Mobilizujeme.cz

Konec zdlouhavého nabíjení? Díky Qnovo bude 2x rychlejší!

  |  9 komentářů  |  autor:

Zatímco většina předních vývojářů telefonů, tabletů a baterií se vydávají cestou vyšší kapacity, jiných materiálů či nejrůznějšími tvary baterie, společnost Qnovo přispěchala s vlastním, softwarovým řešením.

Jak je to možné? Za vším stojí software QNS a senzor QN200, který měří stav baterie, historii nabíjení, teplotu a také stav telefonu a dle těchto údajů poté upravuje energii potřebnou k nabití telefonu.

Zatímco běžně se telefon nabíjí neustále stejnou rychlostí, díky této technologii je celý proces rozdělen na „várky“, mezi nimiž využije software data ze senzoru a optimalizuje každý další cyklus tak, aby byl co nejefektivnější. Nejenže by tak mělo samotného nabíjení být až o polovinu rychlejší, zlepšit by se měla i životnost baterie, protože bude proudit pouze taková energie, která je opravdu zapotřebí.

https://www.youtube.com/watch?v=bQH3IUBSR_E

Ještě zajímavější je bezesporu také to, že software dokáže pracovat i bez přítomnosti čipu QN200, přičemž však nebude tak efektivní a ačkoliv má nabíjení zrychlit, nebude se jednat o tak výrazný rozdíl, jako při použití čipu. Se senzorem nebo bez, díky softwaru by se měla vždy prodloužit životnost baterie.

Dobrou zprávou je, že Qnovo už jedná s několika výrobci, z nichž někteří mají zájem o software i čip, zatímco jiní by raději samotný software. Jedno je však jasné – pokud se technologie opravdu objeví v telefonech, dost možná ubyde jedna z největších nevýhod současných smartphonů – zdlouhavé nabíjení.

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

DNES  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Mobilní zobrazení