Mobilizujeme.cz

Lenovo představilo vymakané Yoga tablety a 2v1 počítače

  |  komentovat  |  autor:

Veletrh IFA oficiálně začíná až zítra, ale společnost Lenovo již s předstihem (stejně jako jiné firmy) novinářům představila čtveřici zajímavých zařízení. Jde o kombinaci tabletů a 2v1 notebooků, které pohání Android nebo Windows 10. Konkrétně se jedná o Lenovo Yoga Book, the Yoga 910, Miix 410 a Yoga Tab 3 Plus.

Lenovo Yoga Book

Lenovo Yoga Book je něco mezi notebookem a tabletem. Nabízí relativně kompaktní, tenký a lehký design, na který jsme zvyklí u tabletu. Ovšem k tomu tabletu je ještě připnutá klávesnice. Ta je uchycená pomocí speciálního kloubu, který umožňuje displeji otáčet se o 360°, může být tedy umístěn do jakékoliv pozice, či být využíván jako tablet. Celé zařízení váží 690 gramů a s tloušťkou 9,6 mm ho nebude nepříjemné držet pouze v jedné ruce.

Yoga Book nabízí 10,1“ Full HD displej, procesor Intel Atom x5, 4 GB RAM a slušných 64 GB vnitřního úložiště, které je dále rozšiřitelné pomocí microSD karet až do velikosti 128 GB. Toto úložiště můžete, mimo jiné, zaplnit fotkami z 2 Mpx předního nebo 8 Mpx zadního fotoaparátu. O bohatou výdrž se postará 8 500 mAh baterie.

Nejzajímavější částí na Yoga Booku je Halo klávesnice, jedná se o kapacitní plochu (stejně jako u mobilních displejů), na které se rozsvítí tlačítka pouze, když je potřebujete. Psaní na takové klávesnici bude jistě vyžadovat chvíli zvykání si, ale její potenciál za to stojí. Jde například o šikovnou funkci, kdy na kapacitní klávesnici položíte papír a jak na něj budete kreslit/psát, tak Yoga Book bude automaticky váš výtvor digitalizovat a přenášet na displej.

Po softwarové stránce bude Lenovo Yoga Book dostupný ve verzi s Androidem 6.0 nebo Windows 10, po designové ho bude možné zakoupit ve zlaté a šedostříbrné barvě.

Lenovo Yoga 910

Lenovo Yoga 910 je nejnovějším přístrojem v sérii ultrabooků. Tento elegantní, kompaktní notebook zdobí krásná celokovová konstrukce, navíc je dodáván s velmi úzkými rámečky kolem displeje, jež celý vzhled dokonale podtrhuje. Yoga 910 má stejný speciální kloub, jako výše zmíněný Yoga Book, zvaný Watchband, který umožňuje displeji otáčet se o 360°.

Pokud jde o parametry, Yoga 910 bude dostupný v několika variantách. Displej s úhlopříčkou 13,9“ nabídne rozlišení buď 1920 x 1080 nebo 3840 x 2160. nejvýkonnější varianta bude disponovat procesor sedmé generace i7, až 16 GB RAM a 1TB SSD úložištěm. Audio mají na starost 2 JBL reproduktory, které přijdou vhod například při sledování seriálů, či poslechu hudby. Baterie je dimenzována na 10,5 hodin pro UHD rozlišení a 15,5 pro Full HD.

Lenovo Yoga 910 navíc disponuje čtečkou otisků prstů a přijde na trh v šedostříbrné a stříbrné variantě.

Lenovo Miix 510

Lenovo Miix 510 je přímý konkurent Surface Pro od Microsoftu. Tento tablet je vybaven nasazovací klávesnicí, která v zavřeném stavu slouží jako obal zařízení. Co se týče specifikací, opět je možné si vybrat rovnou z několika variant. Tou nejvýkonnější je i7 procesor šesté generace, až 8 GB RAM a 1TB SSD úložiště. Displej nabízí úhlopříčku 12,2“ a Full HD rozlišení, baterie by měla vydržet přes 15 hodin.

Zařízení bude dostupné s aktivním stylusem. Lenovo Miix 510 je možné používat pouze jako tablet, kdy malý kloub na zadní straně poslouží k podepření zařízení ve třech různých úhlech. Miix 510 poběží na Windows 10 a prozatím je dostupný pouze v jedné barvě – platinově stříbrné.

Yoga Tab 3 Plus

Notoricky známý tablet od společnosti Lenovo přichází s přízviskem Plus, jež naznačuje určité zlepšení oproti předchozí verzi. Lenovo vychvaluje Yogu Tab 3 jako ideálního společníka pro konzumaci obsahu. Proto není divu, že Lenovo osadilo Tab 3 Plus 10,1“ displejem s Quad HD rozlišením a čtyřmi dopředu mířícími JBL reproduktory.

Pod kapotou nalezneme dostatečně výkonný Snapdragon 652 od společnosti Qualcomm, doplněný o Adreno 510, 3 GB RAM, 32GB vnitřní úložiště, které je dále rozšiřitelné pomocí microSD karet. Tablet nabízí i 13 Mpx zadní fotoaparát a 5 Mpx přední selfie kameru. To vše je napájeno z baterie s úctyhodnou kapacitou 9 300 mAh.

Stejně jako jeho předchůdci i Yoga Tab 3 Plus přichází se stojánkem na zadní straně, který umožní postavit tablet do několika úhlů. Celé zařízení je vyrobeno z kovu a plastu a navíc se může pochlubit vyšší odolností s certifikací IP52.

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Recenze: chytré hodinky od Kronaby jsou opravdu výjimečné

Recenze: chytré hodinky od Kronaby jsou opravdu výjimečné

DNES  |    |  diskuze (0)

Švédové vyrobili neobyčejně povedené hodinky pro 21. století. Jsou napůl chytré, mají luxusní vzhled včetně voděodolného těla, a nabité vydrží…

V iOS 11 je prý zvuk pro oznámení bezdrátového nabíjení

V iOS 11 je prý zvuk pro oznámení bezdrátového nabíjení

DNES  |    |  diskuze (0)

Otevřená beta nového iOS 11 je venku velmi krátce, i to ale stačilo k tomu, aby se v ní začali…

Trvalo to, ale už i Samsung přišel na chuť duálním fotoaparátům

Trvalo to, ale už i Samsung přišel na chuť duálním fotoaparátům

DNES  |    |  3 komentáře

Huawei, Apple a také mnoho dalších výrobců už své smartphony s moderním duálním fotoaparátem nějakou dobu nabízí. Jenže v Samsungu…

Mobilní zobrazení