Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Kuriózní telefony #1: Telefon z látky, promítání na prsty a další

  |  4 komentáře  |  autor: Jiří Smutný

Dovolte mi představit vám náš nový seriál Kuriózní telefony. Tyhle telefony si buď zamilujete nebo naopak zatratíte! Je tu první díl, který se bude týkat telefonů, které jsou jednoznačně kuriózní, čemuž přispívá i fakt, že se jedná především o koncepty – tedy telefony, jak se ve většině případů stává, které nikdy nevstoupí do skutečné výroby. I tak ale pobaví, překvapí a zaujmou. Mnozí by si dokonce přáli, aby skutečně existovali. Navíc na pole přinášejí některé zajímavé novinky!

Mobil s ušima: Moto Concept

Moto Concept je jeden ze skutečných exemplářů, který navrhl Joseph Liang. Jedná se o pěkného tlouštíka. Tvarem se podobá spíše hračce pro děti, ale proč ne, jedná se přece jen o koncept. Kdybychom se zamysleli nad praktickým využitím tohoto přístroje, popravdě nevím. Dát ho na kuchyňskou linku a používat ho jako primární telefon do domácnosti, možná. Najdete na něm jen pár tlačítek, které se nachází na vysunutelné noze, kamerku, barevnou obrazovku a hlavně uši, které zřejmě fungují jako 2 antény pro lepší signál.

Telefon, který máte doslova na ruce: Finger Touching

Dalším telefonem v řadě je náramkový přístroj nesoucí název Finger Touching, jedná se o nápaditý koncept, který vytvořil Sunman Kwon. Princip fungování je jednoduchý, nasadíte, promítnete, na ruce vyťukáte číslo či napíšete smsku a máte hotovo. Klávesnice má rozložení 3×4 klávesy. V malém kroužku na přístroji se nachází drobný barevný displej, pomocí kterého budete mít přehled o tom, co zrovna s přístrojem děláte, zmeškané události a další. Telefon by měl zvládat i 4G sítě. Není nad to vyťukat smsku prsty na prstech.

Kovový mobil? Ale kdepak, raději látkový Soft Phone

Další kuriózní telefon, který spatřil světlo světa, se nazývá Soft Phone. Navrhl ho Qian Jiang. Nejzajímavější na něm není tvar, který na první pohled zaujme, nýbrž použité materiály. Telefon je totiž vyroben z bavlny a silikonu, což je ve světě mobilů více než neobvyklé. K tomuto materiálu patří, že je zmačkatelný a deformovatelný, což je vlastně jeden z důvodů, proč tento model vznikl. Navíc můžete vytáčet své kontakty na základě stupně zmáčknutí. A to dnes každý chce mobil z kovu…

Máte nervy na netradiční Cryptex Mobile?

Cryptex Mobile je dalším adeptem v řadě kuriózních telefonů. Navrhl ho Marc Schömann, spekuluje se ale o tom, že byl značně ovlivněn Danem Brownem. Tento telefon funguje bez tlačítek a nemá žádný displej. Je vlastně založen na starých vytáčecích telefonech. Hlavní důvod, proč mít mobilní telefon, je, že může být použit v nouzových situacích. Mnozí namítají a mají částečně pravdu, využití mobilních telefonů je dnes tak široké, že se dá použít takřka ke všemu. Tento telefon byste ale s radostí v nouzi neměli. Cryptex Mobile je tak komplexní a tuhý, že vytočit telefonní číslo trvá přibližně 4 minuty. Vše funguje na bázi otáčení kruhů s čísly. Ty musí uživatel otočit tak, aby byla v rovině se zeleným LED sluchátkem. Pro zavěšení je nutné celý segment otočit do roviny s červeným LED sluchátkem. Měli byste na to vůbec nervy?

2 obrazovky jako z budoucnosti: Mobile Script Phone

Mobile Script Phone byl navrhnut Aleksandrem Mukomelovem. Jedná se o futuristický telefon, který disponuje hned dvěma obrazovkami, jedna stálá menší a jedna velká vysunovací, přičemž obě dotykové. Vysunovací obrazovka je tvořena dvěma vrstvami:  OLED displejem a druhou vrstvou z nano materiálů. Obě jsou ohebné, při vytažení se ale zpevní. Pro zpětné zatažení velkého vysunovacího displeje stačí zmáčknout tlačítko Eject a ten opět změkne a zatáhne se. Zajímavé! Telefon navíc díky nano materiálům nepotřebuje nabíjení, stačí mu solární energie. Pokud vás mobil informuje, že potřebuje nabít klasickým způsobem, poslouží bezdrátové nabíjení.

Složitelný telefon: Folding Phone

Folding Phone je dalším telefonem, který přináší neobvyklý tvar. Návrh pochází z dílny značky Kyocera. Svým vzezřením připomíná spíše stylovou peněženku než telefon. Nabízí flexibilní OLED displej, který se dá jednoduše roztáhnout a QWERTY klávesnici, jejíž tlačítka mají i paměťovou schopnost a když nejsou využívána, vystouplá tlačítka klávesnice splynou s rovným povrchem. Další zajímavostí je, že telefon může být nabíjen kinetickou energií. Využívá našeho pohybu, který transformuje na elektrickou energii pomocí nano piezoelektrických generátorů. Navíc Kyocera plánuje některou z ideí tohoto konceptu v budoucnu využít pro svá zařízení, což by bylo rozhodně skvělé.

Netradiční styl: Motorola Piccolo

Motorola Piccolo je konceptem telefonu, který se specializuje především na styl a design. Právě vzhled by mohl být jedním z hlavních lákadel tohoto přístroje. Mělo by se jednat především o módní doplněk pro dámy, při roztažení telefonu by zde údajně mělo být i nějaké místo pro makeup. Na druhou stranu vypadá Motorola i jako herní telefon, který by mobilním hráčům usnadnil hraní, tlačítka jsou totiž na obou stranách telefonu, horní i dolní, což by značilo joystick. Telefon nabídne dotykový displej a otáčecí mechanismus.

Český Multimedia Concept Phone

Konečně jsme se dočkali telefonu, který navrhl český designér. Jedná se o Multimedia Concept Phone od Jakuba Lekeše. Tento telefon spojuje zajímavý futuristický design s funkčností. Soustředí se především na multimédia, jak se dá vyvodit i z názvu. Má vysunovací konstrukci a dotykový displej. Po vysunutí najdeme dotykovou klávesnici. Na levém boku zařízení je další dotykový displej, který uživatele informuje o hudbě či videu, které si zrovna pouští, může ho také ovládat. Lze dodat, že přístroj disponuje i 4,3 megapixelovou autofocus kamerkou.

Opravdu nezvyklý tvar: LG Traveler

LG Traveler je koncept s velmi neobvyklým designem a navržený Andrew Zhengem. Konstrukce telefonu je vysunovací a umožní nám po vysunutí používat klasickou mobilní klávesnici s fyzickými tlačítky. Obrazovka přístroje je dotyková. Pokud přemyšlíte, proč zařízení dostalo zrovna takový tvar, je to kvůli lepšímu úchytu, tomu také pomáhá pogumování po stranách. Telefon disponuje 5 megapixelovým fotoaparátem. Zajímavá je integrace LED displeje na hodní hraně přístroje, která má informovat uživatele o nejen zmeškaných událostech, když je telefon v kapse. Telefon využívá klasického USB portu.

Solární Eclipse Intuit

Eclipse Intuit byl navrhnut Eddiem Gohem. Telefon zaujme především designem. Disponuje kvalitním 5 megapixelovým fotoaparátem a softwarem pro editaci fotografií. Jeho konstrukce je vysunovací, kdy se po vysunutí dočkáme dotykové QWERTY klávesnice. Prostředí přístroje se mění na základě toho, kterou aplikaci zrovna uživatel používá: tedy klasický telefonní mód, mód pro kameru a internet mód. Velmi zajímavý je především povrch zařízení, který je sestaven z materiálu, pomocí něhož dochází pod jakýmkoli druhem světla k nabíjení, čili i solárnímu.

To je pro dnešek vše, další nálož kuriózních telefonů můžete očekávat příští týden. Doufám, že se vám tento díl líbil. Máte návrhy telefonů, které by se daly do této rubriky zařadit?

Zdroj: YankoDesign 1, YankoDesign 2, Geeknaut, Core77, HongKiat, Concept-phones 1, Concept-Phones 2, Cellphonebeat, Coroflot

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jmenoJiří SmutnýLuboš SrbHadas Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hadas
Hadas

Tohle je parádní koncept :-)
https://www.youtube.com/watch?v=IX-gTobCJHs

Luboš Srb
Luboš Srb

Ten si pamatuju, opravdu parádní :-) a Nokia snad i na něčem podobném pracovala…

jmeno
jmeno

Parada, pokracujte :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

17. 8. 2018  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení