Mobilizujeme.cz

LG Optimus L7 II: naspeedovaný nástupce naživo z Barcelony (MWC 2013)

  |  4 komentáře  |  autor: , ,

Model Optimus L7 se u LG dobře prodával i přes relativně kritické recenze už v první generaci a současná druhá generace má na tyto úspěchy navázat a odstranit chyby, které byly nejvíce na předchozím modelu kritizované. Papírově telefon  v nové verzi rozhodně zrychlil, jaké pocity ale byly naživo v Barceloně?

Netřeba si říkat, že se LG podařila s celou L-Series takzvaná trefa do černého, i když zrovna model L7 v předchozí generaci budil mezi uživateli hrůzu velmi špatně optimalizovaným systémem a neustálými záseky a lagy. Hned zkraje musím tedy napsat, že nový Optimus L7 II v tomto ohledu staví vše na hlavu a mobil musím za příkladnou rychlost pouze pochválit. Během té chvíle, co jsem si ho na MWC 2013 mohl vyzkoušet, vše fungovalo tak, jak mělo, a mobil měl reakce opravdu bleskurychlé…. Pro zajímavost, na stánku LG jsme si mohli vyzkoušet jak verzi L7 II, tak i verzi L7 II Dual, která dokáže obsluhovat dvě SIM karty najednou. Zcela zásadně se ale verze pro dvě SIM odlišuje v designu, kdy hranaté tvary, tak typické pro L-Series, jsou u Dual SIM verze vyměněné za oblé hrany a HW klávesa pro návrat na domovskou obrazovku je vyměněná za klasické senzory. V České republice by měl být do prodeje uvolněn jako první model s podporou dvou SIM karet a mělo by se tak stát v květnu tohoto roku.

Co se týká  rychlosti, tak k jejímu dosažení pomohlo určitě navýšení výkonu na poli hardwaru, kdy jednojádrový procesor byl vyměněn za dvoujádrový na frekvenci 1 GHz a paměť byla navýšená z 512 MB RAM na 768 MB RAM. Taktéž Adreno 200 bylo vyměněné za Adreno 203 a celkově tedy lze od předchozí generace očekávat vyšší výkon. Displej zůstal stejný, bavíme se tedy o 4,3″ zobrazovači s technologií IPS a rozlišením 800 x 480 pixelů. Zcela zásadní je ale přítomnost novějšího Androidu, tentokrát ve verzi 4.1.2 Jelly Bean a na svižnosti celé L7 II jde tato kombinace opravdu znát.

Mobil samozřejmě disponuje slotem na microSD karty do maximální kapacity 32 GB a interním úložištěm o velikosti 4 GB. Na zádech najdeme 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED diodou pro přisvícení. Video je L7 II schopná natáčet v maximálním rozlišení HD 720p. Tělo je vyrobené z plastu, nicméně je dostatečně pevné a nikde nic nevrže. Navíc, u verze L7 II s jednou SIM najdete pod displejem ještě HW klávesu, která má podbarvené okraje a dokáže barevně blikáním odlišit různé příhozí notifikace, jako je třeba příchozí hovor či zmeškaná SMS apod. Podívejte se na naše video, pro bližší seznámení s přístrojem:

Stále vás ale budeme pravidelně informovat i o dalších novinkách z veletrhu MWC 2013, a proto nezapomeňte sledovat Mobilizujeme.cz.

ČLÁNKY:, , ,
Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  2 komentáře

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Mobilní zobrazení