Mobilizujeme.cz

LG Optimus Chat – do QWERTY převlečený Optimus Me

  |  2 komentáře  |  autor:

LG Optimus Chat je určen pro zájemce o OS Android a výsuvnou QWERTY klávesnici, na které mohou pohodlně psát SMS a emaily. Ve výbavě má tento sympaticky vyhlížející telefon 2,8″ QVGA displej, rychlá data, Wi-Fi, GPS, OS Android 2.2, 3 Mpx fotoaparát. V prodeji by se mohl objevit hned ve čtyřech barevných provedeních.

LG Optimus Chat je poněkud opomíjený model (ukázaný už na kongresu MWC v Barceloně), připomínající nápadně LG Optimus Me, od kterého si vypůjčil takřka kompletní výbavu a navíc přidal výsuvnou QWERTY klávesnici. Právě po té mnoho uživatelů, prahnoucích po operačním systému Android, volá. Sice je tu stále možnost si sehnat starší model LG GW620, ale s nemožností oficiální aktualizace na vyšší dvojkovou verzi OS Android bych to ani nedoporučoval.

TIP: přečtěte si podrobnou recenzi telefonu LG Optimus Chat.


LG Optimus Chat – oficiální fotografie

LG Optimus Chat má rozměry 109 x 59 x 16,2 mm a hmotnost 134 gramů, což je vzhledem k plastové konstrukci docela hodně. Uvidíme v reálu, jak telefon bude působit v ruce. Na výběr by mělo být několik barevných variant, lišících se barvou zadního krytu a výsuvné části s QWERTY klávesnicí. V Česku zřejmě narazíme oficiální cestou jen na modrou variantu (dle stránek LG), nicméně dále bude v nabídce červená, stříbrná a růžová verze. Displej je typu TFT, má úhlopříčku 2,8″ a rozlišení QVGA (240 x 320 px), se zobrazením 262 tisíc barev. Odhaduji přítomnost proximity senzoru a akcelerometru, naopak absenci senzoru jasu. Pod displejem jsou opět senzorová tlačítka a dvě hovorová hardwarová tlačítka.

TIP: čtěte také LG Optimus Me – recenze méně vybaveného Optimusu One a Chic.

Vnitřní paměť telefonu má hodnotu 125 MB, operační paměť RAM kolem 384 MB a 600 MHz procesor. Paměť dále rozšiřuje microSD karta s max. velikostí 32 GB. Telefon má OS Android 2.2 a předpokládaný budoucí upgrade na verzi 2.3. Podporuje rychlé datové přenosy přes operátora – HSDPA až 3,6 Mb/s, nepostrádá bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g), Bluetooth 2.1 a microUSB (2.0). V telefonu je Li-Ion baterie o kapacitě 1280 mAh, se kterou výrobce uvádí výdrž až 430 hodin pohotovostního režimu či 6 hodin hovorů.


LG Optimus Chat  oficiální fotografie modré verze

Zadní strana telefonu má 3,2 Mpx fotoaparát, předpokládám opět bez autofocusu (některé zdroje ho uvádí, web LG nikoliv), bez blesku, avšak s funkcemi geotagging, časovač a automatická kontrola. Na občasné focení, přiřazení fotek k osobám či upload na sociální sítě to ale stačí. Video je nahráváno ve VGA rozlišení (640 x 480 px) s příponou MP4. Z výbavy zmiňme ještě Thinkfree Office, se kterým si prohlédnete a upravíte soubory Office a otevřete i PDF. Šikovná je aplikace App Advisor, která vám doporučuje na základě výrobcovo odzkoušení deset aplikací či her, se čtrnáctidenní obměnou.

Na konci výčtu vlastností na webu LG mě ještě zaujala zmínka „Specifikace se mohou měnit bez předchozího upozornění.“ To se ostatně dělo i u Optimusu Me. LG Optimus Chat by se na českém trhu měl objevit za cenu okolo 4 tisíc korun. Ostatně model Me odstartoval s cenou 4590 Kč a týden poté jeho cena poskočila na 3690 Kč.

ČLÁNKY:, ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení