Mobilizujeme.cz

LG chystá nový smartphone s Full HD rozlišením

  |  1 komentář  |  autor:

Vcelku nedávno byl představen smartphone LG Nexus 4, který pocházel z rýsovacího prkna, jenž sdíleli LG a Google. A zdá se, že LG přinese na trh další zajímavou novinku, která se tentokrát bude snažit zahýbat segmentem tabletofonů jako je například Samsung Galaxy Note II. S čím chce LG vyrokovat?

Období ke konci roku, kdy se čeká na mobilní novinky, jenž by měly být představeny na nadcházejících veletrzích CES a MWC, je každoročně plné dohadů o tom, co jaký výrobce vydá. Většinou jsou tyto informace dost zkreslené, nepřesné nebo prostě vymyšlené.

Tentokrát máme ale vcelku zajímavé a především podložené zprávy. V LG Display oznámili, že jde do výroby nový Full HD panel nesoucí rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Z toho se dá zcela jasně odtušit, že přístroj nesoucí tento displej bude nést úhlopříčku zřejmě alespoň okolo 5 palců. Říkáte si, že to u LG není žádná novinka?

Máte pravdu, tento jihokorejský výrobce vydal přístroj tohoto rázu, s 5″ displejem, ovšem nižším rozlišením 768 x 1024 px, již před téměř dvěma lety na barcelonském MWC. Šlo o LG Optimus Vu. Tento smartphone či tabletofon, chcete-li, byl však určen výhradně pro asijský trh. Druhá generace tohoto hybridu se také z východu neroznesla moc daleko do světa, a tak by potencionální novinka mohla trošku vylepšit reputaci a expandovat.

Připravovaný přístroj má kódové označení F240K, to sice nikomu nic moc neříká, ale přesto je dobré vědět, s kým máme tu čest. Tento nový smartphone by se měl výbavou přiblížit vlajkové lodi LG Optimus G. Ponese prý čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro. A ani další parametry by neměly zůstat za očekáváním. Ovšem, pokud bude chtít LG skutečně prorazit na novém trhu s tabletofony, bude muset nabídnout něco navíc, jako například Galaxy Note II, který přidává stylus S Pen a rozsáhlé možnosti práce s ním.

Uvidíme tedy, kdy tento chystaný přístroj od LG přijde na trh. Možná se s ním setkáme ještě v letošním roce. S větší pravděpodobností ho ale přivítáme až na jednom z nadcházejících veletrhů.

zdroj: androidauthority.com

ČLÁNKY:, ,
Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

DNES  |    |  diskuze (0)

Platby „esemeskou“ za nejrůznější služby jsou mezi majiteli mobilních telefonů v České republice oblíbené. Dvě třetiny z celkového počtu plateb jsou za jízdné…

Mobilní zobrazení