Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG představilo dva nové přístroje Optimus F5 a F7

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Vrbický

Všichni jsme nadmíru natěšení na MWC 2013, které se koná již za pár dní. Neustále se objevují nepodložené informace a z nich není nikdo z nás zrovna nadšen. Jsme tedy rádi, když vám něco můžeme přinést oficiálně. Dnes se budeme opět bavit o LG a nové řadě F.

Jihokorejské LG představilo dva nové přístroje, kterými jsou Optimus F5 a F7. Jedná se o smartphony jako vystřižené ze střední třídy. Svými parametry sem naprosto sedí a není nic, čím by výrazně oslnily. Musíme však zmínit zajímavé aplikace a funkce, které jsou do obou těchto přístrojů integrovány. Nuže, jdeme na to.

lg-optimus-f-series

Jako prvního do parády si vezmeme LG Optimus F5. Jedná se o přístroj s 4,3 palcovým IPS displejem, jehož jemnost dosahuje hodnoty 256 ppi. V přístroji se prohání Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean. O výkon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz. Sekunduje mu operační paměť RAM o velikosti 1 GB.

lg-optimus-f5

Setkáme se zde s interní kapacitou 8 GB, která se samozřejmě dá rozšířit microSD kartou až do velikosti 32 GB. Co se fotoaparátu týče, bude spadat do průměru. Na zádech najdeme 5 Mpx snímač a vpředu pak objevíme 1,3 Mpx kamerkou. Nakonec stojí za zmínku kapacita akumulátoru, která činí 2.150 mAh.

Následuje jeho o něco větší a lépe vybavený bratříček s názvem Optimus F7. Prakticky celou přední stranu zabírá 4,7 palcový True HD IPS displej s jemností 312 ppi. Stejně tak jako tomu bylo u F5, nese na palubě Android 4.1.2 Jelly Bean. O pohon se stará též dvoujádro s mírně vyšším taktem, a to 1,5 GHz. Napomáhá mu operační paměť o velikosti 2 GB RAM, což je poměrně slušná hodnota.

ADA4960dd_lg_optimus_f7

Pro vaše soubory je v interní paměti připraven prostor na 8 GB rozšiřitelný o microSD karty do velikosti 32 GB. A závěrem nám nezbývá nic jiného, než vám odtajnit hodnotu udávající rozlišení fotoaparátů. Vzadu se setkáme s 8 Mpx a vpředu nás čeká kamerka nesoucí 1,3 Mpx. Nesmíme opomenout baterii, která nese slušnou kapacitu 2.540 mAh.

Nyní je čas podívat se na funkce, které si pro nás LG připravilo. V první řadě zmíníme QSlide. Jedná se o funkci, kde můžete zobrazovat dvě otevřené aplikace najednou, je možné přizpůsobovat velikost, polohu a průhlednost jednotlivých oken. Dále se zde objevuje Live Zoom, tato pomůcka umožní zoomovat video při jeho přehrávání. Dále zmíníme funkce QuickMemo, QTranslator a VideoWiz.

Nesmíme opomenout LTE konektivitu obou přístrojů, díky níž budou data létat jako o závod. S LG Optimus F5 a F7 se setkáme již za pár dní na MWC 2013 v Barceloně. Těšíte se?

zdroj: TZ LG

ČLÁNKY:, , , , ,
Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci…

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé…

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít…

Mobilní zobrazení