Mobilizujeme.cz

Market Place roste – pro Windows Phone je již přes 40 tisíc aplikací

  |  3 komentáře  |  autor:

Je to již 13 měsíců, kdy byl operační systém Windows Phone oficiálně uveden na trh. Od té doby nabídka aplikací postupně roste a systém se těší čím dál větší oblibě. K dnešnímu dni je na trhu s aplikacemi Market Place k dispozici již přes 40 000 produktů.

Market Place hlásí přes 40 tisíc aplikací. V porovnání s konkurenčním Android Marketem či App Storem se sice jedná jen o zlomek nabídky, nutno však podotknout, že většina základních a důležitých programů je na Market Place bez problému k dostání. Na trhu s mobilním softwarem navíc záleží mnohem více na kvalitě, než na kvantitě obsahu. Z toho také vyplývá, že přibližně 5 500 programů bylo později Microsoftem či samotným vydavatelem odstraněno, většinou kvůli nízké kvalitě či duplicitě.

Obchod Market Place byl spuštěn v říjnu 2010 a velikost jeho obsahu pravidelně roste. Odhaduje se, že v lednu roku 2012 pokoří 50-ti tisícovou hranici. Lepší představu si vytvoříte z přiloženého grafu.

TIP: přečtěte si recenzi telefonu HTC Titan s Windows Phone Mango.

Každý den je přidáno průměrně 165 nových aplikací, necelých 200 z celkového počtu je pak denně aktualizováno. Podle dalších statistik je 53% všech aplikací k dispozici zdarma a průměrná cena těch placených je 1,72 dolaru, tedy zhruba 32 Kč. Největší část nabízeného obsahu tvoří hry (15%), knihy a reference (15%), nástroje a produktivita (14%) a zábava (13%). Celkový přehled získáte z grafu níže.

Vypadá to, že i když Microsoft dlouho otálel s vydáním nového operačního systému a ztratil tak své postavení na trhu mobilního softwaru, začíná opět získávat zákazníky i vývojáře na svoji stranu. Tomu odpovídá i fakt, že za první rok existence stoupl počet aplikací na tuto platformu více, než za první rok provozu konkurenčního Android Marketu. K ještě většímu rozmachu určitě přispěje také nedávné uvolnění aktualizace systému na verzi 7.5 Mango, a také uvedení povedených telefonů v čele s modely Nokia Lumia 800 a 710, Samsungu Focus S, či HTC Radar a Titan.

ČLÁNKY:,
Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Mobilní zobrazení