Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Mělo jít o supertelefony z budoucnosti, svůj osud ale nenaplnily

  |  13 komentářů  |  autor: Petr Moravec

Přístrojů, které měly „změnit pravidla hry“ a stát se průkopníky své doby, byla celá řada. Jen málokterým se to ale opravdu povedlo. Těch neúspěšných bylo pochopitelně více, přestože třeba přinášely velmi zajímavé nápady nebo funkce, které často naprosto předběhly svou dobu a uživatelé by je dokázali ocenit až mnohem později. Pojďme se nyní v krátkém přehledu podívat na ty, od kterých si výrobci slibovali mnohem více, než se jim podařilo dosáhnout.

Kapitoly článku:

» 1. První pětka neúspěšných smartphonů
» 2. Druhá „polovina“ neúspěšných smartphonů

1. Amazon Fire Phone

datum představení: 2014

Fire Phone je prvním a zatím posledním dílem v produktovém portfoliu internetového obchodního giganta – Amazonu. Jeho vývoj stál nemalé prostředky a trval bezmála tři roky. Nejvíce času spolkla příprava 3D rozhraní, které na první pohled vypadá sice efektivně, ale většinou uživatelů bylo vnímáno tak, že nemá žádný podstatný význam. Prodejním výsledkům nepomohla ani nadstavba Amazonu nad operačním systémem Android, či průměrná hardwarová výbava, která se však ale prodávala za cenu vlajkových lodí. Amazon po prvním neúspěchu sice cenu snížil a navázal k prodeji svou úspěšnou službu Amazon Prime, ale ani to nepomohlo. Po ani ne jednom roce tak neslavně skončil jeho prodej a černá můra manažerů Amazonu.

2. HTC First

datum představení: 2013

Často také označován jako první „facebookový telefon“. Přístroj samotný běžel na OS Android, na kterém byl přítomen velmi „agresivní“ launcher, který prostupoval prakticky celým telefonem. Mimochodem, tento launcher je stále přístupný v obchodě Google Play, kde má mezi launchery jedno z nejnižších hodnocení. Přestože na Facebooku tráví miliony lidí denně velké množství času, ideu Facebook-telefonu tak pohřbila špatná uživatelská přívětivost launcheru.

3. Ubuntu Edge

datum představení: Nikdy oficiálně nepředstaven (představení bylo plánováno na rok 2013)

Mělo se jednat o sen všech technických hračičků. Již v roce 2013 sliboval např. 4 GB RAM (tuto hodnotu stěží kdo nabídne v roce 2015!) a možnost přepínat mezi dvěmi operačními systémy – Androidem a Ubuntu. Telefon startoval na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde na zahájení jeho výroby bylo požadováno vybrat 32 milionů dolarů. Vybrat se však podařilo od přibližně 27 000 lidí pouze necelých 12 milionů dolarů a tak se telefon do výroby nikdy nedostal.

4. LG Optimus Vu

datum představení: 2012

Někdy výrobci přicházejí s opravdu zajímavými myšlenkami. Krátce poté, co Samsung začal mít úspěch se svými phablety, řeklo si LG, že ve velkých telefonech je potenciál, ale je nutné se od Samsungu odlišit. Představilo tak opravdu velký LG Optimus Vu s poměrem stran displeje 4:3. Bohužel, telefon už byl tak široký, že se velmi špatně ovládal a ještě hůře se vešel do běžné kapsy. V naprosté většině světa tak slavil značný neúspěch. Dařilo se mu jen na několika málo trzích v Asii a asi díky tomu LG vydalo i druhou a třetí generaci tohoto telefonu, než to s ním nakonec vzdalo.

5. HP Veer

Datum představení: 2011

Aneb absurdně malý smartphone.  Na svět tento telefon s 2,6″ displejem přišel díky spojení společnosti Palm a HP a obě společnosti s ním chtěli navázat na původní úspěšný Palm. V této době se již displeje začínaly zvětšovat a tím, že šlo proti trendu se toto malé „vajíčko“ neuchytilo.

Kapitoly článku:

» 1. První pětka neúspěšných smartphonů
» 2. Druhá „polovina“ neúspěšných smartphonů

ČLÁNKY:, ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

VČERA  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení