Mobilizujeme.cz

Kyocera chystá dva nové Androidí smartphony Hydro a Rise

  |  komentovat  |  autor:

Společnost Kyocera představila dvojici smartphonů běžících na operačním systému Android. Svoji výbavou spadají do dnešního průměru, jeden z modelů se však odlišuje plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a druhý zvýšenou odolností vůči vodě. Ani s jedním se však bohužel v Evropě nesetkáme, telefony existují pouze v CDMA verzi a jsou určené pro americký trh.

Přestože Kyocera nepatří mezi klasické výrobce mobilních telefonů, a už vůbec ne v našich končinách, společnost uvedla dvojici nových smartphonů – Kyocera Hydro a Rise. Ty běží na nejnovější verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Přestože svoji hardwarovou výbavou spadají do dnešního průměru, několik odlišností, kterými budou nad ostatními modely vyčnívat, se přece jen najde.

Kyocera Hydro je telefon s rozměry 115 x 62 x 12,8 mm, jehož přední stranu zabírá displej o úhlopříčce 3,5″. Ten je vyroben technologií IPS a má rozlišení 480 x 320 obrazových bodů. O chod systému se postará 1 GHz procesor, jenž je součástí čipové sady Qualcomm MSM8655 Snapdragon. Operační paměť má hodnotu 512 MB, uživatelská paměť pak 2 GB. Další výbavu tvoří 3,2 Mpx fotoaparát na zadní straně přístroje, 1,5 Ah akumulátor a obvyklá konektivita čítající microUSB, Wi-Fi, GPS či Bluetooth. Hmotnost zařízení je rovných 120 gramů a v balení s ním bude dodávaná 2 GB paměťová karta typu microSD. Telefon vybočuje z řady certifikací IP57, která mu zajišťuje voděodolnost až do jednoho metru pod hladinou po dobu 30 minut.


Kyocera Hydro

Kyocera Rise touto certifikací sice nedisponuje, na druhou stranu však nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici, která je v daném segmentu čím dál větší raritou. Oba modely se navíc liší rozměry a hmotností. Model Rise v kapse zabere místo čítající 113 x 60,5 x 14,3 mm při hmotnosti 157 gramů. Co se týče ostatních hardwarových parametrů, pak jsou oba modely naprosto totožné.


Kyocera Rise

Jak již bylo řečeno, oba přístroje se budou vyrábět v CDMA verzi výhradně pro trh USA, kde by se měly objevit v druhé polovině tohoto roku. O případné GSM verzi určené pro ostatní světové trhy nemáme, stejně jako o předpokládané ceně, žádné podrobné informace.

zdroj: GSMArena, The Verge

ČLÁNKY:, , ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení