Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Mapy.cz budou v létě offline ke stažení pro Android a iOS

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz nabídne v létě své mapy zdarma ke stažení a následnému offline využití pro mobilní operační systémy Android a iOS. Bude to fungovat podobně jako u Google map, ale český Seznam nabídne detailnější podklady.

Český Seznam.cz dnes na tiskové konferenci v Praze představil novinky, kterých se v oblasti map letos dočkáme. Pro nás na Mobilizujeme.cz, coby mobilní web, je na prvním místě informace ohledně příchodu offline map pro Android a iOS. Dále jsme se dozvěděli o tom, že nově budou mít Mapy.cz režim Panorama, 3D vizualizace měst a rychlé uživatelské aktualizace. Seznam chce po všech stránkách českému uživateli nabídnout podrobnější a kvalitnější informace, než konkurenční Google.

Offline mapy pro Android a iOS

Na přelomu června a července si uživatelé s operačním systémem Android a iOS (další operační systémy zatím nebudou podporovány) budou moci zdarma do svého zařízení stáhnout plné mapové podklady České republiky. Balíček bude mít celkově velikost 300 až 500 MB a k offline využití budou mapové podklady včetně bodů zájmů. V online režimu, kdy bude nutné připojení k internetu, zůstane možnost navigace.

Připojení bude potřeba také v případě využití novinky v podobě turistického obsahu, který nabídne nejen oblíbené informace o bodech zájmu v okolí, ale nově například i tipy na zajímavé výlety a podobně. Turistický obsah uživatelé aplikace najdou pod symbolem batůžku.

Další velké novinky u služby Mapy.cz

Seznam.cz dále v letošním roce nabídne uživatelům skutečné 3D mapy u 180 měst (v současné době jsou „trojrozměrné“ mapy z kombinace leteckých a šikmých snímků). Mapu tak bude možné nově otáčet a prohlédnout si ve 3D ze všech stran. Letos to budou přední města, v příštím roce by údajně mohly na řadu přijít také horské terény a turistické cíle.

Zajímavou novinkou služby Mapy.cz se také stane režim Panorama, který přinese uživateli reálný pohled, jaký vidí například chodci na ulici. Doplní tak 3D mapy, které ukazují mapu z výšky, naopak režim Panorama půjde až do ulic a uživatel se tak bude cítit, jako kdyby na daném místě právě byl, bude možné pohybovat se svou polohou a prohlížet si okolí koem sebe.

Seznam.cz bude nejprve fotit celou Prahu. Auta obou dodavatelů vyjedou do ulic hlavního města začátkem května. Informace o přibližných lokalitách, kde se auta v nadcházejícím týdnu budou vyskytovat, najdou lidé na speciální microsite mapy.cz/panorama. Seznam.cz o nich bude navíc informovat i na dalších svých oficiálních kanálech. Logistiku pohybu konkrétních aut si řeší sami dodavatelé. Princip jejich rozhodování, kde se v konkrétních dnech budou nacházet, se řídí počasím. Za hezkého počasí budou fotit velké a významné části měst, při nepříznivém počasí se vydají do menších a méně frekventovaných ulic.

Na zmiňované microsite je možné najít i všechny informace o tom, jak Seznam.cz anonymizuje citlivá data, nebo popis postupu, který ve finálním zobrazení na Mapy.cz bude možné použít pro to, aby si člověk nechal rozmazat svoji osobu nebo dům.

A poslední z dnešních novinek, která bude dostupná od konce června, je možnost rychlých aktualizací dat přímo v mapách. Lidem bude k dispozici snadno ovladatelné „kreslítko“ pro zaznamenání změn. Jejich informace prověří kartografická redakce Mapy.cz a poté zanese do map podle všech kartografických pravidel. Celý proces zanesení změny do ostré verze služby Mapy.cz by měl zabrat maximálně tři pracovní dny.

ČLÁNKY:, ,
Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínská společnost potvrdila, že se na nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo mohou těšit – kromě zhruba desítky modelů řady Moto od…

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Mobilní zobrazení