Mobilizujeme.cz

Lenovo S60: Další pokus o ultralevný iPhone

  |  17 komentářů  |  autor:

Lenovo už letos jeden kousek, který se pokouší vytěžit maximum na podobnosti se známým jablečným telefonem, představilo. Po vybavenějším modelu Lenovo S90 ale nyní přichází také levnější a odlehčenější varianta Lenovo S60, za kterou nedáte ani 6 tisíc korun.

Aktuální cena Lenovo S60: (zdroj: Heureka.cz)

Lenovo S60 nabízí 5 palcový displej s HD rozlišením 1 280 × 720 pixelů, výkon má zajistit 64 bitový 4 jádrový procesor Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz. K tomu je třeba připočíst operační paměť 2 GB RAM nebo baterii s (na svou třídu) mírně podprůměrnou kapacitou 2150 mAh.

Dopředu směřuje 5 megapixelová kamerka, dozadu pak fotoaparát s 13 megapixelovým snímačem. Uživatelská paměť nabízí pouhých 8 GB prostoru, lze ji však doplnit díky integrovanému slotu na microSD karty. Telefon navíc nabízí technologii dual SIM a nechybí ani LTE sítě (800, 1800, 2100 a 2600 MHz, zkrátka přijdou jen uživatelé Vodafonu, který nejvíce podporuje pásmo 900 MHz).

Po designové stránce je Lenovo S60 nápadně podobné iPhonu od Applu, je to něco na způsob plastového iPhonu 5C a nového většího iPhonu 6. Zařízení je navíc velice tenké (7,7 mm) a také relativně lehké (128 gramů).

Zklamáním je zatím jen absence nového Androidu Lollipop. Než přijde aktualizace, budou se muset uživatelé smířit s postarším Androidem 4.4 KitKat doplněným o vlastní rozhraní Lenovo UI 2.0.

ČLÁNKY:, ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení