Mobilizujeme.cz

LG Optimus Vu II: velký čtverec s Androidem podruhé, živě z Barcelony (MWC 2013)

  |  2 komentáře  |  autor: , ,

Čtverec s Androidem, jak jinak nazvat smartphone, který jde proti proudu a jako jeden z mála přináší zcela atypické rozměry displeje, konkrétně jde o poměr stran, který činí 4:3. Jinak se ale jedná o tzv. obří smartphone s 5″ displejem a dvoujádrovým procesorem. První dojmy z MWC 2013 přinášíme uvnitř článku.

LG již podruhé zkouší přinést na trh smartphone s rozměry displeje v poměru stran 4:3, čímž jde zcela jasně proti trendu. Minulá generace se u nás vůbec neprodávala, byť jsme vám přinesli své dojmy i komentované video. Mobil je to rozhodně zajímavý, poměr stran, který totiž používá, je velmi vhodný na surfování internetem, kdy se zobrazená stránka vejde lépe na displej bez nutnosti se posouvat kromě klasického nahoru/dolů taktéž doprava/doleva. Šířka displeje zde rozhodně dělá své. Při takové velikosti potěší přibalené dotykové pero Stylus Rubberdium Pen 2.0, které je proti předchozí verzi menší a lehčí.

V rámci HW výbavy se nejedná sice o špičku, ale stále zde máme dostatečně silný přístroj. LG osadilo model Optimus Vu II procesorem Snapdragon+ s jádry Krait a frekvencí 1,5 GHz. Grafickou část má na starosti Adreno 225 a operační paměť dosahuje nadprůměrné kapacity 2 GB RAM. Displej díky svým rozměrům a rozlišení 1024 x 768 pixelů dosahuje hustoty zobrazení 226 PPI, což rozhodně nejsou hodnoty oslnivé, nicméně jsou dostačující.

Verze, kterou LG na stánku v Barceloně vystavovalo, neobsahovala GSM modul, ale pouze CDMA, tedy u nás neprodejnou. Díky tomu jsme v mobilu objevili třeba i T-DMB televizní tuner s výsuvnou anténkou, taktéž byl přítomný infraport pro ovládání televizí díky funkci Qlink, televizní výstup přes MHL port integrovaný do microUSB konektoru a další. Dle vyjádření zástupců na stánku LG je ale verze určená pro Evropu a tedy s GSM modulem zvažována. V tomto případě by ale pravděpodobně přišel Vu II o TV tuner, byť pokud by jej výrobce zachoval a pouze změnil normu na naší DVB-T, stal by se jistě vyhledávaným smartphonem pro spoustu cestovatelů. Uvidíme tedy, jestli se Optimus Vu II podívá i do Evropy, potažmo do České republiky.

V následujících dnech vás ale budeme pravidelně informovat i o dalších novinkách z veletrhu MWC 2013, a proto nezapomeňte sledovat Mobilizujeme.cz.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení