Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG C320 Town – recenze oblázku s QWERTY uvnitř

  |  1 komentář  |  autor: Jindřich Srb

LG C320 Town je parťák modelu GT350 Town, který disponuje výsuvnou QWERTY klávesnicí ze spodní strany telefonu. Recenze napoví, zda si mobilní oblázek, obsahující po technické stránce QVGA displej naležato, 2 Mpx fotoaparát, 3,5 mm Jack a rychlá data HSDPA, pořídit.

LG C320 Town je levný messenger bez dotykového displeje, zato s povedenou QWERTY klávesnicí. Výrobce do něj umístil podporu sociálních sítí Facebook, Twitter, MySpace, k tomu přidal dnes už potřebná rychlá data HSDPA, do počtu pak 2 Mpx fotoaparát. V prodeji se objevuje řada barevných verzí, ovšem záleží na konkrétním trhu. V Česku lze zakoupit např. verzi C320 Town White Orange.


LG C320 Town – oficiální fotografie

Základní parametry LG C320 Town

Rozměry91 x 63 x 16.4 mm
Hmotnost106 g
DisplejTFT, rozlišení QVGA (320 x 240 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,4“
Paměť136 MB + paměťové karty microSD až 32GB
Operační systémprostředí LG
Fotoaparát2 Mpx (1600 x 1200 px), nahrávání videa s rozlišením 176 x 144 px
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, USB kabel
Cena a dostupnost2 500 Kč, od února 2011

Krátké postřehy z testování LG C320 Town

Co se nám líbilo: QWERTY klávesnice ukrytá ve výsuvné části, uspokojivá výdrž baterie, zaoblené hrany konstrukce, vůle výsuvného mechanismu, jednoduché prostředí, hudební přehrávač s ekvalizérem, sociální sítě, FM rádio s RDS.

Co se nám nelíbilo: průměrný reproduktor, lesklé plasty s ulpívající mastnotou, chybí autofocus.


Další barevné varianty telefonu, vesměs v Česku neprodávané

Obsah balení: skromnost za nízkou cenu

Telefon je prodáván v krabici, jejímž obsahem je dále nabíječka, USB kabel, návod, záruční list.

Vzhled a konstrukce: převrácený ve smyslu krásy

LG C320 Town je pohledný, značně smrštěný telefon s displejem položeným na ležato a výsuvnou konstrukcí ze spodní hrany, odkud vyjíždí plnohodnotná QWERTY klávesnice. Perleťově bílá barva konstrukce je doplňována u našeho testovaného kousku oranžovým zbarvením tlačítkové plochy QWERTY.

V ruce se telefon drží příjemně, a to v zavřeném i otevřeném stavu. Na pravém boku má telefon tlačítka k ovládání hlasitosti, na levém boku pod krytkou zapuštěný microUSB port a standardní 3,5 mm konektor Jack. Na horní hraně nalezneme otvor pro poutko, ve spodní hraně ukrytý mikrofon pod krytem.

Na zadní straně telefonu je zabudován 2 Mpx fotoaparát a jeho těsné blízkosti reproduktor pod prořezy. Další prvky bychom hledali marně. To na přední straně telefonu zaujmou kromě displeje s bočním zaoblením hlavně funkční tlačítka, kterých je zde celkem jedenáct, pokud bereme středové čtyřsměrné tlačítko se samostatným potvrzovacím středem za pět. Napravo i nalevo od něj jsou kontextová tlačítka, hovorová tlačítka, vyvolání multitaskingu a zrychlené volby.

Displej a ovládání: naležato s ukrytou QWERTY

Telefon má převrácený QVGA displej (320 x 240 px) s úhlopříčkou 2,4“, zobrazující 262 tisíc barev. Jas lze upravit pouze manuálně v nastavení. Líbí se mi kvalita displeje, pozorovací úhly a poměrně pevně vypadající sklíčko displeje, i když se nejedná třeba o technologii Gorilla Glass. Ohledně displeje lze v nastavení dále měnit domovskou obrazovku, téma, styl menu (tabulka, seznam), písmo, dobu podsvícení, uvítací zprávu a dále jiné obrazovky (hovor, spuštění, vypnutí).

Ovládání tlačítky pod displejem je bezproblémové, stejně tak psaní na QWERTY klávesnici se čtyřmi řadami tlačítek. Klávesnice je skvěle podsvětlená, má logicky uskupené číslice uprostřed a speciální tlačítka vedoucí okamžitě do zpráv či fotoaparátu. Oblá miniaturní tlačítka se stlačují bez přehmatů

Baterie a výdrž: nenechá ve štychu

Zadní kryt sejmeme směrem k dolní hraně. Pod ním se ukrývá baterie a samostatně přístupný slot na microSD kartu. Tu bohužel telefon neobsahuje. Baterie má kapacitu 900 mAh a dle výrobce s ní telefon vydrží v pohotovostním režimu až 300 hodin, zhruba 3 hodiny 20 minut při volání. Telefon nám v redakčním testu vydržel klidně i týden, a to jsme s ním denně uskutečnili několik minutových hovorů a přijali zhruba dvacet SMS zpráv, do toho krátce zabrousili na internet. Parádní výdrž.

Prostředí telefonu: LG v novém převleku

U telefonu v cenové kategorii kolem tří tisíc korun jsme očekávali, že výrobce zvolí své osvědčené prostředí S-Class. Domovská obrazovka zobrazuje dle volby hodiny, kalendář či funkční klávesy. Pro vstup do menu slouží středové tlačítko. Menu sestává z matice 4 x 3 ikon, smysluplně rozestavěných. Prostředí na mě působilo svěžím dojmem především po zvolení tématu tmavomodrá. Rychlost procházení menu, spouštění aplikací a práce s telefonem byla relevantní.

Vnitřní paměť telefonu, využitelná, činí zhruba 136 MB. Navýšíme ji paměťovou microSD kartou v maximální výši 32GB. Námi testovaný model měl verzi softwaru LGC320 V10a, hardwaru LGC320 1.0. Případné aktualizace telefonu nejsou příliš očekávané.

Telefonování a zprávy: klasika s neměnnou tváří

Telefonní seznam se skládá z položek můj profil, do něhož si vyplníte vlastní kontaktní údaje včetně fotografie, pěti skupin s možností vytvářet další, a kontaktů řazených dle abecedy od A do Z nebo opačně. Do telefonu se vejde celkem 1000 kontaktů. Nechybí rychlé volby pod číslovkami 1-9. Snadné nalezení kontaktu podtrhuje vyhledávací panel.

SMS zprávy se stejně jako nepřijaté hovory zobrazují na domovské obrazovce, odkud do nich lze okamžitě přejít jedním stiskem středové klávesy. Zprávy mají zobrazení klasické nebo formou konverzací, kdy se od téhož čísla zobrazují zprávy do jedné složky, což je mnohdy přehlednější. Při psaní pomohou Emotikony, šablony s různými omluvami a Moje složky (odesílané SMS zprávy jsou přímo řazeny do předdefinovaných složek). Na klávesnici se mi psalo opravdu dobře, bez překlepů. Editor umožňoval i vkládání multimediálního obsahu (MMS) do hodnoty 300 kB.

Emailový klient se tváří přátelsky a po zadání přihlašovacích údajů se lehce spojí s vaším emailem, aby následně mohl provádět aktualizace vaší schránky (manuálně, frekvence, push) a doručovat do tel. vždy včas nové emaily, na které můžete ihned reagovat, vytvářet nové atd. Velikost emailu je omezena včetně příloh na 2048 kB. Součástí emailů může být předem nastavený podpis.

Fotoaparát: 2 Mpx sniper

Fotoaparát pořizuje fotografie v maximální velikosti 2 Mpx (1600 x 1200 px) a video v rozlišení 176 x 144 px, 15 snímků/s. Chybí autofocus. V nastavení jsou volby – rozlišení, efektu, režimu (normální, série snímků, rámeček), vyvážení bílé, nočního režimu, časovače, paměti, zvuku závěrky a kvality fotografií. Fotoaparát či videokamera lze spustit samostatně přímo z položky v menu, případně přepínat v režimu fotoaparátu.

Kvalita fotografií není nikterak úchvatná, takže bych fotoaparát doporučil na krajní využití v momentech, kdy po ruce nemáte klasický foťák. Pro zachycení obličeje do kontaktů či momentky však fotoaparát dostačí.

Zkušební fotografie – LG C320 Town

Multimédia a sociální sítě: každému něco nabídne

Messenger C320 Town se zaměřuje především na snadné a každodenní psaní zpráv, a to nejen skrze klasické SMS, ale i sociální sítě. K tomu je v telefonu předinstalována souhrnná aplikace SNS (Social Network Client), která slouží jako rozcestník k Faceboku, MySpace a Twitteru.

Hudební přehrávač má menu tvořené ze složek Neposledy přehraná skladba, Všechny skladby, Moje seznamy skladeb, Interpreti, Alba, Žánry a Promíchat všechny skladby. U spuštěné skladby se zobrazují základní údaje včetně obalu alba, pokud to daná skladba má v sobě obsaženo. Možnosti jako náhodné přehrávání, opakování a ekvalizér jsou pak mezi volbami. Měnit lze také vzhled přehrávače, skladby odesílat či nastavovat jako vyzvánění.

FM rádio funguje po připojení sluchátek, má funkci RDS, hraje ve sluchátkách nebo po přepnutí v reproduktoru. Stanice lze automaticky vyhledat nebo zadat manuálně. Rádio si nalezené kanály pamatuje. Nenalezl jsem pouze funkci AF pro automatické vyhledání lepší frekvence rádia.

Abyste s telefonem neztráceli volné chvíle nudou, jsou pro vás připraveny tři hry – Diamond Twister Demo, Bubble Bash 2 Demo a BrainChallenge3: Think Again Demo. Všechny tedy jsou jen v demo verzi.

Organizační a datové funkce: organizace funguje

Telefon podporuje rychlá data HSDPA (až 3,6 MB/s), která jsou spolu s GPRS a EDGE pro přenos dat přes operátora. Bezdrátový přenos je možný přes Bluetooth 2.1 s A2DP profilem. S počítačem telefon spojíme přes microUSB. Pro sluchátka je připraven standardní 3,5 mm konektor Jack.

Mezi nástroji telefonu má své místo organizér, budík, kalkulačka, záznam hlasu, stopky, převodník jednotek a světový čas. Výrobce nainstaloval do telefonu i Operu Mini 5 a Windows Live Messenger. Webové stránky můžete prohlížet standardním prohlížečem od LG, nebo Operou Mini 5. První jmenovaný má i RSS čtečku, obsaženou přímo v sobě, Opera Mini 5 zas výrazně šetří data.

Závěr recenze LG C320 Town

Levný messengerový počin LG C320 Town si své místo na trhu najde poměrně snadno, jelikož na první pohled upoutá, osloví zájemce pečlivě zpracovanou QWERTY klávesnicí a běžnými funkcemi dnešních telefonů. Výrobce sice vsadil na osvědčené prostředí ze své dílny, ale to na možnostech telefonu neubírá. Stále existuje kopec Java aplikací, které do telefonu snadno nainstalujete. Hudební přehrávač, sociální sítě či webový prohlížeč jsou jen výčtem nejdůležitějších předností telefonu. Cena někde na úrovni 2500 Kč zcela odpovídá a dá se očekávat, že ještě časem nepatrně klesne.

QWERTY lesklé plasty
výdrž reproduktor
sociální sítě autofocus
3,5 mm Jack
HSDPA
ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dimitrina Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Dimitrina
Dimitrina

davam porachka za LG C 320

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Samsung Galaxy S10 připomíná desáté výročí vlajkové řady smartphonů jihokorejského výrobce. Takže byste asi čekali, že půjde o první…

Shazam již patří pod Apple. Jaké proběhnou změny?

Shazam již patří pod Apple. Jaké proběhnou změny?

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Na Vánoce to bude rok, co Apple oznámil koupi hudební aplikace Shazam. Nyní je akvizice u konce a Shazam…

Mobilní zobrazení