Mobilizujeme.cz

LG představilo dva nové přístroje Optimus F5 a F7

  |  1 komentář  |  autor:

Všichni jsme nadmíru natěšení na MWC 2013, které se koná již za pár dní. Neustále se objevují nepodložené informace a z nich není nikdo z nás zrovna nadšen. Jsme tedy rádi, když vám něco můžeme přinést oficiálně. Dnes se budeme opět bavit o LG a nové řadě F.

Jihokorejské LG představilo dva nové přístroje, kterými jsou Optimus F5 a F7. Jedná se o smartphony jako vystřižené ze střední třídy. Svými parametry sem naprosto sedí a není nic, čím by výrazně oslnily. Musíme však zmínit zajímavé aplikace a funkce, které jsou do obou těchto přístrojů integrovány. Nuže, jdeme na to.

lg-optimus-f-series

Jako prvního do parády si vezmeme LG Optimus F5. Jedná se o přístroj s 4,3 palcovým IPS displejem, jehož jemnost dosahuje hodnoty 256 ppi. V přístroji se prohání Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean. O výkon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz. Sekunduje mu operační paměť RAM o velikosti 1 GB.

lg-optimus-f5

Setkáme se zde s interní kapacitou 8 GB, která se samozřejmě dá rozšířit microSD kartou až do velikosti 32 GB. Co se fotoaparátu týče, bude spadat do průměru. Na zádech najdeme 5 Mpx snímač a vpředu pak objevíme 1,3 Mpx kamerkou. Nakonec stojí za zmínku kapacita akumulátoru, která činí 2.150 mAh.

Následuje jeho o něco větší a lépe vybavený bratříček s názvem Optimus F7. Prakticky celou přední stranu zabírá 4,7 palcový True HD IPS displej s jemností 312 ppi. Stejně tak jako tomu bylo u F5, nese na palubě Android 4.1.2 Jelly Bean. O pohon se stará též dvoujádro s mírně vyšším taktem, a to 1,5 GHz. Napomáhá mu operační paměť o velikosti 2 GB RAM, což je poměrně slušná hodnota.

ADA4960dd_lg_optimus_f7

Pro vaše soubory je v interní paměti připraven prostor na 8 GB rozšiřitelný o microSD karty do velikosti 32 GB. A závěrem nám nezbývá nic jiného, než vám odtajnit hodnotu udávající rozlišení fotoaparátů. Vzadu se setkáme s 8 Mpx a vpředu nás čeká kamerka nesoucí 1,3 Mpx. Nesmíme opomenout baterii, která nese slušnou kapacitu 2.540 mAh.

Nyní je čas podívat se na funkce, které si pro nás LG připravilo. V první řadě zmíníme QSlide. Jedná se o funkci, kde můžete zobrazovat dvě otevřené aplikace najednou, je možné přizpůsobovat velikost, polohu a průhlednost jednotlivých oken. Dále se zde objevuje Live Zoom, tato pomůcka umožní zoomovat video při jeho přehrávání. Dále zmíníme funkce QuickMemo, QTranslator a VideoWiz.

Nesmíme opomenout LTE konektivitu obou přístrojů, díky níž budou data létat jako o závod. S LG Optimus F5 a F7 se setkáme již za pár dní na MWC 2013 v Barceloně. Těšíte se?

zdroj: TZ LG

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

DNES  |    |  diskuze (0)

Platby „esemeskou“ za nejrůznější služby jsou mezi majiteli mobilních telefonů v České republice oblíbené. Dvě třetiny z celkového počtu plateb jsou za jízdné…

Mobilní zobrazení