Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG Optimus Vu II: velký čtverec s Androidem podruhé, živě z Barcelony (MWC 2013)

  |  2 komentáře  |  autor: David Šantora

Čtverec s Androidem, jak jinak nazvat smartphone, který jde proti proudu a jako jeden z mála přináší zcela atypické rozměry displeje, konkrétně jde o poměr stran, který činí 4:3. Jinak se ale jedná o tzv. obří smartphone s 5″ displejem a dvoujádrovým procesorem. První dojmy z MWC 2013 přinášíme uvnitř článku.

LG již podruhé zkouší přinést na trh smartphone s rozměry displeje v poměru stran 4:3, čímž jde zcela jasně proti trendu. Minulá generace se u nás vůbec neprodávala, byť jsme vám přinesli své dojmy i komentované video. Mobil je to rozhodně zajímavý, poměr stran, který totiž používá, je velmi vhodný na surfování internetem, kdy se zobrazená stránka vejde lépe na displej bez nutnosti se posouvat kromě klasického nahoru/dolů taktéž doprava/doleva. Šířka displeje zde rozhodně dělá své. Při takové velikosti potěší přibalené dotykové pero Stylus Rubberdium Pen 2.0, které je proti předchozí verzi menší a lehčí.

V rámci HW výbavy se nejedná sice o špičku, ale stále zde máme dostatečně silný přístroj. LG osadilo model Optimus Vu II procesorem Snapdragon+ s jádry Krait a frekvencí 1,5 GHz. Grafickou část má na starosti Adreno 225 a operační paměť dosahuje nadprůměrné kapacity 2 GB RAM. Displej díky svým rozměrům a rozlišení 1024 x 768 pixelů dosahuje hustoty zobrazení 226 PPI, což rozhodně nejsou hodnoty oslnivé, nicméně jsou dostačující.

Verze, kterou LG na stánku v Barceloně vystavovalo, neobsahovala GSM modul, ale pouze CDMA, tedy u nás neprodejnou. Díky tomu jsme v mobilu objevili třeba i T-DMB televizní tuner s výsuvnou anténkou, taktéž byl přítomný infraport pro ovládání televizí díky funkci Qlink, televizní výstup přes MHL port integrovaný do microUSB konektoru a další. Dle vyjádření zástupců na stánku LG je ale verze určená pro Evropu a tedy s GSM modulem zvažována. V tomto případě by ale pravděpodobně přišel Vu II o TV tuner, byť pokud by jej výrobce zachoval a pouze změnil normu na naší DVB-T, stal by se jistě vyhledávaným smartphonem pro spoustu cestovatelů. Uvidíme tedy, jestli se Optimus Vu II podívá i do Evropy, potažmo do České republiky.

V následujících dnech vás ale budeme pravidelně informovat i o dalších novinkách z veletrhu MWC 2013, a proto nezapomeňte sledovat Mobilizujeme.cz.

ČLÁNKY:, , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

DNES  |  redakce  |  diskuze (1)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát od Samsungu. Skvěle vybavený,…

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Samsung zahájil v domovské Jižní Koreji program Galaxy Experience, v jehož rámci mohou majitelé iPhonů otestovat konkurenční telefony Galaxy Note 8…

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 6000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Mobilní zobrazení