Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG hledá partnery pro svůj modulární ekosystém

  |  8 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

LG před představením své vlajkové lodi představilo „LG Playground“ koncept – ekosystém pro zařízení třetích stran, které následně nazvalo LG Friends. V současné době nabízí pro tento ekosystém pouze dva moduly: LG Cam Plus a LG Hi-Fi Plus. Již brzy se ale LG Friends rozšíří o další tři zajímavá zařízení.

Jedinečnost modulárního konceptu LG je v jeho jednoduchosti, pomocí tlačítka na levém boku telefonu odejmete společně s baterií spodní bradu telefonu, kterou můžete následně vyměnit za LG Cam Plus – poskytující hardwarová tlačítka pro focení a speciálně tvarovanou konstrukcí pro lepší úchop telefonu při focení, druhým modulem je Hi-Fi Plus, který obsahuje velmi kvalitní Bang & Olufsen s digitálním analogovým převodníkem.

Na trh se v blízké době dostanou další tři zařízení, která spadají do ekosystému LG Friends: LG 360 VR brýle, LG 360° kamera a koulející se Bot dron se zabudovanou kamerou pro hlídání domu, dětí, atd..

Tip: LG G5 v redakci: rychlé dojmy z prvního modulárního telefonu

Bohužel, dva moduly a tři doplňky nejsou dost přesvědčivým argumentem pro koupi LG G5. Proto byl vyvinut ekosystém LG Friends, který ve formě Hubu poskytuje jednoduché připojení jednotlivých zařízení a doplňků. Aby měl tento ekosystém u zákazníků úspěch, musí mít mnoho různých zařízení a softwarových vychytávek, kvůli kterým si budou chtít lidé LG G5 koupit a zůstat u něj, popř. jeho nástupců. Proto LG uspořádalo 17. března v Soulu konferenci, kde oznámilo vypuštění softwarového a hardwarového kitu pro vývojáře. Od 18. dubna si budou moct stáhnout všichni, kteří budou mít zájem vyvíjet příslušenství, či software pro LG G5 z webu developer.lg.com. Kvůli zvýšení zájmu o tento program LG uspořádá během dubna soutěž o nejlepší modulární nápady, bohužel výhry zatím známé nejsou.

LG G5 se začne prodávat 31. března za cenu kolem 19 000 Kč, LG Cam Plus za 2 000 Kč a LG Hi-Fi Plus za 3 800 Kč. U zbylých tří zařízení zatím LG cenovku, ani datum uvedení neuvedlo.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Karel PolákXzeitLibbP8Martin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Bravo čekal jsem jestli to dovolí a nejsou tak hloupý, takže čekám že někdo vyrobí lepší baterii.

Martin
Martin

Cena nebude kolem 19K ale 17K As for the all-important issue of pricing, T-Mobile offers you to buy the G5 outright for $629.99, or pay on installments with $0 down and $26.25/month for two years. LG is already courting third-party makers to expand on its Friends attachment universe, so the G5 may hold an even bigger potential down the road. Any takers? 630×24,1=15 183 bez dph.
PS 26,25×24=630

Libb
Libb

15000 bez DPH = 18000 s DPH. T-Mobile který? CZ asi ne, když je to anglicky. US? Pak je třeba přičíst náklady na lokalizaci a delší záruku u nás. Té cenovce 19000 bych se nedivil.

Karel Polák
Karel Polák

To se takhle nedá přepočítávat. Ceny na jednotlivé trhy se určují individuálně, s přihlédnutím na možnosti trhu. Za 19k by to asi nekoupil ani fanda. Já odhaduji doporučenou cenu 16990,-kč včetně DPH.

P8
P8

no si tak někdo koupi tyto doplňky za takovy prachy 3 800 za Hi-Fi haha

Martin
Martin

Tady jde o to že je to značka kvalitní takže chtějí za to víc, za beats by dr dre taky vysolíš dost peněz proto HTC je drahý.

Libb
Libb

Což je naprd, protože věřím, že spousta lidí ani nevím že to tam je a je jim to jedno, ale cenu pociťují všichni. Z tohoto pohledu je lepší mít to jako přídavný modul. Bohužel to mohlo být připojené bezdrátově a ne natvrdo. Tohle modulární řešení, navíc spojené s vypnutím mobilu, se mně nelíbí.

Xzeit
Xzeit

Nějaké moduly do mobilu, to je ale blbost. Jediné co rady možná uspěje je jiný akumulátor. Ale jinak tohle řešení od LG jde proti koncepci chytrého telefonu (vše v jednom).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení