Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

LG Optimus Vu II: velký čtverec s Androidem podruhé, živě z Barcelony (MWC 2013)

  |  2 komentáře  |  autor: David Šantora

Čtverec s Androidem, jak jinak nazvat smartphone, který jde proti proudu a jako jeden z mála přináší zcela atypické rozměry displeje, konkrétně jde o poměr stran, který činí 4:3. Jinak se ale jedná o tzv. obří smartphone s 5″ displejem a dvoujádrovým procesorem. První dojmy z MWC 2013 přinášíme uvnitř článku.

LG již podruhé zkouší přinést na trh smartphone s rozměry displeje v poměru stran 4:3, čímž jde zcela jasně proti trendu. Minulá generace se u nás vůbec neprodávala, byť jsme vám přinesli své dojmy i komentované video. Mobil je to rozhodně zajímavý, poměr stran, který totiž používá, je velmi vhodný na surfování internetem, kdy se zobrazená stránka vejde lépe na displej bez nutnosti se posouvat kromě klasického nahoru/dolů taktéž doprava/doleva. Šířka displeje zde rozhodně dělá své. Při takové velikosti potěší přibalené dotykové pero Stylus Rubberdium Pen 2.0, které je proti předchozí verzi menší a lehčí.

V rámci HW výbavy se nejedná sice o špičku, ale stále zde máme dostatečně silný přístroj. LG osadilo model Optimus Vu II procesorem Snapdragon+ s jádry Krait a frekvencí 1,5 GHz. Grafickou část má na starosti Adreno 225 a operační paměť dosahuje nadprůměrné kapacity 2 GB RAM. Displej díky svým rozměrům a rozlišení 1024 x 768 pixelů dosahuje hustoty zobrazení 226 PPI, což rozhodně nejsou hodnoty oslnivé, nicméně jsou dostačující.

Verze, kterou LG na stánku v Barceloně vystavovalo, neobsahovala GSM modul, ale pouze CDMA, tedy u nás neprodejnou. Díky tomu jsme v mobilu objevili třeba i T-DMB televizní tuner s výsuvnou anténkou, taktéž byl přítomný infraport pro ovládání televizí díky funkci Qlink, televizní výstup přes MHL port integrovaný do microUSB konektoru a další. Dle vyjádření zástupců na stánku LG je ale verze určená pro Evropu a tedy s GSM modulem zvažována. V tomto případě by ale pravděpodobně přišel Vu II o TV tuner, byť pokud by jej výrobce zachoval a pouze změnil normu na naší DVB-T, stal by se jistě vyhledávaným smartphonem pro spoustu cestovatelů. Uvidíme tedy, jestli se Optimus Vu II podívá i do Evropy, potažmo do České republiky.

V následujících dnech vás ale budeme pravidelně informovat i o dalších novinkách z veletrhu MWC 2013, a proto nezapomeňte sledovat Mobilizujeme.cz.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
A.
A.

Prej „V ČOM…“ :-D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení