Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Kovová varianta Samsungu Galaxy S5 by měla dorazit v květnu

  |  5 komentářů  |  autor: Filip Kříž

Pokud někdo nedočkavě vyhlížel novou vlajkovou loď jihokorejského výrobce a očekával „revoluci“, musel být zklamán. Ale dlouhodobé spekulace o kovové variantě modelu Galaxy S5, dost možná z prémiové řady F, nyní nabírají největší intenzitě a je více než pravděpodobné, že se takový přístroj objeví. Mělo by se tomu stát již v květnu.

Samsung Galaxy S5

Zvěsti o tom, že příští topmodel Samsungu bude mít kovové tělo a další „prémiovější“ prvky, se poprvé objevily již minulé léto. Později postupně vykrystalizovaly až v informaci, že high-endové modely budou dva, jeden plastový (= Galaxy S5) a jeden s kovovým tělem a dost možná lepším procesorem nebo displejem, který bude spadat do nové, luxusní řady F. Ostatně to by vysvětlovalo, proč jsme dostávali matoucí výsledky z benchmarků a další údaje, které se výrazně lišily – jeden přístroj měl Full HD displej a procesor Snapdragon 801, kdežto druhý dokonce QHD displej, nový procesor Exynos a dost možná také novou technologii displeje – AMOLED by měl být nahrazen technologií PLS.

Nyní, po určitém „šoku“ z řad laické i odborné veřejnosti, padají dotazy na tento zatím bájný přístroj čím dál častěji. Včera potvrdila informace o „Projektu F“ i korejská média, dle nichž by měla mít vylepšená „es pětka“ kromě lepšího displeje, procesoru a materiálů také optickou stabilizaci fotoaparátu.

Luxury S5 tweet Luxury S5 tweet

Kromě toho s podobnou informací přišli také renomovaní tweeteři Eldar Murtazin a Ricciolo. Dle druhého z nich by se měl nový telefon objevit asi za dva měsíce (pravděpodobně tedy v květnu) a má se jednat o reakci na novou vlajkovou loď tchajwanského HTC, model M8 aka The All New One.

Spekulace ještě přiživila dnešní zpráva z jihokorejských médií, která tvrdí, že nový Samsung Galaxy S5 by měl mít startovní cenu nižší, než jeho předchůdce, Galaxy S4. Současně je také nepravděpodobné, že by nová řada luxusních přístrojů měla opravdu označení „F“, jelikož by se mohla plést se stejnojmennou řadou jeho domovského konkurenta, LG.

Jak to celé dopadne, bychom se měli dozvědět již za pár měsíců. Do té doby je pravděpodobné, že informace o kovové S5 budou přibývat a nadále odkrývat podobu tohoto tajemného zařízení.

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RomualdoRadeczekPillowreckerKozaaNikomudotohonicneni Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Nikomudotohonicneni
Nikomudotohonicneni

100x opakovaná lež se stává pravdou

Kozaa
Kozaa

Jestli plastová S5 bude stát 20.000 kolik budou chtít za kovovou variantu? 30.000 ?? :-)

Pillowrecker
Pillowrecker

Tyhle řeči jsme slyšeli už v době S III. A pořád kde nic, tu nic. Pořád jen čteme: Už to bude, už to bude a poslední poctivý kovový Samsung byl S8000 Wave – mimochodem v mých očích je to stále to nejlepší, na co se Samsung kdy zmohl.

Radeczek
Radeczek

Na S8500 Wave (S8000 byl jiný model) rád vzpomínám. Škoda, že ho Samsung odstřelil.

Romualdo
Romualdo

Popravdě řečeno jsem se těšil na Galaxy S5.
Když jsem viděl co Samsung představil, tak jsem si říkal, že to je odolná varianta a to lepší přijde později.
No nechám se překvapit.
Ale ta cena bude v jakékoliv variantě u nás přehnaná (můj názor).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení