Mobilizujeme.cz

LG Optimus One versus LG Optimus Chic (benchmark test)

  |  22 komentářů  |  autor:

LG Optimus One se prodává jedna báseň, LG Optimus Chic by ho rád následoval. Oba mají takřka stejné funkční parametry, proto možná překvapí rozdíl ve výkonnosti telefonů. Který telefon vzešel porovnáním výkonů jako vítěz?

LG Optimus One i Chic disponují verzí operačního systému Android 2.2 Froyo, totožným 600 MHz procesorem a 512 MB RAM pamětí. Ostatně všechny parametry přehledně vypisuje sama aplikace.


LG Optimus One – systémové informace (z programu Quadrant Standard)


LG Optimus Chic – systémové informace (z programu Quadrant Standard)

Test jsme provedli zavedenou aplikací Quadrant Standard, která otestuje kompletně benchmark telefonu a porovná jej s telefony dalšími prostřednictvím srovnání v grafu. Následující screeny tak ukazují, kdo z naší dvojice telefonů dosáhl lepšího skóre. Nejprve jsme nechali test proběhnout bez dotyku prstů na displeji, následně jsme to zkusili s nimi. Změna byla razantní a dokonce prohodila pořadí telefonů.

TIP: přečtěte si kompletní podrobné recenze telefonů, a to LG Optimus One – recenze nejlepšího LG s OS Android 2.2 a také LG Optimus Chic – recenze vylepšeného LG Optimus One s lesklými kryty.

Celkově se telefony řadí poměrně na dobré příčky a předstihují mnohdy např. Sony Ericsson Xperia X10 či Motorolu Droid. Procesor s 600 MHz je však oproti 1 GHz slabší a tak nemůže ani zdaleka ohrozit telefony jako Google Nexus One či Samsung Galaxy S.

 
LG Optimus One – 2x test benchmarku bez dotyků

 
LG Optimus Chic – 2x test benchmarku bez dotyků

 
LG Optimus One (vlevo) a Chic (vpravo) – test benchmarku s dotykem

Nemohu si pomoci, ale přijde mi model Chic nepatrně lepší, co se rychlosti odezvy systému týče. Naměřené hodnoty ukazují, že si oproti LG Optimusu One vede opravdu lépe. Zde je tedy jasně vidět, že dva téměř totožné telefony, odlišující se snad jen konstrukcí, nejsou totožné výkonostně. Pokud si chcete otestovat váš telefon s Androidem, stahujte námi doporučenou aplikaci Quadrant Standard zdarma z Android Marketu.

ČLÁNKY:, , ,
iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

DNES  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Mobilní zobrazení