Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Market Place roste – pro Windows Phone je již přes 40 tisíc aplikací

  |  3 komentáře  |  autor: David Kovařík

Je to již 13 měsíců, kdy byl operační systém Windows Phone oficiálně uveden na trh. Od té doby nabídka aplikací postupně roste a systém se těší čím dál větší oblibě. K dnešnímu dni je na trhu s aplikacemi Market Place k dispozici již přes 40 000 produktů.

Market Place hlásí přes 40 tisíc aplikací. V porovnání s konkurenčním Android Marketem či App Storem se sice jedná jen o zlomek nabídky, nutno však podotknout, že většina základních a důležitých programů je na Market Place bez problému k dostání. Na trhu s mobilním softwarem navíc záleží mnohem více na kvalitě, než na kvantitě obsahu. Z toho také vyplývá, že přibližně 5 500 programů bylo později Microsoftem či samotným vydavatelem odstraněno, většinou kvůli nízké kvalitě či duplicitě.

Obchod Market Place byl spuštěn v říjnu 2010 a velikost jeho obsahu pravidelně roste. Odhaduje se, že v lednu roku 2012 pokoří 50-ti tisícovou hranici. Lepší představu si vytvoříte z přiloženého grafu.

TIP: přečtěte si recenzi telefonu HTC Titan s Windows Phone Mango.

Každý den je přidáno průměrně 165 nových aplikací, necelých 200 z celkového počtu je pak denně aktualizováno. Podle dalších statistik je 53% všech aplikací k dispozici zdarma a průměrná cena těch placených je 1,72 dolaru, tedy zhruba 32 Kč. Největší část nabízeného obsahu tvoří hry (15%), knihy a reference (15%), nástroje a produktivita (14%) a zábava (13%). Celkový přehled získáte z grafu níže.

Vypadá to, že i když Microsoft dlouho otálel s vydáním nového operačního systému a ztratil tak své postavení na trhu mobilního softwaru, začíná opět získávat zákazníky i vývojáře na svoji stranu. Tomu odpovídá i fakt, že za první rok existence stoupl počet aplikací na tuto platformu více, než za první rok provozu konkurenčního Android Marketu. K ještě většímu rozmachu určitě přispěje také nedávné uvolnění aktualizace systému na verzi 7.5 Mango, a také uvedení povedených telefonů v čele s modely Nokia Lumia 800 a 710, Samsungu Focus S, či HTC Radar a Titan.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pckarlos
pckarlos

Já osobně platformě „Windows Phone 7“ docela fandím, tudíž jsem rád, že počet aplikací tak rychle roste :-) A to uživatele mobilních telefonů s WP7 jistě těší.

Max
Max

No, ono kvantita není kvalita. Zatím převažují prkotiny, kraviny a nepoužitelné hovadiny. Dobrých aplikací, pokud nepočítám některé hry, je cca 15-20. Což mi stále nepřipadá mnoho. Pro srovnání, když budu chtít na Androidu IM, mám na výběr minimálně z 5ti aplikací. Na Windows Phone zatím pouze jediná app. V prosinci prý snad budou dvě. Takže znovu, kvantita není vypovídající údaj.

pckarlos
pckarlos

Souhlasím, kvantita není opravdu záruka kvalitních aplikací! Ale buďme rádi, že se prostě „něco děje“. A věřím, že postupem času bude i na WP7 dostatek kvalitních aplikací, že zkrátka bude z čeho vybírat. Dejme tomu trochu času :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení