Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG GM360 Viewty Snap – recenze 5 Mpx fotomobilu

  |  133 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Recenze fotomobilu LG GM360 Viewty Snap se soustředí zejména na 5 Mpx fotoaparát a jeho funkce. Telefon nabízí dotykové ovládání, řadu užitečných funkcí a standardní konektory 3,5 mm Jack pro sluchátka a microUSB.

Mobilní telefon LG GM360 Viewty Snap do recenze zapůjčil X-Store.cz.

LG GM360 Viewty Snap je model s dotykovým displejem, 3,5 mm Jackem, podporou sociálních sítí a především 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem a LED bleskem. Nabízen je v několika barevných provedeních, z nichž testovaná černá verze je nejvíce konzervativní. Potvrdí model ambice fotomobilu nebo nevybočí z řady? Pokud bychom hledali podobný mobil, pak je jím jednoznačně LG GS290 Cookie Fresh, se kterým má funkční výbavu téměř shodnou.


LG GM360 Viewty Snap – oficiální fotografie

Základní parametry LG GM360 Viewty Snap

Rozměry108 x 53 x 12 mm
Hmotnost94 g
DisplejTFT, rozlišení WQVGA (240 x 400 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 3,0“
Paměťuživatelská paměť 32 MB, systémová paměť 34MB + paměťové karty microSD až 16 GB
Operační systémprostředí LG S-Class (Cartoon)
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1944 px), nahrávání QVGA videa (320 x 240 px)
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel
Cena a dostupnost3 200 Kč, od srpna 2010

Krátké postřehy z testování LG GM360 Viewty Snap:

Co se nám líbilo: design telefonu, nízká hmotnost, 3,5 mm Jack a microUSB, poměrně rychlé prostředí od LG S-Class, integrace sociálních sítí, příjemná výdrž telefonu, funkce Livesquare, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem

Co se nám nelíbilo: nahrávání QVGA videa, chybějící možnosti nastavení fotoaparátu, absence rychlých dat a bezdrátového Wi-Fi, lesklý povrch krytů, na kterém se zachycují otisky a mastnota – v ruce pak klouže

TIP: Vše o mobilním telefonu LG GM360 Viewty Snap najdete v katalogu mobilů.

Obsah balení:

Minikrabička obsahuje telefon, baterii, nabíječku spolu s USB kabelem, běžná pecková sluchátka a návod. Součástí balení není např. paměťová karta, kterou je nutno si dokoupit. Výrobce chválím za opravdu malou krabičku, ve které je vše naskládáno a šetří se tak na jinak zbytečně používaných obalech.

Vzhled a konstrukce:

LG GM360 Viewty Snap se snaží zacelit mezeru po odcházejícím modelu KU990 Viewty. V elegantnějším konstrukčním zpracování přináší o fous, funkcemi lepší, fotoaparát a řadu dalších, běžných funkcí. Konstrukce je celá plastová a má lesklý povrch, na kterém je vidět ihned jakýkoliv dotek a ulpívá zde i mastnota z prstů. Může se lehce stát, že vám telefon z ruky vyklouzne.

Přední stranu telefonu tvoří 3“ dotykový displej a trojice ovládacích tlačítek pod ním. Horní i spodní hrana přiměřeně vystupuje nad kryty a stříbrným zbarvením působí více noblesně. Ona stříbrná linie se táhne i po bocích telefonu, kde na pravém boku v něm leží microUSB port a na levém tlačítka hlasitosti a fotoaparátové tlačítko.

Spodní hrana má miniaturní otvor se zabudovaným mikrofonem, horní hrana nese klasický 3,5 mm konektor Jack a vypínací tlačítko (určené také pro zamykání displeje). Na zadním krytu na sebe upozorňuje čočka fotoaparátu s LED diodou. Pochválil bych především hmotnost telefonu, která se jeví jako neskutečně nízká, byť je 94 gramů. Rozměry telefonu jsou 108 x 53,1 x 11,95 mm. Zpracování telefonu je pevné, plasty nevrzají a drží u sebe.

Displej a ovládání:

Displej má úhlopříčku 3 palce a je dotykový, s rezistivní technologií, uzpůsobenou pro ovládání prsty a případně stylusem. Rozlišení displeje je WQVGA (240 x 400 px), počet zobrazených barev 262 tisíc. Někomu bude scházet světelné čidlo k automatické regulaci jasu displeje, ten je nutno volit manuálně v nastavení telefonu. Displej má automatický zámek za určenou dobu, kdy při odemknutí je nutné stisknout nebo posunout panel v určeném směru, případně nakreslit zadané tvary, čímž se dostanete ihned do příslušné sekce v menu.

Baterie a výdrž:

Tento telefon od LG je distribuován s Li-Ion baterií o kapacitě 900 mAh, se kterou by měl vydržet až 300 hodin v pohotovostním režimu či 3 hodin volání. Nám při redakčním testu vydržel celé čtyři dny při každodenním využití, a to jsme ho využívali jak na focení, tak volání, SMS a hudbu. Je tedy jasné, že tento model nevybijete tak lehce, jako funkcemi více obsáhlé telefony.

K SIM kartě se dostanete tak, že sejmete zadní kryt směrem k dolní hraně a poté vyjmete baterii, pod niž je slot ukryt. Druhý slot, na microSD kartu, je umístěn vedle fotoaparátu přímo pod zadním krytem a je tedy přístupný snáz.

Prostředí telefonu:

LG dává do levnějších telefonů bez operačního systému své prostředí S-Class, které se vyznačuje třemi domovskými obrazovkami a menu rozděleným do čtyř logických částí. Druhá základní obrazovka je tzv. Livesquare, na které se zobrazují formou postaviček kontakty za daný den či delší časový úsek, dle volby. Dá se tedy poměrně snadno kontaktovat opakovaně tyto osoby dotykem na postavičku. Interní uživatelská paměť 32 MB je rozdělená do částí – SMS 500, kontaktů 1000, kalendář 500, úkoly 500, poznámky 100, budík 5, historie hovorů 100, záložky 50, různé 120. Verze softwaru námi testovaného modelu je GM360AT_V10b.

Uživatel může volit tapetu v menu, tapety pro widgety na domovských obrazovkách, styl a velikost písma, uvítací zprávu, obrázek při spuštění a vypnutí přístroje. Je zde také několik profilů, mezi kterými se snadno přepíná v nastavení telefonu, a to profily – normální, tichý, venku, letový a tři vlastně nadefinované profily.

Telefonování a zprávy:

Do LG GM360 se vejde až 1000 kontaktů. Každý z nich obsahuje řadu doplňkových informací o uživateli, abyste měli detailnější přehled. V telefonním seznamu je možno zvolit filtr zobrazení kontaktů v telefonu nebo na SIM kartě. Osobně jsem využil rychlé volby – 9 pozic, nadefinovanými kontakty, které používám nejčastěji. Nechyběl zde ani můj profil – fotografie a informace navíc (výročí, domovská stránka, adresa společnosti a Livecon (obrázek kontaktu).

Mnoho z vás oceňuje u telefonu funkci cena hovoru, kde si nastavíte částku za minutu hovoru a poté vidíte ihned částku, kterou jste provolali. Nechybí ani měřiče hovorů a objem dat, který jste přenesli přes operátora. Pokud vás někdo obtěžuje a vy tomu chcete zabránit, stačí daný kontakt umístit do sekce odmítnutí hovoru, poté se vám už nedovolá.

Vytváření nových zpráv je přehledné, lze přidávat několik příjemců najednou a psát jak v režimu na výšku displeje s klasickou klávesnicí, tak v režimu na šířku, kdy po stisku příslušného tlačítka dojde k zobrazení QWERTZ klávesnice. Samozřejmostí je přidávání multimediálního obsahu (fotografie, zvuky, videa, atd.). Složka zpráv má v sobě také Emotikony a šablony pro rychlejší odůvodnění nenadálých situací. Telefon myslí také na uživatele s potřebou komunikace a správy emailů. Jednoduchý průvodce vám po zadání přihlašovacích údajů nastaví schránku a poté dle voleb bude stahovat obsah.

Fotoaparát:

Hlavní předností telefonu má být fotoaparát, jak už napovídá jeho název Viewty Snap. Dokáže zachycovat snímky s lehkostí a patřičnou kvalitou? Ukážeme si několik zkušebních fotografií a video. Podívejme se na funkce fotoaparátu. Lze volit – režim blesku, vyvážení bílé, režim makro, sekvence snímání, barevný efekt, noční režim, samospoušť, kvalitu, velikost fotografií, zaostření (autofocus nebo vypnuto) a také úložiště. Fotoaparát využívá funkci optic-all-zoom, která má zaručovat ostrost fotografií, nejen na střed.

Kvalita nahrávaného videa (formát 3gp) je k pláči, pouze QVGA (320 x 240 px) s 11 snímky/s. U takového telefonu jsme očekávali nejméně VGA rozlišení videa. Prostředí fotoaparátu zobrazuje hlavní zvolené prvky a počet možných fotografií, které lze do telefonu nebo na microSD kartu uložit.

Zkušební fotografie – LG GM360 Viewty Snap:

Zkušební video (QVGA, 320 x 240 px, 11 snímků/s, 1 039 KB)

Organizační a datové funkce, zábava:

Telefon nenabízí rychlá data ani bezdrátové Wi-Fi, spokojme se alespoň s připojením přes GPRS/EDGE. Pro spojení s počítačem (a nabíjení) slouží microUSB s výběrem připojení (Mass Storage, PC Suite, vždy se zeptat), kratší bezdrátové přenosy uskutečňuje Bluetooth (s možností nastavení – viditelnost, název, režim vzdálené SIM, tisk, dálkové ovládání AV, sluchátka, přenos souborů, atd.) s A2DP profilem pro stereo poslech.

Hudební přehrávač řadí hudbu přehledně do kategorií – interpreti, alba, žánry, seznamy skladeb. Dále zobrazí samozřejmě i všechny skladby pohromadě a bude hrát podle náhodného výběru. Přehrávač má opravdu povedené funkce, mezi kterými vítám hodnocení skladeb hvězdičkami, na základě kterých pak přehrávač točí jednotlivé skladby. Palec nahoru také pro režim spánek – nastavíte si čas, za jak dlouho má být přehrávač vypnut, pak se jednoduše uložíte do postele a vychutnáte si písně, které vás uspí. Přehrávač se za daný čas vypne a nepoběží vám nevynucená hudba do uší přes noc. Ekvalizér obsahuje celkem pět stylů. Přehrávanou skladbu může uživatel ihned nastavit jako vyzvánění, tón zprávy, spuštění telefonu nebo jeho vypnutí.

FM rádio potřebuje ke spuštění připojená sluchátka, pak umí hrát samozřejmě i reproduktorem. Mezi funkce patří nahrávání stanice, zobrazení informací o názvu rádia, skladbách a ukládání stanic. LG neopomnělo ani službu instant messenger – Windows Live, Yahoo messenger. Stejně tak je bohatý výčet sociálních sítí, na které jsou přímo odkazy v menu telefonu, a to Facebook klient, Orkut, Twitter, Picasa, Flickr, MySpace.

Fotografie a videa řadí smysluplně (dle typu, jména, data) Galerie fotografií a videí, ve které si je můžete lehce prohlížet. Výrobce nahrál do telefonu jednu jedinou hru – Thomsons and Touch, a také aplikace – Opera Mini 5, Push email. Složka zábava obsahuje Music World. Z běžných a očekávaných funkcí má telefon webový prohlížeč s RSS čtečkou, vyhledávání Google, světový čas, budík, organizér (kalendář, úkoly, vyhledávač data), poznámky, záznam hlasu, nástroje (kalkulačka, převodník jednotek, stopky).

Závěr recenze LG GM360 Viewty Snap

LG GM360 Viewty Snap jsem si oblíbil už při představení výrobcem. Zmínka o tom, že půjde o jednoho z pokračovatelů modelu KU990 Viewty zapůsobila jako živá voda, nicméně realita je o něco temnější. Telefon doplácí na řadu absencí, především v podpoře rychlých dat či Wi-Fi strádá hodně, také chybějící GPS zamrzí. Fotoaparát pořizuje kvalitní snímky, nicméně rozlišení videa je nepochopitelné. Bude stačit vnější krása, zpracování a třeba podpora sociálních sítí k dobré prodeji? Podle mého názoru mu ona pověstná špetka k dobru schází, a to je velká, opravdu velká škoda.

Koupit LG GM360 Viewty Snap u autorizovaného distributora LG.

3″ WQVGA displej chybí Wi-Fi
3,5 mm konektor Jack rychlá data
5 Mpx fotoaparát nahrává QVGA video
hudební přehrávač
výdrž telefonu
design
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

133
Komentujte

avatar
65 Comment threads
68 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
82 Comment authors
LenkajanBlankateta Věratomáš Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Sigurd
Sigurd

Obstojné fotky, solidní cena, dotyk, asi jej koupím dceři.

Monika
Monika

Ahoj:) přemýšlím o pořízení tohoto telefonu ve fialové barvě tak jsem se jen chtěla zeptat zda ho někdo máte a jestli je ta fialová pěkna?:)

Luccíííí
Luccíííí

taky si ho budu brat ve fialove, kamoška ho ma .. a ta barva je opravdu nádherná :)

hanka
hanka

jojo mam ho a je pěknej

Kateřina
Kateřina

Je výborný mám ho a můžu doporučit všem :-)

Andrea
Andrea

Je pravda, že je pomalý při psaní zpráv?

Martina
Martina

Jsem s ním nadmíru spokojená!! Psaní je rychlé a lze použít T9. Doporučuji :)) a vůbec není pomalý jak se psalo.

Jana
Jana

Martino a používáte T9? Nějak nemůžu přijít na to,jak rolovat význam slova přímo v textu,nikoliv v nabízeném okénku,což je zdlouhavější, než v samsungu, který jsem měla doposud….nebo např. jen když chci z tečky udělat obyčejný vykřičník, jestli mi rozumíte, tak jak to dělaly telefony dříve – napíšete tečku,zmáčknete jednu klávesu a je z ní vykřičník….možná na to přijdu,ale zatím jsem úplně mimo….

petr1306
petr1306

Ahoj Katko mam problem jak seradit kontakty od a do z,mohla bys mi pomoci radou?

Tom
Tom

Opravdu?? Můj byl 4x v opravně.

Rexistens
Rexistens

Zdravim,
jen takova zvedavostni otazka: Kdyz odmyslim fotak, ma ten telefon neco navic oproti LG GS290 Cookie (display, prostredi, aplikace, vše mi přijde uplně stejné)? „Senzor pretaceni“ urcite taky nema, ze?
diky;)

Nikec
Nikec

Je maga dobrej…:) škoda že nemá wi-fi jinak si nemužu stěžovat..:P

Ivik
Ivik

Dobrý den. Chtěla bych poděkovat za informace o tomto telefonu, které jsem jinde nenašla. Nejvíce mne tu potěšily fotky. Mobil LG gm360 Viewty Snap dostanu k Vánocům a už se nemohudočkat :) .

A to, že telefon postrádá Wifi a GPS se dá přežít ;). Stejně bych tyto funkce asi moc nevyužívala.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V dubnu se díky benchmarku prozradil připravovaný low-endový smartphone od Samsungu. Nyní víme díky úniku víc. Prozatímní název je Samsung J260F,…

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Mobilní zobrazení