Mobilizujeme.cz

Kuriózní telefony #3: Telefon ze skla, inspirace plážemi či tělesný monitoring

  |  1 komentář  |  autor:

Další díl je zde. Přinese opět nálož kuriózních telefonů, opět ale pouze konceptů. U některých bychom jistě byli rádi, kdyby existovaly. Některé technologie jsou revoluční, naopak některé designy jsou absurdní, tak to ale u konceptů bývá.

Nezvykle vysouvací mobil: DYA Phone

Tento koncept je zajímavý především po designové stránce. Autorem je Aran Mun. Telefon má velmi zajímavé řešení konstrukce, která je vysunovací, i když trochu jinak, než jsme byli zvyklí. Nevysunuje se nahoru, nýbrž do strany. Celý futuristický design s oblými rohy pro lepší úchop doplňují kulatá přední tlačítka, jejichž tvar jim dovoluje příjemnější stlačení. Záda telefonu jsou opatřena elastickým nátěrem, který zajišťuje ochranu zařízení před pády a je pohodlný na dotyk. Elegantní.

Telefon ze skla: Glass Phone

Glass Phone je zajímavým konceptem Maca Funamizu. Je celoskleněný, tudíž náchylný na otisky prstů. Kuriózní je především po designové stránce. Kromě skla najdeme na těle přístroje i plastové části, které tvoří jeho okraje. Jak bylo zmíněno – vzhled a styl jsou na prvním místě. Bez obalu by se ale případný uživatel neobešel.

Japonské pláže inspirací: Nagisa

Nagisa je dalším kouskem designéra Maca Funamizu. Pro tento telefon jsou charakteristické dva elementy: tím prvním je vyboulená klávesnice, která má za úkol napodobovat zvlněné mořské dno, tím druhým je displej, který se po jeho stranách jako by otáčí v ohybu, má oblé kraje, přičemž dělá telefonu nulové okraje, jelikož přímo navazuje na zadní stranu přístroje. Dalším designovým prvkem je rovná přední strana a zaoblená zadní, mobil tedy můžete použít třeba jako stylové těžítko. Inspirací pro tento mobil byly pro autora japonské pláže.

Projektorový smartphone: Seabird

Seabird je konceptem Mozilly a navrhnut byl Billym Mayem. Tento telefon je jedním z nejzajímavějších tohoto dílu, umí toho skutečně hodně. Co všechno se skrývá v tomto drobném přístroji? Vzhledově některým připomene Blackberry Storm, uvnitř se ale skrývá to pravé kouzlo. Na obou stranách se nachází jeden pico projektor pro duální projekci. Když tedy vložíte telefon do doku nebo ho zkrátka vhodně umístíte, na zeď si promítnete obsah, který chcete sledovat a druhý z projektorů se postará o klávesnici, kterou promítne třeba na váš stůl. To ale není vše. Seabird má totiž na zadní straně vysunovací tyčinku, která má hned dvě funkce. Můžete ji využít buď jako headset nebo jakési ukazovátko orientace v přístroji, dalo by se říci virtuální myš. Jako třešnička na dortu je podpora bezdrátového nabíjení. Pokud chcete vidět telefon v akci, shlédněte ho na tomto promo videu. Škoda, že se jedná pouze o fiktivní zařízení, které ať možná poslouží k inspiraci, pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, respektive prodejních pultů.

Náramkový mobil: Philips Fluid

Philips Fluid byl vytvořen designérem Dinardem da Mata. Mnohým pravděpodobně připomíná dětský náramek, který si plácnutím o ruku nasadíte na ruku. Opak je pravdou. Jedná se o další ze zajímavých náramkových konceptů. Jedná se o flexibilní zařízení, které si pomocí cvočku po omotání přichytíte na ruku. Jinak obsahuje pokročilé funkce smartphonu. Jako displej je použita technologie OLED.

Čtvercový mini mobil: Motorola Sparrow

Tento koncept pochází z dílny Aruldien Studio. Má nahradit klasické a neohrabané (ve významu velikosti) tzv. mobile point of sale, které pravděpodobně znáte z velkoobchodů i jiných menších obchodů, kde usnadňují prodej. A nejen to. Kombinuje snímač kódů, skener, RFID, zajištění komunikace a čtení kreditních karet v jednom mobilním zařízení. Pro ulehčení navigace a ovládání přístroje je na zadní straně dotyková plocha, jakou najdete třeba i na recenzovaném Doogee Valencia. Displej Zařízení je pochopitelně dotykový.

Bio mobil: Yuxa

Yuxa je náramkovým konceptem telefonu. Speciální na něm však není jenom design. Zaujme totiž především použitými materiály. Jde o eko-telefon. Je vyroben z rostlinných vláken a z biologicky rozložitelného plastu. Možná materiály mobilní budoucnosti. Zařízení se pochopitelně nosí na ruce, když obdržíte zprávu, zavibruje a vy si náramek sundáte z ruky a zprávu si přečtete. Navíc můžete jiným uživatelům posílat zprávy prostřednictvím vibrací. Odepisujete pomocí celkem zvláštních, ale originálních tlačítek. Nechybí Bluetooth a OLED displej. Přístroj byl navržen mexickou designérkou Veronicou Eugenií Rodriguez.

Náramek i headset: Bracelet Phone

Náramky jsou oblíbené designéry, škoda jen, že v reálném světě se jich tolik neprodává. Bracelet Phone navrhl Tao Ma. Pod vzhledem stylového náramku se skrývá stylový mobil se všemi základními funkcemi. Když vám přijde SMS, telefon lehce zavibruje, když přijímáte hovor, zařízení roztáhnete, to dosáhne rozpětí od ucha o ústům a telefonujete. Tlačítka se skrývají na bocích přístroje a displej na vnější straně. S Bracelet Phonem můžete i poslouchat MP3 se stylovými sluchátky či využít Bluetooth headsetu podobného vzhledu jako je sám telefon.

Pro maximum dotykového ovládání: Blue Bee Phone

Blue Bee Phone byl vytvořen designérem Kingyo. Přístroj má kombinovat líbivý vzhled s líbivým uživatelským prostředím. Jedním z účelů tohoto konceptu bylo plně odstranit fyzická tlačítka a vše podřídit dotykovému ovládání. Přední dotykový displej nabízí uživatelské prostředí maximálně pohodlné pro dotyky. Na zadní straně zařízení nalezneme touchpad pro udnadnění ovládání a také scrollovací dotyková tlačítka. Na touchpadu se také dají používat gesta, jako třeba dvojité kliknutí, které vás vrátí na domovskou obrazovku.

Zdravotní mobil: Relexer Cellphone

Ideu Relexer Cellphonu přivedl k životu Lu Yin. Hlavním účelem telefonu je kontrola a informování nás o našem stavu a také zdraví. Mimo telefonní funkce totiž nabídne řadu vychytávek lékařského charakteru. K telefonu je přidán teploměr ve formě náramku, který měří naši teplotu a další změny na našem těle. Obsahuje totiž řadu senzorů monitorujících naši fyzickou kondici, včetně spánku. Informace nastřádané o našem zdraví může pak denně nebo týdně odesílat našemu lékaři. Jak si můžete všimnout, displej je výsuvný, vypadá jako by využíval technologie e-ink. Na těle zařízení najdeme i pár základních tlačítek.

Dalších několik kuriózních přístrojů bylo sepsáno. Příští týden přijde další díl. Je na co se těšit. Který vás zaujal nejvíce?

Zdroj: Hongkiat, Übergyzmo, YankoDesign 1, YankoDesign 2, Engadget, YankoDesign 3, FeedCastle, Concept-Phones 1, Coroflot, iKingyoDesignBuzzConcept-Phones 2

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení