Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG T500 – recenze obyčejného dotykáče s přízviskem Dakota

  |  7 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

LG T500 Dakota je telefon spadající mezi low-endy, a to cenou i výbavou. Recenze LG T500 Dakota je určena pro ty z vás, kteří by rádi opravdu obyčejný telefon s dotykovým displejem, voláním, SMS, webovým prohlížečem a fotoaparátem.

LG T500 Dakota na první pohled může připomínat dotykáč Samsung Corby S3650. S cenou stlačenou na hranici dvou tisíc má tenhle telefon ambice na dobrou prodej v segmentu low-endů. Ve výbavě má dotykový rezistivní displej, prostředí od LG, 2 Mpx fotoaparát, webový prohlížeč, klienty sociálních sítí Facebook a Twitter.

Mobilní telefon LG T500 Dakota do recenze zapůjčil eShop X-Store.cz.


LG T500 Dakota – oficiální fotografie

Základní parametry – LG T500 Dakota

Rozměry105 x 57 x 12,9 mm
Hmotnost93 g
DisplejLCD, rozlišení QVGA (240 x 320 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,8“
Procesor a paměť50 MB + paměťové karty microSD až 8 GB
Operační systémne, prostředí LG Cartoon
Fotoaparát2 Mpx (1600 x 1200 px), nahrávání QCIF videa s 15 snímky/s
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, záruční list
Cena a dostupnost2 200 Kč, červen 2011

Krátké postřehy z testování telefonu LG T500 Dakota

Co se nám líbilo: kompaktní pevné zpracování, dotykový displej s rezistivní technologií (pro ženy s nehty ideální), nízká hmotnost, obyčejné prostředí se snadnou orientací, výdrž telefonu, 3,5 mm Jack a microUSB, slot na microSD, FM rádio s RDS, jednoduché hry a aplikace

Co se nám nelíbilo: chybí autofocus u fotoaparátu, tato verze telefonu nemá rychlá data ani Wi-Fi, každému nemusí vyhovovat rezistivní displej, v balení chybí sluchátka

TIP: Pro podrobné parametry telefonu LG T500 Dakota navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: jde to i bez sluchátek

Po rozbalení krabičky s telefonem toho uvnitř už moc nenalezneme. Kromě telefonu a baterie je tu nabíječka bez oddělitelného USB kabelu, návod a záruční list. Chybí tedy i sluchátka, která dosud LG ochotně dávalo i do podobně laděných low-endů. Paměťovou kartu typu microSD si budete také muset zakoupit, případně použít tu z vašeho současného telefonu.

Vzhled a konstrukce: plasťák, který neurazí

Při prvním seznámení s telefonem jsem si opět vzpomněl na kdysi oblíbený telefon Samsung S3650 Corby, který se konstrukčně opravdu s LG T500 nezapře. Rozdíl je snad jen v tom, že toto levné LG nemá výměnné zadní kryty.

Na přední straně telefonu hraje prim dotykový displej s trojicí hardwarových tlačítek, lemované lesklým černým plastem (u naší testované verze), na zadní straně je to naopak matný povrch. Konstrukce je poměrně pevná, kryty na sebe lícují a nemají snahu vrzat ani při pomačkání.

Na horní hraně telefonu je umístěn 3,5 mm konektor Jack a vypínací tlačítko displeje a samotného telefonu. Na levém boku je microUSB port s plastovou krytkou, na pravém boku tlačítka hlasitosti. Další prvky už na telefonu nenalezneme. Slot na microSD kartu je dostupný po odkrytí zadního krytu. Ke slotu na SIM kartu se lze dostat až po vyjmutí baterie.

Baterie a výdrž: nemá být čím vybit

LG T500 Dakota má standardní baterii typu Li-Ion o kapacitě 950 mAh, se kterou vykazuje dobré hodnoty výdrže při běžném používání. Nejvíce tedy telefon vybíjí vysoká hodnota jasu displeje, surfování ve webovém prohlížeči a poslech hudby. Telefon jsem neměl potřebu nabíjet častěji, než 1x do čtyř, pěti dnů. Uživatel s delšími hovory během dne může počítat s výdrží tří dnů.

Displej a ovládání: ideální pro prsty s nehty

Telefon uvítají zejména ženy, jelikož jeho displej je dotykový a typu rezistivní, který se lépe ovládá dotykem hrotu (nehtu), nežli ploškou prstu. Takových telefonů už na trhu není zdaleka tolik. Displej má úhlopříčku 2,8“, rozlišení QVGA (240 x 320 px) a zobrazuje 262 tisíc barev. Hodnotu jasu je třeba nastavit manuálně, senzor jasu chybí. Stejně tak musíte počítat s absencí proximity senzoru, který by displej uzamykal při volání a akcelerometr, který by měl displej přetáčet. Na šířku displeje lze psát SMS zprávy v režimu QWERTY klávesnice (po zvolení v nastavení). U displeje lze měnit – tapetu, písmo, téma, uvítací zprávu a zobrazení sítě. Reakce na dotyk jsou přiměřené, delší prodlevy nenastávají.

Prostředí telefonu: pro uživatele bez nároků

Kdo má rád jednoduchost, pak si u LG T500 přijde na své. V telefonu je prostředí LG Cartoon, které je prakticky totožné jako u modelů GS290 Cookie, GT350 Town či T310 Cookie Style. Základem jsou tři domovské obrazovky s widgety a menu s dvanácti ikonami a obrazovkami po sobě jdoucími. Vnitřní paměť 50 MB pokryje nutné minimum na SMS, MMS, emaily či několik fotografií, další obsah už se zde nejspíše nevejde a bude proto potřeba přiložit microSD kartu.

Při každém dotyku na displej lze nastavit doprovázení vibracemi. V režimu uzamknutého displeje je třeba po stisknutí tlačítka na horní hraně potvrdit odemknutí posunem lišty na displeji směrem vzhůru. Byť je prostředí velice jednoduché, nechybí ani možnost si jej zkrášlit k obrazu svému – změnou schéma, tapety domovské obrazovky, velikosti písma.

Telefonování a zprávy: se zájmem o uživatele

Telefon je bezesporu určen k běžným úkonům, mezi které se řadí volání, posílání SMS či vyřizování emailové korespondence. LG T500 v nich obstojí dobře. Telefonní seznam je schopen pohltit až 1000 kontaktů, u nichž může být kromě základních informací i fotografie a další podrobnosti. V historii je přehled všech posledních zmeškaných, přijatých či volaných hovorů, stejně tak i zpráv. Určitě se hodí vlastní vizitka, která může být pomocí SMS či Bluetooth rychle odeslána druhé osobě. Kontakty se třídí i do jednotlivých skupin, nepostradatelná může být funkce předvolených kontaktů pod číslicemi 1-9 či vyhledávání zadáním počátečních znaků jména.

Na LG Dakota se dají rychle a snadno vytvářet SMS zprávy, MMS či emaily. Psaní je možné na výšku i šířku displeje, a to formou běžné softwarové klávesnice, QWERTY klávesnicí v režimu na šířku displeje a oknem pro zadávání textu ručním psaním znaků. Zprávy se řadí dle konverzací, a tak máte snadný přehled pod každým kontaktem, co jste si s ním psali (pomocí pod sebou zobrazených bublin). Celkem se do telefonu vejde pět set zpráv. Kromě běžných zpráv lze psát i MMS zprávy, obsahující přílohy ve formě fotografií, videí, zvuků a dalšího obsahu.

V emailovém klientu je pro přihlášení vlastních účtů k dispozici výběr z protokolů POP3/IMAP4, nechybí automatická aktualizace schránek v rozmezí 15 minut – 1 hodiny či manuální aktualizace dle potřeby. Na prohlížení emailů v terénu tohle řešení dostačuje, dokonce s možností odeslání zpráv s přílohami (i když formáty Office a jejich prohlížení není možné).

Fotoaparát: jen do počtu

S fotoaparátem si dnes výrobci telefonů už moc hlavu nelámou, a tak do low-endů dávají stále nanejvýš 2 Mpx fotoaparát, jako je tomu i v případě LG T500. Docela schází autofocus, který by fotografiím dodal ostrost. V nastavení lze měnit: velikost fotografií, vyvážení bílé, barevný efekt, sekvence, samospoušť, noční režim, úložiště, zvuk spouště, zobrazení pořízeného snímku. Fotografie se pořizují v rozlišení max. 2 Mpx (1600 x 1200 px), videa v rozlišení QCIF (176 x 144 px) s 15 snímky/s. Na kvalitu fotografií se podívejte níže.

Zkušební fotografie – LG T500 Dakota:

Organizační funkce, zábava: marně hledám nedostatky

V telefonu je z běžných funkcí zastoupen budík, poznámky, Google vyhledávání, galerie, úkoly, kalendář, vyhledávač data, záznam hlasu, světový čas, kalkulačka, převodník jednotek a stopky. Pak lze využít hudební přehrávač, prohlížeč souborů (moje soubory), FM rádio s RDS (spustitelné po připojení sluchátek), služby SNS – klienti Facebook, Twitter, službu messenger či aplikaci YouTube. Z her nalezneme v telefonu tituly – Tetris Pop, MingleMangle, Containers Block. Nechybí ani jednoduchý přehrávač videí, který by měl zvládat formát 3gp.

Konektivita, webový prohlížeč:

LG T500 je nejhůře vybavenou verzí trojice telefonů, které byly představeny pospolu (T500, T505, T510). T500 má pouze pomalá data přes operátora GPRS/EDGE. Prohlížení přes webový prohlížeč LGE Phantom browser v2.0 je pomalejší vlivem datových přenosů, a tak se jako vhodnou alternativou nabízí Opera Mini. Phantom browser má integrovanou RSS čtečku, dovoluje otevírání více oken a vytváření záložek, naopak zobrazení složitějších stránek či Flash jsou pasé.

Bezdrátové přenosy zastupuje Bluetooth 2.1 s A2DP profilem, díky němuž lze poslouchat s bezdrátovými sluchátky hudbu ve stereo režimu. Pro připojení nabíječky a USB kabelu poslouží standardní microUSB port. Sluchátka se připojují přes 3,5 mm Jack.

Závěr recenze LG T500 Dakota

Co říci závěrem od levného telefonu LG T500 Dakota? Naše očekávání model splnil, jelikož si na nic nehraje, a to, co nabízí, funguje relativně dobře. Poslouží dobře každému, kdo chce jednoduchý telefon s běžnými funkcemi, na němž může čas od času poslouchat oblíbenou hudbu, načítat webové stránky či zachytit fotoaparátem nějakou momentku. Rezistivní displej ocení uživatelky s dlouhými nehty. Pokud volit telefon s nízkou cenou a dotykovým displejem, pak LG T500 je jednou z možností.

Aktuální cena LG T500 v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

jednoduché funkce chybí autofocus
dotykový displej pouze GPRS/EDGE
3,5 mm Jack v balení nejsou sluchátka
webový prohlížeč
sociální sítě
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ashaNataltobimimiJindřich Srb Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
petr
petr

Telefonek hodnotit nebudu a nečetl jsem dokonce ani recenzi toho levného šuntu. Co mne ale dostalo do kolen při pohledu na shrnutí + a – je to, že této laciné hračce vytýkáte že nemá u kamerky autofokus. U mnohem dražších Nokií Vám to nevadí. Co takhle být trochu soudnější při recenzování telefonů bez ohledu od kterého výrobce jsou?

mimi
mimi

ahoj, v popise telefónu na tmobile uvádzajú, že sa ním dajú pozerať pdf a txt súbory, ale u teba v recenzii som zahliadla, že asi nie. ako to teda je? majú oni chybu v popise?Ďakujem

tobi
tobi

txt a pdf to podporuje

Natal
Natal

No porovnávat tento OS tohoto LG s GS 290 nie je celkom namieste. Tento lg má niečo iné a to tým že nemáte tu na výber formy menu. Tam boli 3 vzhľady. Prvý bol z kp 500 cookie kde ste mali na boku lištu po ktorej ked ste chodili otvárali sa vám 4 stránky menu. Potom druhá bola že menu ste mali podobné ako tu posúvali ste všetky položky menu ktoré boli na 2 obrazovkách a 3 možnosť nastaviť si menu cik cak. Navyše ste si na starom systéme mohli zmeniť aj farbu menu buď celkovo na biele menu alebo… Číst vice »

asha
asha

je to na prt mobil je to pravda že prežije všetky pady som 10 ročne dievča a neni to dobry mobil …. :( neodporučala by som ho !!!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení