 2013)

Mělo se jednat o sen všech technických hračičků. Již v roce 2013 sliboval např. 4 GB RAM (tuto hodnotu stěží kdo nabídne v roce 2015!) a možnost přepínat mezi dvěmi operačními systémy – Androidem a Ubuntu. Telefon startoval na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde na zahájení jeho výroby bylo požadováno vybrat 32 milionů dolarů. Vybrat se však podařilo od přibližně 27 000 lidí pouze necelých 12 milionů dolarů a tak se telefon do výroby nikdy nedostal.

4. LG Optimus Vu

datum představení: 2012

Někdy výrobci přicházejí s opravdu zajímavými myšlenkami. Krátce poté, co Samsung začal mít úspěch se svými phablety, řeklo si LG, že ve velkých telefonech je potenciál, ale je nutné se od Samsungu odlišit. Představilo tak opravdu velký LG Optimus Vu s poměrem stran displeje 4:3. Bohužel, telefon už byl tak široký, že se velmi špatně ovládal a ještě hůře se vešel do běžné kapsy. V naprosté většině světa tak slavil značný neúspěch. Dařilo se mu jen na několika málo trzích v Asii a asi díky tomu LG vydalo i druhou a třetí generaci tohoto telefonu, než to s ním nakonec vzdalo.

5. HP Veer

Datum představení: 2011

Aneb absurdně malý smartphone.  Na svět tento telefon s 2,6″ displejem přišel díky spojení společnosti Palm a HP a obě společnosti s ním chtěli navázat na původní úspěšný Palm. V této době se již displeje začínaly zvětšovat a tím, že šlo proti trendu se toto malé „vajíčko“ neuchytilo.

Kapitoly článku:

» 1. První pětka neúspěšných smartphonů
» 2. Druhá „polovina“ neúspěšných smartphonů

ČLÁNKY:, ,
Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

DNES  |    |  diskuze (0)

Před dvěma týdny Apple představil dvojici klasických iPhonů s osvědčeným designem, ale připravili si i jeden speciální smartphone – bezrámečkový iPhone X.…

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (1)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Mobilní zobrazení