Mobilizujeme.cz

Levný bratříček Nexusu 7 přijde již brzy

  |  2 komentáře  |  autor:

Předveletrhové šílenství nás téměř každodenně zaplavuje nespočtem dohadů a spekulací o tom, co jaký výrobce přinese, už to začíná být trochu unavující. Neuděláme vám tedy radost, když budeme znovu spekulovat. Tentokrát bude řeč o Asusu a jeho novém levném tabletu. 

Tento Tchaj-wanský výrobce údajně připravuje nový přístroj, který by se měl stát levnějším a hůře vybaveným bratříčkem Nexusu 7. O tomto přístroji jsme již dříve informovali, nyní však přichází nové informace, o které se prostě musíme podělit.

Kódové označení tohoto přístroje je ME 172V. Aby se jeho cena stlačila co nejníže, předpokládá se, že výkon spolu s taktem půjdou dolů do střední třídy. Některé zdroje uvádějí, že takt čipu, jenž by měl pulsovat v nitru tohoto tabletu, činí pouhých 800 MHz. Předpokládáme ale, že 1 GHz je reálnější varianta. Ať už bude procesor jakýkoliv, doplní ho operační paměť 1 GB RAM.

nexus-7

Co se zobrazovače týče, nabídne 7 palců velkou úhlopříčku, jenž disponuje rozlišením 1024 na 600 pixelů. Na zadní straně nepotkáme žádný fotoaparát. Vpředu se ale už setkáme s 1 Mpx kamerkou pro videohovory. Konektivita je standardní, můžeme se těšit na výstup microUSB, 3,5 mm jack, Bluetooth a Wi-Fi. S podporou sítí 3G se bohužel nepočítá, zdroje se však zmiňují o existenci modelu, který toto umožní.

Cena tohoto přístroje by se měla pohybovat okolo 225 dolarů, což za tuto výbavu není zrovna nejlepší cena. Mohli bychom si rozhodně představit cenovku o pár desítek dolarů nižší. Uvidíme tedy, kdy a za jakých podmínek novinka přijde.

zdroj: androidauthority.com

ČLÁNKY:, ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

VČERA  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení