Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Lumia 1030 v přípravě: Má mít 50 Mpx fotoaparát a 3D systém

  |  8 komentářů  |  autor: Petr Moravec

Microsoft měl v plánu představit zařízení s kódovým označením McLaren, které by mělo být údajně nástupcem legendární Lumie 1020, právě proběhlé léto. Novou klíčovou vlastností chystané Lumie 1030 by měl být nejen 50 Mpx fotoaparát, ale také 3D dotykový systém, který by umožnoval svým uživatelům telefon používat dokonce bez dotyků na displej. Před několika měsíci se objevily spekulace, že vývoj McLarenu byl zastaven, ale 3D dotykový systém je údajně dál vyvíjen a pravděpodobně bude představen v některé z příštích Lumií. Pojďme se tak podívat, co všechno bychom mohli v očekávané Lumii 1030 spatřit!

Microsoft Lumia McLaren

Prototyp zrušeného McLarenu se objevil na prodej v Číně, přičemž se zdá, že se nejedná o podvrh a zdrojem jsou údajně laboratoře Nokie v Číně. Design prototypu je velmi podobný Lumii 1020 s velmi výrazným fotoaparátem na zadní straně. Ten podle nejnovějších informací prý bude rovnou 50 Mpx, opět tedy s technologií PureView jako v případě slavné Lumie 1020, nově však s ještě větším snímačem (rozměrově) a novým LED bleskem 4. generace. Samotný telefon pak je zatím poháněn procesorem Snapdragon s 2 GB RAM a 32 GB vnitřním úložištěm. Displej je velikosti 5,6 palce s Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

Lumia McLaren Lumia McLaren Lumia McLaren

Hlavní specialitou prototypu McLarenu, nebo říkejme rovnou Lumie 1030, je pak 3D dotykový systém ovládání, který umožňuje např. přijmout hovor přiložením k uchu, položením telefonu na stůl při hovoru aktivovat hlasitý odposlech, nebo hovor odmítnout zastrčením telefonu do kapsy. Mezi další zajímavé vlastnosti pak patří možnost utišit vyzvánění přikrytím telefonu rukou, vypnout budík, popř. oznámení z kalendáře pomocí zamáváním rukou před telefonem apod. Senzory jsou také schopné detekovat jakým způsobem je telefon držen, aby se předešlo nechtěnému přetočení displeje.

K interakci s telefonem jsou pak nově využívány samotné boky přístroje – např. zoomovat při focení můžete prostým přejížděním po straně telefonu. K odemknutí přístroje pak stačí pouhé uchopení přístroje.

Lumia McLaren Lumia McLaren Lumia McLaren

Pro 3D dotykový systém je pak uzpůsobena i samotná hlavní obrazovka Windows Phone. Nově stačí podržet prst ve vzduchu nad požadovanou dlaždicí a prostým přiblížením prstu k displeji (stále bez doteku) dojde k rozložení dlaždice a zobrazení dalších relevantních informací. Např. Facebooková dlaždice se tímto způsobem rozloží na položku Facebook meseengeru, kde má pak uživatel přehled o svých posledních komunikacích s přáteli a druhou položku, kde jsou zobrazeni autoři posledních příspěvku s nabídkou rychlého volání.

Microsoft má tedy v rukávu velké množství novinek, které souvisí s 3D dotykovým ovládáním. K odhalení několika nových přístrojů by mělo dojít na MWC 2015 v Barceloně. Nová vlajková loď pro systém Windows 10 pak bude odhalena přibližně v červnu 2015.

Pravost uniklého prototypu Lumie 1030 však zatím nebyla oficiálně potvrzena, výše uvedené informace je tedy potřeba brát s nadsázkou. Líbí se vám uniklý prototyp McLarenu? Která z jeho funkcí vás zaujala nejvíce?

zdroj: wmpoweruser.com

ČLÁNKY:, , , , ,
Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Zdá se, že Google nabídne u svých nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL nebývale dlouhou softwarovou podporu, tedy ve srovnání…

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejnovější cenově nejdostupnější smartphone od Xiaomi už se dá předobjednat u předního zahraničního eshopu Geekbuying. A cena je velmi sympatická, vzhledem k…

Mobilní zobrazení