Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Konkurence přijde s novými Windows Phone dříve, než Nokia

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Ačkoliv Nokia od únorového kongresu MWC urputně pracuje na vývoji prvních telefonů s operačním systémem Windows Phone, konkurence ji pravděpodobně předstihne.

Fujitsu už před pár dny svůj první telefon s nejnovější verzí Windows Phone Mango představilo, jmenuje se Fujitsu IS12T a do prodeje se dostane exkluzivně zatím jen u japonského operátora KDDI. Další výrobci, konkrétně Samsung, HTC a LG, údajně přijdou s letošní generací nových smartphonů s nejnovějšími Windows Phone Mango také již během září. Důvod je zřejmý. Ve stejný měsíc totiž bude představena také pátá generace iPhonu, se kterým se budou chtít novinky se systémem od Microsoftu utkat.


Fujitsu IS12T – první představený telefon s nejnovějšími Windows Phone Mango

Nokia však zářijový termín nestíhá. Představení svého prvního telefonu či telefonů s operačním systémem Windows Phone Mango má s největší pravděpodobností v plánu až na říjnový Nokia World. Dočkat bychom se měli smartphonu Nokia W9 (Sea Ray), který neoficiálně ukázal již koncem června samotný ředitel Nokie. Zdali bude pozdější představení výhodou či nevýhodou, ukáže až čas.


Uniklé chystané telefony s Windows Phone Mango, zleva: Samsung, Fujitsu a možná HTC

Ohledně chystaných modelů nyní unikly také informace týkající se novinek HTC, které mají být vybaveny jednojádrovým procesorem Qualcomm 1,5 GHz a displeji s úhlopříčkami v rozmezí od 3,8″ do 4,7″. Dále se už nějaký ten týden ví, že Samsung přijde s modelem podobným Galaxy S II, tedy nebude chybět dvoujádrový procesor, Super AMOLED plus displej či nahrávání 1080p videa. O telefonech dalších značek se pak můžete více dočíst v článku Podívejte se na Windows Phone Mango telefony Samsung, Acer, ZTE a Fujitsu.

zdroj: digitimes

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Štěpán PernickýLuboš Srbpetr Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
petr
petr

Zajímalo by mne jestli dostanou Mango i dřív vyrobené mobily s WP7. Jak jsem tak koukal, prodávají se dnes za nějakých 4600 Kč. Za takový hardware to je doslova směšná cena. Kdyby tedy u těchto telefonů došlo k aktualizaci na Mango, tak by to byl nepochybně skvělý nákup.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, právě z toho důvodu, jak říkáte, by oficiálně s velkou pravděpodobností neměla být aktualizace k dispozici, což se snažil také Microsoft zakrývat a zdůvodňovat to tím, že jsou teď jinak rozdělené regiony a bylo by tak složité nahrát nyní pro východní Evropu českou ROM, ale neoficiálně se určitě ROM s WP Mango objeví pro většinu současných telefonů.

Edit: tedy aktualizace nebude pro současné telefony v plné podobě, konkrétně bude chybět česká lokalizace (bude k dispozici jen česká klávesnice), ale k dispozici tedy bude.

Štěpán Pernický
Štěpán Pernický

Všechny dnes prodávané telefony dostanou na 100% aktualizaci Mango. Jediné co s aktualizací nedostanou je české prostředí. Aktualizace bude obsahovat pouze českou klávesnici, ale jinak budou mít všechny novinky, které Microsoft do Manga připravil.

Luboš Srb
Luboš Srb

Díky za upřesnění.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení