Mobilizujeme.cz

LG Optimus One – sympaťák s OS Android 2.2 Froyo

  |  15 komentářů  |  autor:

LG Optimus One je funkcemi slušně obdařený telefon s OS Android 2.2 Froyo. Právě operační systém předběhl i očekávaný upgrade u Samsungu Galaxy S a jako první nabízí v Česku nejnovější verzi 2.2 Froyo.

LG Optimus One (P500) jsme měli možnost krátce prohlédnout a musíme uznat, že se jedná opravdu o povedený kompaktní telefon s lehce pogumovanými kryty, proto se dobře drží a nevyklouzává z ruky. Nepřehlédnutelnou předností je u něj aktuální verze operačního systému Android 2.2 Froyo, se kterou telefon získal podporu Flash 10.1 a třeba také sdílení internetu přes Wi-Fi (hotspot). Těžko říct, co běžnému uživateli může u tohoto modelu scházet, nejspíš nic. S cenou stlačenou pod 5 tisíc korun se jedná jednoznačně o dobře zvolenou koupi, pokud toužíte právě po Androidu 2.2 Froyo.

TIP: Přečtěte si náš redakční test LG Optimus One – recenze nejlepšího LG s OS Android 2.2

Android 2.2 Froyo není u Optimusu One doplněn o nějakou nadstavbu prostředí, jedná se opravdu o „holátko“ se známým Androidem, ovšem v nejnovější verzi. Systém běží na 600 MHz procesoru, paměť RAM není uvedena (zřejmě 512 MB). Dostupná paměť telefonu je 170 MB a nechybí slot na microSD karty, v balení je rovněž 2GB karta. Uživatel už není omezen instalací aplikací do paměti telefonu, a tak může směle instalovat na kartu.

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu LG Optimus One navštivte náš katalog mobilů.

Displej je typu TFT, kapacitní dotykový, má úhlopříčku 3,2″ a přijatelné rozlišení HVGA (320 x 480 px), zobrazuje 262 tisíc barev. Pro automatické otáčení displeje je přítomen akcelerometr, pro uzamknutí displeje po přiblížení k uchu nebo vypnutí budíku senzor vzdálenosti. Na těle telefonu nalezneme 3,5 mm konektor Jack a microUSB port, stejně tak slot na microSD kartu. Fotoaparát vlastní hardwarové tlačítko nemá, spouští se pouze z menu pod příslušnou ikonkou.

Výrobce myslel u modelu Optimus One také na datovou výbavu, proto u něj nalézáme rychlá data HSDPA (download až 7,2 Mb/s), bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g) a Bluetooth 2.1 s A2DP profilem. Propojení s počítačem a připojení nabíječky realizuje microUSB port. Telefon disponuje 3,2 Mpx fotoaparátem s autofocusem, ovšem bez LED blesku, který nahrává VGA video s 18 snímky/s. Kamerka na videohovory není potřeba.

Aby se uživatel telefonu neměl šanci nudit, má telefon FM rádio s RDS, integrované sociální sítě (Facebook, YouTube), služby Google Search, Gmail, Maps, hlasové ovládání, hudební přehrávač (formáty MP3, WAV, WMA, eAAC+) a přehrávač videí (nechybí DivX, Xvid a běžné formáty MP4, H.264, H.263, WMV). Další aplikace jsou k sehnání přes Android Market, a to zdarma (platíte pouze za přenesená data). Dobře zní i údaj o baterii, která má kapacitu 1500 mAh a garantuje až 700 pohotovostního režimu či 8 hodin hovorů.

ČLÁNKY:,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení