Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Mapy.cz budou v létě offline ke stažení pro Android a iOS

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz nabídne v létě své mapy zdarma ke stažení a následnému offline využití pro mobilní operační systémy Android a iOS. Bude to fungovat podobně jako u Google map, ale český Seznam nabídne detailnější podklady.

Český Seznam.cz dnes na tiskové konferenci v Praze představil novinky, kterých se v oblasti map letos dočkáme. Pro nás na Mobilizujeme.cz, coby mobilní web, je na prvním místě informace ohledně příchodu offline map pro Android a iOS. Dále jsme se dozvěděli o tom, že nově budou mít Mapy.cz režim Panorama, 3D vizualizace měst a rychlé uživatelské aktualizace. Seznam chce po všech stránkách českému uživateli nabídnout podrobnější a kvalitnější informace, než konkurenční Google.

Offline mapy pro Android a iOS

Na přelomu června a července si uživatelé s operačním systémem Android a iOS (další operační systémy zatím nebudou podporovány) budou moci zdarma do svého zařízení stáhnout plné mapové podklady České republiky. Balíček bude mít celkově velikost 300 až 500 MB a k offline využití budou mapové podklady včetně bodů zájmů. V online režimu, kdy bude nutné připojení k internetu, zůstane možnost navigace.

Připojení bude potřeba také v případě využití novinky v podobě turistického obsahu, který nabídne nejen oblíbené informace o bodech zájmu v okolí, ale nově například i tipy na zajímavé výlety a podobně. Turistický obsah uživatelé aplikace najdou pod symbolem batůžku.

Další velké novinky u služby Mapy.cz

Seznam.cz dále v letošním roce nabídne uživatelům skutečné 3D mapy u 180 měst (v současné době jsou „trojrozměrné“ mapy z kombinace leteckých a šikmých snímků). Mapu tak bude možné nově otáčet a prohlédnout si ve 3D ze všech stran. Letos to budou přední města, v příštím roce by údajně mohly na řadu přijít také horské terény a turistické cíle.

Zajímavou novinkou služby Mapy.cz se také stane režim Panorama, který přinese uživateli reálný pohled, jaký vidí například chodci na ulici. Doplní tak 3D mapy, které ukazují mapu z výšky, naopak režim Panorama půjde až do ulic a uživatel se tak bude cítit, jako kdyby na daném místě právě byl, bude možné pohybovat se svou polohou a prohlížet si okolí koem sebe.

Seznam.cz bude nejprve fotit celou Prahu. Auta obou dodavatelů vyjedou do ulic hlavního města začátkem května. Informace o přibližných lokalitách, kde se auta v nadcházejícím týdnu budou vyskytovat, najdou lidé na speciální microsite mapy.cz/panorama. Seznam.cz o nich bude navíc informovat i na dalších svých oficiálních kanálech. Logistiku pohybu konkrétních aut si řeší sami dodavatelé. Princip jejich rozhodování, kde se v konkrétních dnech budou nacházet, se řídí počasím. Za hezkého počasí budou fotit velké a významné části měst, při nepříznivém počasí se vydají do menších a méně frekventovaných ulic.

Na zmiňované microsite je možné najít i všechny informace o tom, jak Seznam.cz anonymizuje citlivá data, nebo popis postupu, který ve finálním zobrazení na Mapy.cz bude možné použít pro to, aby si člověk nechal rozmazat svoji osobu nebo dům.

A poslední z dnešních novinek, která bude dostupná od konce června, je možnost rychlých aktualizací dat přímo v mapách. Lidem bude k dispozici snadno ovladatelné „kreslítko“ pro zaznamenání změn. Jejich informace prověří kartografická redakce Mapy.cz a poté zanese do map podle všech kartografických pravidel. Celý proces zanesení změny do ostré verze služby Mapy.cz by měl zabrat maximálně tři pracovní dny.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
petr krutilekkarelMichalTomáš KunstRadek Hudák Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Miras
Miras

Hlavně aby už byly i pro iPad.

Radek Hudák
Radek Hudák

Jen škoda, že se hlavní pozornost strhla na Seznam Street View…
Třeba offline mapy jsou super věc a musím říct, že se na ně těším.

Tomáš Kunst
Tomáš Kunst

Jsem zvědav, jestli to už konečně udělaj‘, pokud si vzpomínám, slibovali to už na před loňské léto…

Michal
Michal

Skvělá zpráva.

karel
karel

Tak jsem si stahl Mapy do mobilu,vypnul wifi a jedine co bylo,že mi to ukazalo mapu,ale když jsem klik na batužek ci chtel zadat trasu tak v Offline to neslo,chtelo to připojení,,Takova vec je v mobilu na cestach k ničemu,,To je lepši NAVIGATOR,ten je opravdu offline..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení