Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Lenovo uvádí šest nových zařízení do svého portfolia – od telefonů po tablety (aktualizováno)

  |  1 komentář  |  autor: David Kovařík

Společnost Lenovo uspořádala v Pekingu akci ku příležitosti představení nových zařízení do svého portfolia. Jedná se o dva tablety, telefon a zařízení na půli cesty mezi tabletem a telefonem – v současnosti často nazývané také „tabletofon“. Všechny pohání operační systém  Android.

Společnost Lenovo, známá především díky kvalitním výrobkům ze světa osobních počítačů, v úterý 29. listopadu představila na firemní události v Pekingu nové produkty, které budou využívat operační systém Android. Jedná se celkem o čtyři zařízení včetně dvou tabletů.

(Aktualizováno 9. ledna 2012) Na probíhajícím veletrhu CES v americkém Las Vegas se v showroomu firmy Lenovo detailněji představil smartphone Lenovo S2, který (naštěstí) vypouští ze svého názvu původní přídomek LePhone. O modelu S2 jsme vás informovali již na začátku prosince a v těchto dnech byl tedy oficiálně zařazen do portfolia tohoto výrobního giganta. Původně odhadované technické specifikace se potvrdily a najdete je níže v původním článku.

Tento sympatický telefon vyšší střední třídy se již velmi brzy začne prodávat na čínském trhu. O jeho dostupnosti ani ceně pro ostatní světové trhy se bohužel Lenovo prozatím nezmiňuje. Stejně tak nepadlo ani slovo o případné aktualizaci na nejnovější verzi Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

(1. prosince) Pouhé dva dny po prezentaci nové řady zařízení nás Lenovo překvapuje dvěma novými produkty. Lenovo LePhone S760 je smartphone vyšší střední třídy s AMOLED displejem o úhlopříčce 3,7″ a rozlišením pravděpodobně 800 x 480 px. Další specifikace zahrnují jednojádrový procesor Scorpion, 512 MB RAM, či dvojici kamer – 1,3 a 5 Mpx s LED diodou. Na telefonu běží operační systém Android 2.3.


Lenovo LePhone S760

O poznání zajímavěji se jeví druhý model Lenovo LePhone K2, který spadá do kategorie high-end zařízení. Telefonu vévodí 4,3″ IPS displej, prozatím neznámého rozlišení. Vysněný HD displej (1280 x 720 px) je však spíše jen zbožné přání. Uvnitř telefonu nalezneme dvoujádrový čip Qualcomm MSM 8260, taktovaný na frekvenci 1,5 GHz, či operační paměť o velikost 1GB RAM. Fotoaparát obsažený v telefonu zvládne snímky o maximálním rozlišení 8 Mpx, včetně natáčení videa v rozlišení HD 1080p. I pro tentokrát zvolil výrobce Android – konkrétně verzi 2.3.5.


Lenovo LePhone K2

Začněme od nejmenšího z nich – mobilního telefonu Lenovo LePhone S2. Ten nabídne 3,8″ dotykový displej s WVGA (800 x 480 px) rozlišením. O chod systému se postará jednojádrový procesor Qualcomm MSM8255 Snapdragon s taktem jádra 1,4 GHz. LePhone S2 bude nabízen ve dvou variantách – verze s 512 MB RAM a 8 GB pamětí, nebo 1 GB RAM a 16 GB pamětí. Ani jedna z variant však nenabídne slot pro paměťové karty.

Fotografování zajistí 8 Mpx fotoaparát, který zároveň dokáže pořídit video o rozlišení HD 720p. O přisvětlovací diodě se výrobce nezmiňuje. Mezi zajímavé funkce patří  speciální dotyková plocha pod displejem, která bude sloužit k ovládání grafické nadstavby systému Android 2.3.4. Zajímavě zní také úložný 200 GB cloud prostor pro každého majitele. Rozměry telefonu jsou 122 x 60 x 10,9 mm, hmotnost 120 gramů. Základní cena byla stanovena na 470 USD, tedy zhruba 9000 Kč.

  
Lenovo LePhone S2

Větším bráškou je model s označením Lenovo LePad S2005. Lépe řečeno, jde o pořádného bratra. S displejem o úhlopříčce 5″ se již jedná o model na hranici mezi mobilním telefonem a tabletem. Displej bude jedním z hlavních lákadel telefonu, nabídne totiž technologii LPTS , která se pyšní vysokým kontrastem (až 1500:1) a věrnějšími barvami při pozorovacích úhlech 176 stupňů v obou směrech. Bohužel však nabídne stejné rozlišení, jako jeho menší sourozenec – tedy pouze 800 x 480 px, což by se při použité úhlopříčce v dnešní době již mohlo zdát málo. Dalším lákadlem jistě bude dvoujádrový 1,2 GHz procesor Scorpion, který pohodlně zvládne chod systému Android 2.3.5, včetně 1 GB paměti RAM.

LePad S2005 nabídne rovnou dvě kamery – přední s rozlišením 1,3 Mpx a zadní s rozlišení 5 Mpx – včetně přisvětlovací LED diody a možnosti natáčení videa v rozlišení HD 1080p. Příjemným překvapením je microHDMI port, který bude společně s microUSB zajišťovat konektivitu „tabletofonu“. Kapacita baterie činí 1680 mAh. Tloušťka telefonu nepřesáhne hranici 10 mm, s hmotností 198 gramů. Cena zařízení není prozatím známá.

   
Lenovo LePad S2005

Další představená zařízení lze již zařadit mezi plnohodnotné tablety. Lenovo LePad S2007 LePad S2010 mají společný operační systém Android 3.2 Honeycomb, dvoujádrový Snapdragon Scorpion čipset s taktem 1,5 GHz a 1 GB RAM. Stejné jsou také použité fotoaparáty – přední 1,3 Mpx, zadní 8 Mpx včetně LED diody pro nasvícení scény.

   
Lenovo LePad S2007

LePad S2007 ponese 7″, S2010 pak 10″ displej, oba s technologií IPS, rozlišením 1280 x 800 px a kontrastem 1500:1. První jmenovaný má hmotnost 360 g a 3780 mAh baterii, větší z dvojice pak 670 g a 7560 mAh baterii. Tloušťka obou zařízení by neměla přesáhnout 10 mm. Cena ani dostupnost zatím není známá. Jediné, co víme, je přislíbení pozdější aktualizace na Android 4.0.

   
Lenovo LePad S2010

Co se týče dostupnosti na českém trhu, o žádném z nových zařízení nemáme bližší zprávy. V případě nových informací vás však budeme co nejdříve informovat.

ČLÁNKY:, , , ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení