Mobilizujeme.cz

LG Optimus One – sympaťák s OS Android 2.2 Froyo

  |  15 komentářů  |  autor:

LG Optimus One je funkcemi slušně obdařený telefon s OS Android 2.2 Froyo. Právě operační systém předběhl i očekávaný upgrade u Samsungu Galaxy S a jako první nabízí v Česku nejnovější verzi 2.2 Froyo.

LG Optimus One (P500) jsme měli možnost krátce prohlédnout a musíme uznat, že se jedná opravdu o povedený kompaktní telefon s lehce pogumovanými kryty, proto se dobře drží a nevyklouzává z ruky. Nepřehlédnutelnou předností je u něj aktuální verze operačního systému Android 2.2 Froyo, se kterou telefon získal podporu Flash 10.1 a třeba také sdílení internetu přes Wi-Fi (hotspot). Těžko říct, co běžnému uživateli může u tohoto modelu scházet, nejspíš nic. S cenou stlačenou pod 5 tisíc korun se jedná jednoznačně o dobře zvolenou koupi, pokud toužíte právě po Androidu 2.2 Froyo.

TIP: Přečtěte si náš redakční test LG Optimus One – recenze nejlepšího LG s OS Android 2.2

Android 2.2 Froyo není u Optimusu One doplněn o nějakou nadstavbu prostředí, jedná se opravdu o „holátko“ se známým Androidem, ovšem v nejnovější verzi. Systém běží na 600 MHz procesoru, paměť RAM není uvedena (zřejmě 512 MB). Dostupná paměť telefonu je 170 MB a nechybí slot na microSD karty, v balení je rovněž 2GB karta. Uživatel už není omezen instalací aplikací do paměti telefonu, a tak může směle instalovat na kartu.

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu LG Optimus One navštivte náš katalog mobilů.

Displej je typu TFT, kapacitní dotykový, má úhlopříčku 3,2″ a přijatelné rozlišení HVGA (320 x 480 px), zobrazuje 262 tisíc barev. Pro automatické otáčení displeje je přítomen akcelerometr, pro uzamknutí displeje po přiblížení k uchu nebo vypnutí budíku senzor vzdálenosti. Na těle telefonu nalezneme 3,5 mm konektor Jack a microUSB port, stejně tak slot na microSD kartu. Fotoaparát vlastní hardwarové tlačítko nemá, spouští se pouze z menu pod příslušnou ikonkou.

Výrobce myslel u modelu Optimus One také na datovou výbavu, proto u něj nalézáme rychlá data HSDPA (download až 7,2 Mb/s), bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g) a Bluetooth 2.1 s A2DP profilem. Propojení s počítačem a připojení nabíječky realizuje microUSB port. Telefon disponuje 3,2 Mpx fotoaparátem s autofocusem, ovšem bez LED blesku, který nahrává VGA video s 18 snímky/s. Kamerka na videohovory není potřeba.

Aby se uživatel telefonu neměl šanci nudit, má telefon FM rádio s RDS, integrované sociální sítě (Facebook, YouTube), služby Google Search, Gmail, Maps, hlasové ovládání, hudební přehrávač (formáty MP3, WAV, WMA, eAAC+) a přehrávač videí (nechybí DivX, Xvid a běžné formáty MP4, H.264, H.263, WMV). Další aplikace jsou k sehnání přes Android Market, a to zdarma (platíte pouze za přenesená data). Dobře zní i údaj o baterii, která má kapacitu 1500 mAh a garantuje až 700 pohotovostního režimu či 8 hodin hovorů.

ČLÁNKY:,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  10 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení