Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Lenovo a Motorola – povedená dvojka

  |  komentovat  |  autor: sponzorovaný obsah

O tom, že značky Lenovo a Motorola splynuly hlavně se smartphony v jeden celek, už víme. Jak ale splynutí ve výsledku dopadlo, jaké jsou jejich telefony Lenovo Moto? V jaké se prodávají cenové kategorii a má smysl se o ně blíže zajímat? Odpověď jistě už znáte, protože kdyby nestály za nic, nevznikal by tento text.

Systém postavený na čistém Androidu

Operačním systémem je v telefonech Lenovo Moto samozřejmě Android. Stojí však za pozornost, protože vždy o Androidy takřka nejnovější (v závislosti na datu vypuštění modelu na trh). Ale hlavně: jde o Androidy čisté. Lenovo si do nich přidává jen minimum vlastního softwaru, který (až jej poznáte, tak uznáte, že ano) napomáhá uživateli v efektivním využití telefonu i bez nutnosti hrabat se v displeji.

Když si Lenovo Moto koupíte, rozjede se vám telefon, který není obtěžkaným zbytečným bloatwarem – a to ani přes celkem nízkou cenu telefonu. O příznivých cenách Lenovo Moto telefonů vás může přesvědčit například Planeo elektro leták. Dobře funkční a pro běžného uživatele zcela dostačující, přitom designově velmi povedené Moto E4 pořídíte již od tří tisíc.

Slušná výdrž baterie

Lenovo Moto si dává záležet i na výdrži baterie ve svých zařízeních. Rozhodně se vám nestane, že byste při běžném provozu museli dobíjet denně. Lenovo Moto vždycky nabídne základní a také plusovou verzi jednoho modelu (například Moto G5s a Moto G5s PLUS).

Plusová varianta bývá postavená na vyšší řadě doplňků nebo i procesoru, jejichž výsledným efektem je mimo jiné i delší výdrž baterie na jedno nabití, než u základní varianty stejné modelové řady. Proto pokud hledáte telefon a priori s delší výdrží, prohlédněte si zejména plusové varianty tak, jak je nabídne i Datart.

Vynikající zvuk

Mistrem v přehrávání hudby z reproduktorů telefonu je telefon Lenovo Moto G5s. Překvapivě je jeho zvuk mnohem lepší, probarvenější a přirozenější než ten, který nabízí vyšší model plusové varianty. Hudba se z mobilního telefonu a bez sluchátek dá poslouchat málokdy.

Většinou se z mobilů totiž linou plechové tóny postrádající jakékoliv basy, o probarvenosti tónů ani nemluvě. U modelu Moto G5s se podařilo tenhle zvyk narušit. Takže kdo chce poslouchat rádio, hudbu, sledovat film přímo v mobilu a bez sluchátek, prohlédněte si občas Alza.cz leták, jestli není Moto G5s zrovna v zajímavější nabídce.

Super prostorové fotky

Pokud si chcete uchovat své vzpomínky na fotkách tak prostorových, jak je v současnosti s výbavou malého telefonu jen možné, případně chcete své okolí oslnit fotkami, které rozhodně nebudou tuctové, prohlédněte si telefon Moto G5s PLUS. Ve výbavě má totiž dvě čočky fotoaparátu, které jsou v podstavení lidských očí v obličeji. Aby byl efekt dokonalý, je pod každou čočkou blesk v jiné barvě.

K tomu přidejte ideální kapacitu ve výši 13 Mpx a máta zajištěn dokonalý zážitek z vašich fotek. Má to však jedno omezení – hloubka se dobře projeví na focených objektech, které od mobilu nebudou dál než dva metry.

Pokud chcete fotky co nejvíce ostré, není potřeba se stát zkušeným fotografem. S Moto Z, který obsahuje optický stabilizátor obrazu a laserové automatické ostření, se vám to povede i bez větších předchozích zkušeností, navíc v jakémkoliv osvětlení.

Pohybové povely

Moto telefony jsou vybaveny skupinou tzv. Povelů Moto. A je třeba zdůraznit, že jde o povely, které vám usnadní a hlavně urychlí běžné použití telefonu. Jde o snadno zapamatovatelné a hlavně jednoduché pohyby s telefonem, díky kterým bleskurychle uděláte to, co potřebujete.

Chcete fotit? Dvakrát telefon přetočte (překlopte). Chcete ztišit telefon, aby vás nikdo nerušil? Jen jej otočte displejem dolů. Telefon zvoní a vy jej teď nemůžete vzít a chcete, aby se vyzvánění rychle ztišilo? Tak telefon jen zdvihněte. Potřebujete si na něco posvítit? Tak telefonem zatřeste. Chcete na displeji více místa? Zapněte si navigaci jedním tlačítkem – čtečkou otisků prstů, která je pod displejem.

Jen tak se nerozbijí

Velkou výhodou telefonů Moto je jejich fyzická odolnost. Nižší řady jsou sice vyrobeny v kombinaci kovu, plastu a skla, ale u řady vyšších už najdete jen kov a sklo. Takže pokud hledáte parťáka s dobrou výdrží a hlavně s vysokou odolností proti nárazům a poškrábání, poohlédněte se mezi telefony Moto. Nebudete litovat. A navíc, není potřeba do nich investovat vysoké částky. I přes svou kvalitu a výhody se řadí mezi levnější.

A co moduly? Ty potěší dvojnásob

Lenovo asi před rokem nabídlo systém modulů Moto Mods pro své mobilní telefony řady Z. Moduly fungují velmi jednoduše a rychle, na telefonech drží pevně a velkou měrou rozšiřují jejich možné použití. Na zádech telefonu se nachází 16 pinů. A přídavné moduly drží k zařízení trojice magnetů. Použijete je pro focení, promítání, hovory i dobíjení baterie.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení