Mobilizujeme.cz

Lenovo rozšiřuje své potrfolio o tři nové dual SIM smartphony

  |  2 komentáře  |  autor:

Kromě špičkového modelu Vibe Z představilo čínské Lenovo také tři další přístroje – 6 palcový phablet a dva telefony o úhlopříčce 5, respektive 4,7 palců. Všechny spadají svou cenou do střední třídy.

Lenovo-S930u Lenovo-S930a

Nejvýše postaveným je model Lenovo S930. Jedná se o 6″ dual SIM phablet s HD rozlišením, díky čemuž činí jemnost displeje „jen“ 245 ppi. Ač to vypadá, že je rámeček z kovu, jedná se pouze o jeho imitaci z plastu (nebo chcete-li, tak z polykarbonátu).

O výkon se stará čtyřjádro MT6582 od MediaTeku s taktem 1,3 GHz na jádro. Jedná se o úspornější technologii Cortex-A7, výkonem se tudíž se špičkou měřit nemůže. Hodnota paměti RAM činí 1 GB, vnitřní úložitě pak disponuje kapacitou 8 GB. Nechybí možnost rozšíření pomocí microSD karet.

Na zádech nalezneme 8 megapixelový fotoaparát s LED diodou, z druhé strany pak 1,8 Mpx kamerku bez autofocusu na videohovory. Z dalších běžných technologií nechybí Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS či FM rádio. Velký displej si žádá také velkou baterii – ta má kapacitu 3 000 mAh.

Model S930 je označován jako „multimediální hračka“. To například znamená, že podobně jako HTC One disponuje i tento přístroj stereoreprodkutory.

Cena byla stanovena na 319 amerických dolarů, což činí v přepočtu bez dalších nákladů něco pod 6 500 korun. Za tuto cenu se jedná určitě o zajímavou alternativu pro ty, kdož chtějí velký displej, nepotřebují maximální výkon a nemají peníze (nebo se jim je nechce dávat) na modely jako Note 3 či Xperia Z Ultra.

Lenovo-S650 Lenovo-S650

Druhým představeným kouskem je 4,7″ opět dual SIM telefon s označením Lenovo S650. Ten se ve většině parametrů neliší od svého velkého bratříčka. Kde se ovšem změna odehrála, je změna rozlišení. To kleslo na hodnotu qHD (960 x 540), což také znamená, že se snížila i jemnost displeje – u modelu S650 činí 235 ppi.

Vnitřnosti jsou takřka na chlup stejné – čipset MediaTek MT6582, 1 GB operační paměti RAM, vnitřní úložiště o kapacitě 8 GB, podpora paměťových karet zůstala. Stejný je i zadní, 8 megapixelový fotoaparát. Přední kamerka však disponuje pouze 0,3 megapixely. Kapacita baterie klesla o třetinu, činí tedy 2 000 miliampérhodin.

Spolu s rozlišením a velikostí displeje výrazně poklesla také cena, a to na 229 dolarů, tedy asi 4 600 Kč. To je za takto vybavený telefon rozhodně rozumná částka.

Lenovo-A859x Lenovo-A859

Posledním, a také nejníže postaveným smartphonem, je model Lenovo A859, „překvapivě“ s podporou dvou SIM karet. Displej se nám opět trochu zvětšil, jeho úhlopříčka činí 5 palců. Spolu s ní se zvýšilo také rozlišení – to se zastavilo na hodnotě HD, tedy 1280 x 720 obrazových bodů. Stejně jako u předchozích modelů se jedná o technologii IPS – na kvalitě by se tedy šetřit nemělo.

Vnitřnosti jsou – jak jinak – stejné. Čtyřjádro MT6582 od MediaTeku, 1 gigabajt paměti RAM, 8 GB interního úložiště a podpora microSD karet k jeho rozšíření. Vzadu opět 8 Mpx fotoaparát, na přední straně pak 1,6 Mpx kamerka pro videohovory. Baterie se oproti modelu S650 trochu navýšila na 2 250 mAh.

Mohou však panovat obavy, že si oba modely budou vzájemně konkurovat. Cena je totiž skoro stejná – snížila se „jen“ o deset dolarů – ta je tedy dolarů 219. V korunách ušetříte 2 sta oproti modelu S650, vyjde vás tedy na 4 600 Kč, samozřejmě ovšem bez připočtení dalších nákladů.

Všechny modely se budou prodávat „v zemích, kde Lenovo prodává své smartphony“, to znamená hlavně v asijských zemích. Dostanou-li se i k nám do České republiky, je prozatím nejasné.

zdroj: PhoneArena, Engadget

ČLÁNKY:, , , , , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  diskuze (1)

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení