Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Lumia 1525 a Lumia 1820: údajné vlajkové lodě Nokie pro rok 2014

  |  2 komentáře  |  autor: Jiří Smutný

Rok 2013 je za námi. Začátkem roku 2014 přichází diskuze, jaké vlajkové lodě přinesou pro tento rok přední výrobci mobilních telefonů. Spekuluje se o Samsungu Galaxy S5, LG G3 či ultimátních zařízeních od Sony a HTC. Nově přibývá i Nokia, o které unikly vskutku zajímavé informace ohledně budoucích vlajkových lodí, kterým výkon scházet rozhodně nebude, jedná se o Lumii 1525 a Lumii 1820. Informace pochází od zatím neověřeného leakového Twitter účtu @NextLeaks.

Na základě tweetů si můžete všimnout, že výše druhá jmenovaná, Nokia Lumia 1820, bude disponovat skutečně ultimátní výbavou, která nebude mít kompromisy. Do svého těla by měla zabalit 5,2 palcový displej s dokonce 2K rozlišením, což je neslýchaná hodnota, navíc vzhledem k tomu, že Windows Phone ještě relativně donedávna podporoval maximálně HD displeje. O výkon zařízení se postará Qualcomm Snapdragon 805 doplněný o 3 GB RAM. Data si budete moci uložit do vnitřní paměti o hodnotě 32 GB. Baterie bude mít celkem slušnou kapacitu 3400 mAh. Zajímavá technologie se objeví u zadního fotoaparátu, která bude fotografie zaostřovat až po jejich pořízení (tzv. Lytrocamera), nechybět bude xenonový blesk. Designově by měla být Nokia Lumia 1820 podobná Lumii 928.

První jmenovaná, Nokia Lumia 1525, bude údajně upgradem své předchůdkyně Lumie 1520. Hardware se bude schodovat s Lumií 1820, pouze se u ní setkáme s větším displejem o úhlopříčce 6 palců a opět 2K rozlišením. Zde by měla přijít další vymoženost a sice obrazovka se solárním nabíjením. Zadní fotoaparát by měl disponovat 25 či 30 megapixely. Vnitřní paměť bude navíc rozšiřitelná o microSD karty.

Tento tweetový únik je však nutno brát s rezervou. Prozatím se nejedná o dostatečně ověřený a důvěryhodný zdroj. O Lumii 1820 s kamerkou s technologií Lytro a kovovým designem padlo pár zmínek již na podzim loňského roku. Stejně tak i o Lumii 1525, avšak u obou ne do takové míry detailů. Každopádně se bude jednat o telefony zřejmě s unibody konstrukcí.

Další pochybnosti o tomto tweetu panují na základě jiného zdroje, který spekuluje, zdali tato zařízení nebyla pouze plány před akvizicí Nokie Microsoftem. Jelikož dnes ani jméno Lumia u budoucích zařízení vyrobených pod vedením Microsoftu není jisté. Budeme si tedy muset počkat, dokud bude skutečně nějaký přístroj představen, u Lumie 1820 se spekuluje již na MWC 2014 v Barceloně následující měsíc, u Lumie 1525 by se jednalo o podzim 2014.

Jak již bylo zmíněno výše, zařízení by měla přijít s 2K displejem, přičemž Windows Phone v současné době podporuje rozlišení nanejvýš Full HD. Je však možné, že změny se dočkáme v některé z dalších aktualizací Windows Phone 8. Další pochybnosti vládnou ve spojení s procesorem Snapdragon 805, který bude v produktech dostupný nejdříve v květnu. V každém případě Microsoft prý investoval do výrobců Windows Phone zařízení 2,6 mld. dolarů, aby vyvíjeli své přístroje. Vypadá to, že v letošním roce se od Microsoftu dočkáme zajímavých věcí, respektive, že má se svým operačním systémem velké plány. Nokia je pro něj bezpochyby stěžejní záležitostí, nelze tedy vyloučit, že se výše uvedených telefonů nedočkáme.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
bla
bla

Super,horlivě cekam na nastupce 920. Pokud se tato specifikace potvrdí a ještě k tomu win phone 8.1 je to jasna volba.
akorat tech 5.2 je pro mne uz příliš.
Optimalni je max 4,7

Ip Man
Ip Man

Kéžby to byla pravda ! Do 1525 bych šel hned !

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení